999 rezultate për

ekspertiza

Ekspertiza e ADN-së bën sërish "lëmsh" gjyqin ndaj Shtrazës Prej kohësh procesi gjyqësor ndaj Denis Shtrazës nuk po del në krye. I akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Gaz Çollak
Del ekspertiza që burgosi Fatos Lubonjën: Nxit kurvërinë dhe bie ndesh me veprën e Enver Hoxhës “Shënimet letrare të Fatos Lubonjës, që na janë vënë në dispozicion për vlerësim ideoartistik, përmbajnë në vetvete ide
Ekspertiza zbardh djegien e trinjakëve: Trupat u karbonizuan nga zjarri Është zbardhur ekspertiza mjeko ligjore për vdekjen e trinjakëve dje në Romanat të Durrësit. Sipas ekspertizës vdekja
Vrau oficerin e FNSH-së, si pritet t'i shpëtojë burgut të përjetshëm David Qosja Gjykata për Krimet e Rënda shtyu për të dytën herë radhazi brenda pak ditësh procesin gjyqësor në ngarkim të David Qoses
Ngecin hetimet për vrasjen e Cukut, ekspertiza balistike s’gjen prova Armët e përdorura në ekzekutimin e kryekomisar Artan Cukut nuk janë përdorur në krime të mëparshme. Rezultati i eksp
Deputeti aksidentoi për vdekje këmbësorin, ekspertiza: Faji i viktimës Deputeti i qarkut të Elbasanit për PDIU, Aqif Rakipi është përfshirë në një aksident të rëndë, me pasojë vdekjen e një 5
Zbardhet ekspertiza e Aida Cakjës e cila vdiq bashkë me foshnjën në maternitet Vetëm pas një viti është bërë zbardhja e plotë e ekspertizës së vdekjes së 35-vjeçares Aida Cakja e cila vdiq në në sh
Vdekja misterioze e Dafina Zhubit, Ekspertiza: Dafina u vra Instituti zviceran "Forensicons" ka konstatuar se Dafina Zhubi nuk ka kryer vetëvrasje, por ajo është vrarë, dhe se e vë
Zbardhet ekspertiza, a qëlloi mbi autorët komisar Artan Cuku? Policia e Tiranës ka zbardhur sot ekpertizën biokimike, e cila përjashton mundësinë që ish–Drejtori i Policisë së Vlorës
Tragjedia në Durrës, ekspertiza: 25-vjeçari vrau gjyshen dhe veten Ersid Curri ka vrarë vetën e më pas edhe gjyshen 80 vjeçare. Ky është përfundimi i ngjarjes tragjike që ditën e djes
Vetëvrasja e dyfishtë në Fier, del ekspertiza për shtatëzaninë e Ermirës Vetëvrasja e dyfishtë pak ditë më parë në Fier tronditi opinioin publik edhe për faktin se çifti që humbi jetën kishin m
Krimi i pasionit në Fier, pritet që telefonat e viktimave të nxjerrin në dritë motivin Ekspertiza mjeko – ligjore pritet të japë përfundimisht versionin zyrtar për vrasjen e dyfishtë, të ndodhur të premten n
Tavo u ankua tek grekët për policinë, Bushati: E dua Vangjelin, por më shumë dua Europën dhe Amerikën Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shprehu nga Shkodra se koalicioni me LSI-në do të vazhdojë edhe pas 18 qershorit duke
Zbardhet ekspertiza/ Ja pse humbi jetën taksistit durrsak Policia e Kavajës konfirmoi zyrtarisht se taksisti Faik Fezgaj nga Durrësi, i denoncuar si i zhdukur tri ditë më parë, k
Lezhë/ Vrau efektivin e policisë, ekspertiza: Autori i aftë mendërisht David Qosja, autor i vrasjes së efektivit të policisë 4 muaj më parë në Lezhë është i aftë mendërisht dhe tashmë do të p
Ekspertiza: Dy fëmijët në Vlorë nuk u përdhunuan, ngjarja mbeti në tentativë Ekspertiza mjeko-ligjore ndaj dy fëmijëve 6-vjeçarë ka konfirmuar se të miturit nuk janë përdhunuar, por ngjarja ka mbet
Aksidenti tragjik në Bllok/ Zbardhet ekspertiza, ja pse humbën jetën Ergi dhe shoku i tij Mungesa e kaskave mbrojtëse u mori jetën dy të rinjve, që u përplasën me motor mbrëmjen e së hënës pranë Ambasadës Ruse
EKSPERTIZA/ Nëse Ergi dhe Kejdi do të kishin vendosur kaskat, mund të kishin shpëtuar (FOTO) Në rast se Ergi Dini dhe Kejdi Halili do të kishin vënë kaska mbrojtëse, jetët e tyre mund të ishin kursyer. Ndonëse
Zbardhet ekspertiza/ Ja pse vdiq gruaja shtatzënë në maternitet Gjatë mesditës, mjekësia ligjore ka përfunduar ekspertizën për Aida Çajkën, gruan shtatzënë që vdiq bashkë me foshnjen e
Zbardhet ekspertiza e Besnik Pudjas/ Është qëlluar me plumb pas koke Ndryshe nga hipotezat që qarkullonin në lidhje me vdekjen e 36 vjeçarit Besnik Pudja, ekspertiza mjeko-ligjore e viktimë