999 rezultate për

eksperimenti

Eksperimenti pabesueshëm: Çfarë i bën një predhë makinës Land Rover? (VIDEO) Tanku është arma më e fuqishme e këmbësorisë të paktën që prej Luftës së Dytë Botërore. Megjithatë, ka prej atyre që
Rrogë pa punuar, dështon eksperimenti i çuditshëm Një eksperiment i qeverisë finlandeze me të papunët nuk arriti të sillte rezultatet që priteshin në fillim të tij. Fjala
Eksperimenti i fundit thotë se nëse e bëni këtë gjë, do të jetoni gjatë si çift Kur një çift janë bashkë prej kohësh, është e thjeshtë për ta t’a konsiderojnë veten si ‘paketë’ dhe shpesh harrojnë se
Southgate i lumtur për eksperimentin ndaj Kroacisë Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate tha se ëshjtë shumë i lumtur me ekpserimentin që bëri në ndeshjen nda
Hodhën tonelata me lëkura portokalli në tokë të shkretë, 16 vite më vonë ajo lulëzon (FOTO LAJM) Nëse nevojshmëria industriale dhe ambientale do të bashkëpunonte me sinergjinë, rezultati do të ishte i pabesueshëm.
Eksperimenti me gratë shtatzëna shkakton vdekjen e 11 foshnjave Të paktën 11 bebe kanë humbur jetën pasi nënat e tyre morën viagra si pjesë e një eksperimenti mjekësor në Holandë.
Qesja e mollëve që bëri xhiron e rrjeteve sociale, eksperimenti gjenial i mësueses Një mësuese nga Bedfordshire në Britani postoi një qese me mollë në rrjetet sociale. Ajo i përdori mollët për t'i dhë
Hodhën tonelata me lëkura portokalli në tokë të shkretë, 16 vite më vonë ajo lulëzon (FOTO LAJM) Nëse nevojshmëria industriale dhe ambientale do të bashkëpunonte me sinergjinë, rezultati do të ishte i pabesueshëm.
Si u bë moderator në Portokalli, Salsano rrëfen eksperimentin e Altin Bashës Salsano Rrapo, prej disa vitesh moderator i Portokallisë, i ftuar në Chic, ka rrëfyer disa nga detajet kryesore të jetës
Notimi në ujë të ftohtë qetëson dhimbjet e forta Notimi në ujë të ftohtë mund të jetë një alternativë si qetësues i fortë i dhimbjeve. Kështu deklarojnë ekspertët nga
Trenjakët e ndarë në lindje, eksperimenti i frikshëm që u ndryshoi jetën (FOTO LAJM) Robert Shafran, Eddy Galland dhe David Kellman kaluan nëntëmbëdhjetë vjet, pa e ditur se ata ishin vëllezër të ndarë në
Eksperimenti me pesë macet që nuk shkelin në librin e shenjtë, Kuranin (VIDEO) Një eksperiment është zhvilluar me pesë mace Libri i shenjtë ‘Kurani’ dhe një libër tjetër i zakonshëm janë vënë përp
Eksperimenti që tregon se telefonat po na vrasin Kur dilni në rrugë do shikoni njerëz që shikojnë telefonin shumicën e kohës. Disa shkruajnë mesazhe, disa përdorin media
Kujdes me sheqerin e tepërt, ka pasoja Sipas një studimi të kryer nga Universiteti Otagos në Zelandën e Re, konsumi i tepërt i sheqerit rrit nivelin e glukozës
Eksperimenti që tregon se telefonat po na vrasin Kur dilni në rrugë do shikoni njerëz që shikojnë telefonin shumicën e kohës. Disa shkruajnë mesazhe, disa përdorin media
Hodhën tonelata me lëkura portokalli në tokë të shkretë, 16 vite më vonë ajo lulëzon (FOTO LAJM) Nëse nevojshmëria industriale dhe ambientale do të bashkëpunonte me sinergjinë, rezultati do të ishte i pabesueshëm.
Eksperimenti i tmerrshëm, çfarë i ndodh njeriut nëse qëndron 30 ditë pa gjumë (VIDEO) E tmerrshme në kuptimin e plotë të fjalës mund të konsiderohet ky eksperiment i bërë me pesë burra. Qëllimi ishte për
Efekti i deles: Pse shpesh mendojmë si shumica, edhe kur ajo gabon? Njerëzit shpesh bëjnë gjëra të habitshme për t’iu përshtatur mendimit të shumicës. Në vitet 1950, psikologu Solomon A
Eksperimenti, sa ditë rezistoni të mbyllur? (FOTO LAJM) Spektaklet televizive janë të shumëllojta dhe kryesisht synojnë që të zbulojnë sa më tepër nga natyra njerëzore. “Cha
Eksperimenti që tregon se telefonat po na "vrasin" Kur dilni në rrugë do shikoni njerëz që shikojnë telefonin shumicën e kohës. Disa shkruajnë mesazhe, disa përdorin media