999 rezultate për

ekstradimin

Vendimi përfundimtar për Ramush Haradinajn në fund të prillit? Gjykata e Apelit në qytetin francez të Colmarit ditën e nesërme do të mbaj seancën e re mbi kërkesën e Serbisë për ekstr
Ministrja serbe: S'ka arsye që të refuzohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburovic, ka thënë sot se nuk do të ketë arsye që gjykata franceze në Colmar të
Mediet serbe publikojnë "fakte të reja" kundër Haradinajt Mediet serbe kanë publikuar sot "Fakte të reja" kundër kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt, duke përfshirë dëshmitë e pun
Matoshi: Kërkesa për ekstradimin e Haradianjt është skandal Publicisti, Halil Matoshi ka thënë se qëllimi i Serbisë është të destabilizojë Kosovën dhe rajonin dhe se rasti Haradina
Nis seanca gjyqësore për Haradinajn në Francë Sapo ka filluar seanca gjyqësore ku pritet të shqyrtohet kërkesa e palës serbe për ekstradimin e liderit të AAK-së Serbi
Haradinaj: Kërkesa e Serbisë për ekstradimin tim është një cirk ligjor Shteti serb ditën e sotme formalisht dorëzoi të ashtuquajturat prova kundër ish komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinajt
Prokurori i Speciales: Nuk kemi kërkuar ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi Zyra e Prokurorit Special për Krime Lufte në Kosovë, David Schwendiman, ka konfirmuar se nuk ka lëshuar urdhër për arres
Themeluesi i WikiLeaks pranon ekstradimin në SHBA por me një kusht Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange në një twet në Twetter ka pranuar publikisht që do të ekstradohet në Shtetet e Ba
Assange pranon të ekstradohet në SHBA, por ka një kusht Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange pranon që të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke vendosur një kus
Gazeta ruse: As Serbia nuk shpreson për ekstradimin e Haradinajt Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, pritet të marrë sot masën e dënimit nga gjykata franceze në Colmar. Avokati i tij
Koci: Serbisë do t’i refuzohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, ka reaguar pas lajmit se prokurori serb për krimet e luftës të mërkurën ka dë
Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës ku
Të rinjtë e PS, LSI dhe PD protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt (FOTO LAJM) Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze
LAJMI I FUNDIT / Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt Ministri serb i Drejtësisë u ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komanda
Mediat serbe: Haradinaj do qëndrojë 18 ditë në paraburgim Mediet serbe kanë shkruar se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, do të qëndroj në paraburgim të paktën 18 ditë. "Tanj
Serbia bën gati dokumentacionin për ekstradimin e Haradinajt Ministria serbe e Drejtësisë do të kërkojë në afat sa më të shkurtë ekstradimin e Ramush Haradinajt nga Franca. Pas v
Këmbëngul Vuçiç: Do nis procedurë emergjente për të kërkuar ekstradimin e Haradinajt Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, këmbëngul për ekstradimin e liderit të AAK-së në Serbi, pas arrestimit të tij
Gjykata në Colmar: Sot vendosim lirimin ose ekstradimin e Haradinajt Lideri i AAK-së, i cili është arrestuar mbrëmë nga autoritetet franceze, mund të përballet me ekstradimin e tij në Serbi
Vuçiç kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt. Ai tha se l
Serbia akuza shtesë ndaj Haradinajt, nuk pret ekstradimin e tij Prokuroria për Krime të Luftës në Serbi ka njoftuar se ka mbledhur prova shtesë në funksion të plotësimit të akuzave nda
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.