E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

ekspozimi

Kujdes! Këshilla për mbrojtjen e lëkurës dhe nxirjen në plazh Veçanërisht gjatë këtyre ditëve të ngrohta ku ekspozimi në diell është i pashmangshëm dhe frekuentimi i plazheve e pishi
Ekspozimi i gjatë në diell plak lëkurën, shton rrudhat dhe rrezikun tumoreve Nga Dr. Irena Savo Mbrojtja e lëkurës ndaj rrezatimit diellor, shpjegimet e dermatologes për të mos rrezikuar shëndet
Koronavirusi/ Pipero: Ekspozimi duhet të jetë 15 minuta që të infektohesh Pëllumb Pipero, mjek infeksionit në QSUT, tha në emisonin “Opinion”, se koronavirusi mund të infektoj një person nese ë
5 arsye pse shfaqen njolla të errëta në lëkurë Ekspozimi në diell pa mbrojtje- Shumë njerëz besojnë se mbrojtja nga dielli rekomandohet vetëm kur shkojmë në plazh, por
Ekspozimi ndaj dritës së kaltër të ekraneve përshpejton plakjen Ekspozimi më i madh ndaj dritës së kaltër të emetuar nga ekranet e telefonave dhe kompjuterëve përshpejton plakjen, kanë
Ekspozimi ndaj dritës së kaltër të ekraneve përshpejton plakjen Ekspozimi më i madh ndaj dritës së kaltër të emetuar nga ekranet e telefonave dhe kompjuterëve përshpejton plakjen, kanë
Mbiekspozimi në diell shkakton sëmundje të rënda mendore Terapia e dritës është dëshmuar të jetë efektive mbi pacientët që vuajnë nga disa lloje depresioni, manish, dhe dementie
Ekspozimi ndaj rrezeve X, a e rrit rrezikun për kancer Është në praktikën e përditshme mjekësore që për të vendosur mbi sëmundjet e sakta që kanë pacientët, u kërkojnë një gra
Verbim e kancer, dëmet që shkakton shkakton ekspozimi i lartë në diell I nxehti ka nisur tashmë, e përveç dëshirës për pushime dhe një ngjyrë të bronztë, na vë edhe përballë një sërë rreziqev
Kujdes me melanomat se mund t'ju marrin jetën Melanoma mund të trajtohet suksesshëm nëse zbulohet në kohë. Ky kancer mund të zhvillohet në të gjithë trupin, por më sh
A na bëjnë udhëtimet më kreativë? Kur përballeni me bllokadë të kreativitetit, urtësia e përgjithshme thotë se ju duhet një shetitje, stërvitje apo një co
Simptomat që tregojnë mungesën e vitaminës D Një studim i kryer nga Shkolla e Shëndetit Publik të Harvardit zbuloi se një miliard njerëz në mbarë botën vuajnë nga mu
Mjekët japin alarmin: Celularët po shkaktojnë kancer! Rrezatimi nga pajisjet është i lidhur me kancerin dhe infertilitetin, ndaj dhe përdorimi i tepërt i celularit është një
Shokuese, shihni si ka përfunduar kjo vajzë nga ekspozimi i gjatë në diell (FOTO LAJM) Julie Nisbet është një 34 vjecare nënë e dy fëmijëve nga Shildon në qarkun Durham në Angli. Ajo mori pjesë në një mar
Dielli shkakton tumor? Ja dhe rastet kur e kuron atë Mund të duket e çuditshme, por disa tumore që shkaktohen nga dielli mund të kurohen pikërisht nëpërmjet diellit dhe këtu
Rritet numri i pacientëve në QKUK mjekët këshillojnë shmangien e ekspozimit në diell Si pasojë e ngritjes së temperaturave, Qendra Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës po përballet me shti
Shokuese, shihni si ka përfunduar kjo vajzë nga ekspozimi i gjatë në diell (FOTO LAJM) Julie Nisbet është një 34 vjecare nënë e dy fëmijëve nga Shildon në qarkun Durham në Angli. Ajo mori pjesë në një mar
Ekspozimi i fëmijëve ndaj teknologjisë sjell vështirësi në të folur Fëmijët nën dy vjeç të ekspozuar ndaj iPadeve apo pajisjeve të tjera teknologjike mund të kenë vështirësi në zhvillimin
10 futbollistët me tatuazhet më të veçanta në futboll (FOTO LAJM) Futbollistët së fundmi janë gjithmonë e më shumë të fiksuar pas tatuazheve. Është kthyer në një fenomen normal që yje të
HIV AIDS, ja si mund të parandalohet dhe trajtohet HIV është virusi i cili prek dhe dobëson sistemin imunitar të organizmit të njeriut duke e lënë atë të pambrojtur nga in