999 rezultate për

ekstern

Një vit nga anulimi i testimit ekstern, çfarë thonë nga ministria? Një vit pas tërheqjes së testimit ekstern nga shkollat fillore dhe të mesme, i cili atë kohë u cilësua si i dështuar dhe
Sot Gjykata Kushtetuese diskuton testimin ekstern Gjykata Kushtetuese në seancën e sotme do ta rishikojë Rregulloren për mënyrën e formimit dhe punimit të komisionit shko
Parlamenti i Maqedonisë shfuqizon testimin ekstern Kuvendi i Maqedonisë, me procedurë të shkurtuar ka miratuar sot me 64 vota “pro”, asnjë “kundër” dhe asnjë “abstenim”
Ministrja e re e arsimit: Nga sot nuk do të ketë testim ekstern Kuvendi sot ka nisur te shqyrtoj cështjen për heqjen e testimit ekstern. Minstrja e Arsimit, Renata Treneska Deskovsk
Zekiri: Nga nesër nuk ka më testim ekstern Deputeti i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Muhamed Zekiri, me anë të një postimi në Facebook ka shkruar se që ng
Nesër ministrja e arsimit kërkon heqjen e testimit ekstern (VIDEO) Kandidatja për ministre e Arsimit dhe Shkencës, Renata Deskovska, gjatë një konference për shtyp tha se shumica e re par
Zaev: Testimi ekstern do shfuqizohet para 5 qershorit Kryeministri në ardhje i Maqedonisë Zoran Zaev, ka thënë se beson që testimi ekstern do të anulohet para 5 qershorit.
Testimi eksteren në Maqedoni shfuqizohet para 5 qershorit Kryeministri i ardhshëm, Zoran Zaev beson se testimi ekstern do të anulohet para 5 qershorit kur edhe nisin provimet për
Ministri Lutfiu: Edhe këtë vit do të ketë testim ekstern për nxënësit në Maqedoni Shumica e re parlamentare nuk do ketë mundësi të ndalojë për këtë vit testimin ekstern të nxënësve, i cili fillon të rea
Nxënësit në udhëkryq, ligji për ndërprerjen e testit ekstern është gati Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Maqedoni, Pishtar Lutfiu, ka thënë se është gati ligji për ndërprerjen e testimit eks
Nuk ka kohë për anulimin e testit eksternin, nxënësit të përgatiten Nxënësit dhe mësimdhënësit e ciklit fillor dhe të mesëm kanë mbetur në udhëkryq nëse duhet të përgatiten apo jo për test
Dalin pyetjet e testimit ekstern në Maqedoni Qendra për Provimet Shtetërorë ka publikuar sëfundmi pyetjet e testimit ekstren për nxënësit e shkollave të mesme dhe fi
Nxënësit shqiptarë në Maqedoni paralajmërojnë bojkot të testit ekstern Unioni i nxënësve shqiptar në Maqedoni ka bërë me dije se nxënësit shqiptarë do të bojkotojnë pjesmarrjen e tyre në test
Nuk ka ende negociata për Qeverinë e re (VIDEO) Petre Shilegov, zëdhënësi i LSDM-së, ka bërë me dije se nuk ka ende negociata për formimin e qeverisë së re. Duke pa
Vanhoutte: Test ekstern për Qeverinë (FOTO) "Hajde bëjmë test ekstern për Qeverinë!". Ky është tweet-i më i fundit i ndërmjetësuesit në bisedimet për reformat në me
Nxënësit në Kumanovë protestuan kundër maturës shtetërore (VIDEO) Nxënësit e shkollave të mesme në Kumanovë, protestuan kundër testimit ekstern dhe konceptit të maturës shtetërore. Ata k
Testim ekstern për maturantët nga 25 deri më 29 janar Në shkollat e mesme nga dita e hënë deri te premten javën e ardhshme (25 deri 29 janar 2016) do të zbatohet testim ekste
Nesër publikohen pyetjet për testimin ekstern Qendra shtetërore për dhënie të provimeve lajmëron se, nesër do të publikohen pyetjet për testimin ekstern për nxënësit
Vazhdon sot në Kuvend debati për testimin ekstern Kuvendi i Republikës së Maqedonisë vijon ditën e sotme debatin e ndërprerë dje rreth propozim-ndryshimeve të Ligjit për
Të dhëna mbi arritjet e nxënësve në testimin ekstern Ju informojmë lidhur me rezultatet e testimit ekstern të nxënësve nga klasa e katërt në arsimin fillor deri në vitin e t