E FUNDIT/ Kapen 200 kg kokainë në Elbasan
999 rezultate për

ekonomine

Jepet Nobeli për Ekonomi: 908 mijë dollarë për tre ekonomistët që punuan kundër varfërisë Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ua dha Nobelin për Ekonominë tre ekspertëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe M
Basha nxjerr videon: Ja si po vidhen paratë e shqiptarëve, të largojmë hajdutin bashkë me bandën (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme ka vendosur të publikojë një video në profilin e tij në "Facebook
Në këtë vend paratë rriten nëpër pemë Në Skagway, në hyrje të Klondike, ku bredhat luajnë një rol shumë të rëndësishëm në ekonominë locale, me vend banues dhe
Zaevi fundos ekonominë e Maqedonisë LSDM-ja dhe Zoran Zaev e kanë shkatërruar ekonominë dhe i kanë varfëruar qytetarët, theksohet në kumtesën e sotme të VMR
Droga "varfëron" Vlorën, qyteti shënon rënie të madhe ekonomike (FOTO LAJM) Vlora është një qark me plot burime natyrore, me turizëm të zhvilluar, bujqësi me ullishte dhe agrume, mirëpo ekonomia e
Erdogani kthen sytë nga kanabisi për të rimëkëmbur ekonominë turke Turqia po rrit prodhimin e kanabisit në të gjithë vendin për të përmirësuar ekonominë e vendit. Kultivimi i drogës në
Çfarë po ndodh me ekonominë turke? Bloomberg shpjegon Turqia ka rënë në recesionin e parë që prej një dekade, duke i dhënë një goditje presidentit Erdogan, në një kohë kur ve
Zbutet Serbia: Kosova po na shkatërron ekonominë, ulni taksën dhe bisedojmë çdo temë Gjithçka filloi me vendimin e Qeverisë së Kosovës për ngritjen e një tarife 10 për qind për produktet që importohen nga
Zv.kryeministrja Mesi pret Komisioneren e BE për Ekonominë Dixhitale dhe Shoqërinë Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi priti sot në një takim KomisionerenEuropiane për Ekonominë
SHIFRAT/ Si piktori dhe mësuesi i anglishtes po e fusin në kolaps ekonominë shqiptare (FOTO LAJM) Katastrofa financiare është ajo që e pret vendin tonë në të ardhmen. Nëse shteti ka hequr dorë nga shumë investime p
SHIFRA/ Sa miliardë sollën emigrantët në ekonominë shqiptare Që nga viti 1992, kur nisën flukset e para të prurjeve të emigrantëve, deri në fund të 2017-s, janë futur në ekonominë s
Përplasja tregtare SHBA-Kinë, ndikimet në ekonominë botërore janë duke ardhur Fondi Monetar Ndërkombëtar ka paralajmëruar për "viktimat" e luftës tregtare midis ekonomive më të mëdha të botës, SHBA
Lira në ditën më të zezë, kaos në ekonominë turke Monedha turke ka pësuar rënie drastike gjatë këtij muaji, pas tensioneve të acaruara mes Turqisë dhe Shteteve të Bashkua
Albini i bën një pyetje për ekonominë Haradinajt, a mendoni se u përgjigj? Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka testuar në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës njohurit e kryeminist
Lira nuk gjen derman! Skenar i frikshëm për ekonominë turke Lira turke vazhdon të zhvlerësohet kundrejt monedhave të forta si euro dhe dollari amerikan duke shkaktuar një tërmet të
Tirana destinacion i pëlqyer turistik, mundësi e mirë për ekonominë Qyteti i Tiranës, me ndryshimet që po pëson dita-ditës dhe mundësive të shumta për argëtim, po kthehet gjithnjë e më shu
Ky fshat i vogël pritet të shpëtojë ekonominë shqiptare Përfundimi i gazsjellësit TAP dhe kaskadës së Devollit pritet të sjellë rënien e investimeve duke frenuar rritjen e ekon
Stabiliteti politik ndihmon ekonominë e vendit Pa stabilitet politik nuk mund të ketë klimë pozitive për investime sllovene në Maqedoni, porositi kryeministri slloven
Gazetari jep alarmin: Pas Kosovës, Erdogani rrezikon Shqipërinë Mero Baze ka komentuar ngjarjet më të fundit në Kosovë në lidhje me rrëmbimin nga shërbimet sekrete turke të gjashtë sht
Maqedoni, ulen kamatat për të shpëtuar ekonominë Banka Popullore me zvogëlimin e bono thesareve dëshiron ta gjallërojë ekonominë e ngecur vendore. Ky është qëndrimi i nj