999 rezultate për

ekspertet

Ekspertët ngrenë alarmin: Rreziku që i kanoset Biden nga biçikleta e tij Joe Biden mori të mërkurën zyrtarisht detyrë si president i 46-të i SHBA-ve. Biden po përballet me një sërë sfidash si p
Ekspertët: A duhet të vendosni akull mbi lëkurën e djegur? Hapi i parë dhe i menjëhershëm pas të djegurës është që ta mbani zonën e prekur në ujë të ftohtë për të paktën pesë minu
Tomini komenton shifrat e COVID-19 në vend dhe zbulon çfarë do të ndodhë këtë javë Shifrat e larta të rasteve të reja raportohen çdo ditë në vendin tonë, por mbetet i ulët numri i të shtruarve në spitale
Ekspertët: Çfarë nuk duhet të bëni dy ditë përpara dhe pas vaksinës kundër Covid-19 Prej disa ditësh edhe në Shqipëri ka nisur vaksinimi kundër COVID-19. Ekspertët e shëndetit apelojnë njerëzit që të
Kur do të hapen kufijtë? Ekspertët: Gjithçka varet nga vaksinimi Lajmi i mirë është se këtë vit mund t‘i shijojmë pushimet verore edhe jashtë vendit, pas i ka mundësi që këtë verë të gj
A ndihmojnë vërtetë suplementet në forcimin e imunitetit? Që prej fillimit të vitit kryefjala e mjeksisë është rritja e imunitetit dhe mbrojtja e organizmit. Kjo më së shumti
Ekspertët: Pse ata që u infektuan për Krishtlindje mund të jenë më transmetuesit për Vit të Ri Ata që u infektuan pasi u gumbulluan për festën e Krishtlindjes mund të jenë më transmetues të virusit në prag të Vitit
Flasin ekspertët: Sa zgjasin antitrupat pas vaksinës së koronavirusit Ditën e sotme shkencëtarët në Australi, deklaruan se personat që e kanë kaluar COVID-19 gëzojnë një mbrojtje dhe imunite
Ekspertët flasin për përfitimet e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO Aleancë Ishte data 27 mars 2020. Maqedonia e Veriut pasi pati ndryshuar emrin, në datën e lartë përmendur u bë edhe zyrtarisht a
A na mbron vaksina nga versioni i ri i COVID-19 në Angli? Përgjigjen ekspertët Ekspertët kryesorë italianë kanë thënë të hënën se vaksina për COVID-19 do të jetë akoma efektive pasi u zbulua një vari
Koronavirusi i ri anglez, përhapet shpejt dhe në 4 shtete të tjera Parashikohej lehtësimi i masave anti-Covid për festat e fundvitit në Britaninë e Madhe, por kjo nuk do të ndodhë pas zbu
Ekspertët i japin fund dilemës: Kur duhet t’i lajmë dhëmbët para apo pas mëngjesit? Larja e dhëmbëve është thelbësore por jo shumë njerëz e dinë që larja e tyre shumë shpesh mund të dëmtojë smaltin. Histo
Rama mbledh Komitetin e Ekspertëve, tregon kë vend ka marrë shembull në betejën me COVID-19 Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Komitetin e Ekspertëve, ku kësaj radhe nuk munguan as ekspertët turq. Vetë Rama, u
A shkakton infertilitet vaksina kundër COVID-19? Flasin ekspertët Pas shqetësimit në rritje që shihej në platformat e rrjeteve sociale, se vaksina kundër Covid nga Pfizer-BioNTech, mund
Ekspertët zbulojnë sa kohë qëndroni të mbrojtur pasi keni kaluar Covid-19 Një studim i ri i Institutit për Imunologji “La Jolla” në Kaliforni, pretendon se pacientët e shëruar nga koronavirusi,
Sa i lartë duhet të jetë jastëku kur flini gjumë? Çfarë thonë ekspertët (FOTO LAJM) Si duhet ta mbajmë jastëkun kur flemë gjumë: pyetja që padyshim kërkon një përgjigje nga të gjithë. Ekspertët shpjegojnë
Ekspertët: Dhjetori do jetë edhe më shqetësues, duhen kufizime të thella COVID-19 vazhdon me shifrat alarmante në vend, dhe situata pritet të vazhdojë shqetësuese edhe në muajin që sapo hymë.
Keni kaluar COVID-19? Pasojat që mund të kenë mbetur në mushkëritë tuaja Covid-19 mund të shkaktojë komplikacione në mushkëri, që mbeten të pranishme tek pacientët edhe tre muaj nga infektimi,
T’i shkruash a të mos i shkruash ish-it për ditëlindje?! Ç'thonë ekspertët! Nëse po mendoni a është ide e mirë t’i dërgoni ish-it tuaj një mesazh “të pafajshëm” duke i uruar ditëlindjen, bëni mirë
Ekspertët thirrje për kujdes: Vaksinat për COVID-19 po vijnë Dy ekspertë të lartë të Shteteve të Bashkuara për koronavirusin siguruan amerikanët të dielën se vaksinat kundër pandemi