999 rezultate për

ekspozita

Prezantohet ekspozita dhe albumi i triumfit historik "EURO 2016" (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot në sallën e Muzeut Kombëtar, albumin fotografik për “EURO 2016”. Al
Fëmijët e vrarë gjatë luftës në Kosovë: Muzeu që tregon për një fëmijëri të lënë përgjysmë (FOTO LAJM) E rrethuar nga ndërtesa të larta të arkitekturës komuniste, në bodrumin e një biblioteke në Prishtinë, është ekspozita q
PD: Erion Betoni firmos kullë 100 metra të lartë tek Ish-Ekspozita Zëdhënësja e PD Ina Zhupa ka publikuar dokumente të cilas sipas saj, janë të projektit që pritet të ndërtohet në afërsi
Muzeu i çuditshëm, hapet ekspozita e frutave dhe perimeve Në një Muze një Nju Jork është hapur për publikun një ekspozitë e ngrënshme. Vizitorët mund të shohin të ekspozuara frut
Meta si Krishti e Veliaj lakuriq, ekspozita e veçantë e artistit Delvina (FOTO LAJM) Artisti i njohur shqiptar Avni Delvina çeli sot në Tiranë ekspozitën e tij “Notre Drame De Tirane” – “Drama Jonë e Tiran
Ekspozita në Gjermani, Ramës i ndodh një e papritur me veprat e artit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama së fundmi është larguar për pak kohë nga angazhimet politike dhe i është rikthyer pasionit të tij
Nis puna për ndërtimin e një tjetër këndi lojërash te ish-Ekspozita Fëmijët e një tjetër njësie në kryeqytet do të kenë shumë shpejt një kënd lojërash. Krahas punës për përmirësimin e i
Vajzat eklipsojnë ekspozitën e motorave (FOTO LAJM) Vjeshta sapo ka ardhur, ndërsa Motor Bike është gati për të startuar me sallonet e motorëve në qytetet kryesore të Europ
Hapet ekspozita “Dëbimi i shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877/1878” Agjencia Shtetërore e Arkivave të Kosovës sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, hap e
Ëndrra dhe suksesi në EURO 2016 vjen me një set fotografish (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit, ka çelur sot në sallën e Muzeut Kombëtar, albumin fotografik për suksesin e arritur në k
Hapet ura e re te ish-Ekspozita që lidh bulevardin “Bajram Curri” me bulevardin “Zhan D'ark” Një tjetër urë i shtohet qytetit të Tiranës, duke lehtësuar kalimin e këmbësorëve në zonën e ish-Ekspozitës, e cila lidh
Paloka: Rama jep një gjel se kemi zgjedhjet. Piktori argëtohet me ekspozita nëpër botë (VIDEO) Kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka, ka ironizuar deklararat e Ramës në lidhje me shpërblimin që do u jap pen
Bogdani-Ramës: Po vjedh popullin tënd, më mir meru me ekspozitat Pak më herët, përmes një postimi Rama nuk ka kursyer ironinë kundër pretendimeve të Partisë Demokratike për deformim të
Berisha shpërthen ndaj Ramës për ekspozitën: Njeriu shpirt kazëm çau ferrën për në Nju Jork (VIDEO) Berisha është ndalur sërish tek kryeministri Rama, me theks të veçantë tek përmbytjet dhe ekspozita e tij. Gjatë fja
Basha: Rama shqetësohet për pasurimin dhe famën me ekspozita e promovime libri Në aktivitetin e Mirditës, Lulzim Basha u ndal tek përplasja e policisë së Lezhës dhe Rrëshenit për 4.2 tonët e drogës,
Atentatori te ish-Ekspozita/ Vrasësi me pagesë është "penguar" nga dy fëmijë Një vrasës me pagesë dyshohet se ka shtënë mbi Andi Mustafaraj mesditën e 28 tetorit në një lokal në zonën e ish–Ekspozi
Skema e atentatit / Çfarë filmuan kamerat nga plagosja te ish-Ekspozita Andi Mustafaraj, i cili u plagos tre ditë më parë në një nga lokalet pranë ish-Ekspozitës në Tiranë, ka mohuar t'i ketë
Rrëfehet i plagosuri te ish-Ekspozita: S'kam konflikte me njeri Një person i maskuar me kapuç ka shtënë mbi të riun Andi Mustafaraj, e më pas eshte zhdukur pa lënë gjurmë. Por teksa gj
Hapet ekspozita “Shenjtorja nga Shkupi-Korrespondenca Sot në Shkup, pikërisht në vendlindjen e saj, u shënua ditëlindja e shkupjanes shqiptare, Gonxhe Bojaxhiu – Nënë Tereza.
Çelet ekspozita për ditëlindjen e Nënës Terezës Qyteti i Prishtinës ka përkujtuar përvjetorin e 106-të të Gonxhe Bojaxhiut, "Nënë Terezë", duke çelur një ekspozitë në k