999 rezultate për

ekstradim

Detajet e fundit, në cilin burg jashtë Kosovës ndodhet Leutrim Latifi Disa herë Policia e Kosovës kërkoi ndihmën e qytetarëve për gjetjen e tre personave që konsiderohet të jenë shumë të rre
EMRI/ Kapet fieraku i kërkuar për drogë në të gjithë Europën Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar sot në qytetin e Fierit me qëllim ekstradimi drejt Italis
Ministrja jep detaje për kërkesën e re ndaj Greqisë, si do të ekstradohen agjentët Argumentet kryesore me të cilat Ministria e Drejtësisë do të kërkojë ekstradimin e Goran Gruejovskit dhe Nikolla Boshkov
SHBA kërkon ekstradimin e shefes së kompanisë gjigante të Huaweit Autoritetet amerikane po kërkojnë ekstradimin e shefes financiare të kompanisë kineze të teknologjisë Huawei Technologie
Një fakt pse është i vështirë ekstradimi i Gruevskit Maqedonia dhe Hungaria nuk kanë të nënshkruar marrëveshje për ekstradim mes dy shteteve në bazë të së cilës do të kërkon
Qeveria hungareze: Deri tani nuk kemi kërkesë për azil nga Gruevski Hungaria deri tani nuk ka marrë kërkesë zyrtare nga Maqedonia për ekstradimin e ish kryeministrit Nikolla Gruevski, ka b
EMRI/ Bie në pranga 61-vjeçari nga Kosova, në kërkim për vrasje Një shtetas kosovar është arrestuar sot, me qëllim ekstradimin në Austri. Sipas një njoftimi nga Policia, shtetasi i
I dënuar me 18 vite burg, kush është i arrestuari në Durrës (VIDEO) Nje 52-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Burime zyrtare nga policia
Erdogan i kërkon Gjermanisë ekstradimin e 136 personave “Turqia u ka dorëzuar autoriteteve gjermane një listë prej 136 personash, që dëshiron të ekstradojë me akuzat për lidhje
Goditet grupi ndërkombëtar i krimit kibernetik Autoritetet amerikane njoftojnë se janë kapur vjedhësit kibernetikë, të cilët përvetësuan miliona numra kartash krediti
Puidgemont vijon betejën dhe pas vendimit të Gjermanisë për ekstradimin Drejtësia gjermane ka pranuar ekstradimin e ish-presidentit të Katalonjës Carles Puigdemont në Spanjë, por jo për akuzën
17 vite burg në Itali, arrestohet vlonjati i shumëkërkuar Policia ka vënë në pranga një 52 vjeçar me qëllim ekstradimi një Itali. Mësohet se i arrestuari është Maks Merkaj, 52
Gjykata gjermane miraton ekstradimin e Puigdemontit Gjykata rajonale në Schleswig-Holstein të Gjermanisë, sot ka miratuar ekstradimin në Spanjë të ish-udhëheqësit të Katalo
Izet Haxhia shfaqet për herë të parë pas ekstradimit nga Turqia Izet Haxhia ka dalë për herë të parë përpara Gjykatës së Tiranës. Ish-truproja e Sali Berishës, një muaj pas ekstradimit
Ekstradimi i Izet Haxhisë, vajza e Azem Hajdarit reagon kështu Mund të pritej që ajo të shprehtë të gjithë mllefin ndaj të dënuarit për vrasjen e babait të saj, Izet Haxhisë, por Rudi
Prokurorët gjermanë kërkojnë ekstradimin e Puigdemontit Prokurorët gjermanë kanë nisur këtë të martë aplikimin për ekstradimin e ish-udhëheqësit katalanas, Carles Puigdemont, n
Jepet vendimi për Grujevskin dhe Boshkovksin Në Gjykatën Supreme të Greqisë në Athinë, ka filluar seanca rreth ankesës së parashtruar për ekstradim të Goran Grujevsk
Xhafaj ndryshoi nenin për vëllain? Reagon delegacioni i BE Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në
Deklarata e fortë e Berishës: Për Agron Xhafajn erdhi urdhër ekstradimi, por u fsheh Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka ndërmend ti ndalë akuzat në lidhje me dosjen e publikuar nga PD për vëllain e mini
613 kg kokainë, Ministria e Drejtësisë dorëzon kërkesën për ekstradimin e Çekajt Arbër Çekaj, pronar i kompanisë "Arbri Graden" ku u gjetën 613 kg kokainë, është arrestuar në Gjermani. Çekaj vazhdo