24 rezultate për

eksportet

Goldstein: Ekonomia tė rritet nga investimet dhe eksportet Drejtoresha e Bankės Botėrore pėr Europėn Juglindore, Ellen Goldstein vazhdon apelin pėr qeverinė pėr reformat qė duhen
Kanada, shfaqet sėmundja e “lopės sė ēmendur” Shteti kanadez ka bėrė me dije se ėshtė zbuluar njė rast i sėmundjes sė lopės sė ēmendur nė provincėn Alberta. Agjenc
Rritja ekonomike varet nga eksportet, BSH: Kėrkesa nė vend e dobėt Ndėrsa qeveria ka parashikuar kėtė vit njė rritje ekonomike prej 2%, ky objektiv do tė varet shume nga situata e ekonomi
Panariti: TVSH-ja pėr prodhimet bujqėsore, lehtėsi pėr eksportet Ministri i Bujqėsisė Edmond Panariti, gjatė njė takimi me krerėt e shoqatave tė prodhimeve bujqėsore u shpreh sot se ta
INSTAT: Nė korrik u ulėn eksportet dhe importet Muaji korrik ka regjistruar njė rėnie tė eksportit dhe importit tė mallrave krahasuar me tė njėjtėn periudhė tė vitit tė
Serbia dominon inportet e Kosovės Serbia zė vendin e parė pėr importe nė Kosovė pėr vitin 2013-tė. Ndėrsa pas saj, Italia dhe Shqipėria janė shtetet qė
Top 11 eksportet mė tė shtrenjta tė Premier League-s (FOTO LAJM) Ėshtė konkretizuar transferimi i David Luiz te Paris Saint Germain pėr shifrėn rekord tė 60 milionė euro, ose 50 milionė
Panariti me Kėshillin e Eksporteve premton zgjidhje tė problemeve Ministri i Bujqėsisė, Zhvillimit Rural dhe Administrimit tė Ujėrave z. Edmond Panariti drejtoi sot mbledhjen e parė tė K
Shqipėria mė e pasura nė Europė, 400 mln ton naftė rezervė Ndryshe nga sa mendohet, Shqipėria rezulton tė jetė njė nga vendet me pasuri natyrore mė tė mėdha nė Europė. Thesari mė
Raporti i INSTAT, eksportet regjistrojnė rritje Eksportet kanė regjistruar rritje gjatė muajit korrik ku sipas tė dhėnave tė Institutit tė Statistikave u eksportuan 24.
Pėr muajin prill, defiēiti tregtar rritet me 10 % Ndonėse eksportet dhe importet janė rritur pėr muajin prill, raporti mes tyre e ka thelluar deficitin tregtar, duke e rr
Bien eksportet, nuk po pyet kush pėr domatet e Lushnjes Feremeret e zonės sė Myzeqesė po hasin vėshtirėsi nė shitjen e prodhimit tė tyre pasi gjatė kėtij viti ka pasur njė rėni
Bode: Ramės po i del vera e pirė me ngjalėn, jeni shumė larg fitores Ministri i Financave Ridvan Bode i cilėsoi si efikase politikat e qeverisė, qė sipas tij e la vendin jo vetėm jashtė kri
Shqipėri- Kosovė, Berisha kėrkon ngritjen e ligės mbarėkombėtare nė futboll Kryeministri Berisha e ka cilėsuar si njė vit tė sukseshėm vitin qė lamė pas ndėrsa ka shprehur optimizmin e tij qė viti
Pėrkeqėsohet bilanci tregtar pėr tetorin Muaji tetor mbyllet me njė pėrkeqėsim tė bilancit tregtar dhe tė ecurisė ekonomike. Sipas raportit tė INSTAT eksportet “
Raporti i INSTAT, rriten eksportet pėr shtatorin Rritja e eksporteve ka ndikuar nė uljen e deficitit tregtar me 2.4 pėrqind nė krahasim me njė muaj mė parė. Sipas raport
Bien eksportet nė pjesėn e parė tė vitit Eksportet vendore kanė rėnė ndjeshėm gjatė pjesės sė parė tė kėtij viti, krahasuar me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kal
Rritet deficiti tregtar, ulen importet dhe eksportet Eksportet kanė shėnuar njė rėnie krahasuar me muajin korrik, nė shifrėn e 12.7 pėrqind, ku u eksportuan 17 miliardė lek
BSH mban tė pandryshuar normėn e interesit Banka e Shqipėrisė ka vendosur tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit nivelin 4.25%. Gjatė njė konference pėr
Billanci i 2011, Ruli: U rritėn eksportet bujqėsore, u ul importi Eksportet nė 9 mujorin e parė tė 2011 kanė kapur vlerėn 8.3 miliardė lekė ose njė rritje prej 29 pėrqind krahasuar me nj
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.