999 rezultate për

ekonomike

Shifra të dhimbshme! Më shumë se gjysma e shqiptarëve nuk do të bëjnë pushime këtë verë Pasiguria e krijuar nga Covid-19 duket se ka prishuar planet e shumë shqiptarëve për të shkuar me pushime këtë vit. Por
Hoti prezanton planin: 400 milion euro për rimëkëmbjen ekonomike Kryeministri Avdullah Hoti sot ka prezantuar planin e qeverisë së tij për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë Covid-19 n
Mirupafshim qershor, çfarë parashikon astrologia Meri për secilën prej shenjave Dashi Një energji e shumëpritur do t’ju ngrejë moralisht dhe do t’ju japë fuqi dhe shanse për të bërë gjëra të reja në
Zaev: Nuk ka nevojë për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme, zgjedhje më 5 korrik “Gjendja e jashtëzakonshme deri tani u vazhdua për shkak të masave ekonomike për ndihmë të qytetarëve dhe ekonomisë.
Basha gati për zgjedhjet: Nuk do të humbasim asnjë sekondë Kryedemokrati Lulzim Bashanë një prononcim për mediat deklaroi se PD po përgatitet për zgjedhjet. Ai theksoi se nuk d
Pandemia e koronavirusit, në Kosovë mbi 37 mijë persona pa punë Instituti GAP ka analizuar ndikimin e hershëm të pandemisë COVID-19 në tregun e punës si dhe ndikimin e masave intervenu
I "rrëmbeu" vëmendjen për një sekondë, veprimi i papritur i Bashës me qytetarin (VIDEO) Kryedemokrati Lulzim Basha prej ditësh po takon nga afër pronarë të biznesit të vogël të cilët ankohen se kanë probleme
Man.United interesohet për dy yjet e Juventusit Manchester United ka shfaqur interes për dy futbollistët e Juventusit, Dougla Costan dhe Merih Demiral. Dy lojtarët p
Deschamps për rinisjen e Bundesligës: Gjithçka është bërë për çështje ekonomike dhe jo futbollistike “Ishte një zgjedhje e mençur dhe koherente!”. Didier Deschamps, trajneri i Francës, në një intervistë të dhënë për “Le P
Thaçi takim me Kuintin, diskutime për rimëkëmbjen ekonomike Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët e shteteve të Kuintit dhe Shefen e Zyrës së
Përfundon takimi, Basha zbulon çfarë u kërkoi ambasadorëve Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat zbuloi çfarë ka diskutuar me ambasadorët e vendeve
Ndihmë reale apo blerje votash? Qeveria miratoi pakon e tretë të masave ekonomike Nga Artan NUHIU/TV21 Qeveria miratoi pakon e tretë të masave ekonomike që synojnë rikuperimin e ekonomisë së vendit n
Paralajmërimi i FMN-së për ekonominë: Më keq edhe sesa parashikimi i zymtë që bëmë Një zyrtar i lartë i Fondit Monetar Ndërkombëtar tha se perspektiva ekonomike botërore mund të jetë edhe më e keqe sesa
Raporti pesimist i BERZH për Shqipërinë: Ekonomia do pësojë rënien më të thellë në rajon Sa më shumë kalon koha aq më të zymta bëhen parashikimet e institucioneve ndërkombëtare për rritjen ekonomike të Shqipër
Kriza ekonomike, 6 klube të Serie A nuk paguajnë rrogat e lojtarëve Të paktën gjashtë klube të Serisë A nuk i kanë paguar lojtarët e vet që prej muajit janar, sipas mediave italiane. Ky
Rama paralajmëroi legalizimin e kanabisit, ish-deputeti: Gjethja e tij e fikut Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar pas distancimit të BE-së, nga hartimi i draftit për legalizi
Si ka ndikuar pandemia e COVID-19 në ekonomi dhe punësim në Shqipëri Nga Yllka Sela: Pandemia COVID-19 dhe masat që janë marrë në përgjigje të saj përbëjnë sot një faturë mjaft
Basha takon përfaqësuesit e biznesit të vogël: Rama po i çon taksat tek oligarkët dhe tenderat korruptivë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka mbajtu sot një takim me përfaqësues të biznesit të vogël ku më pas ka deklaruar për media
Kriza ekonomike, si Shqipëria mbeti e fundit në rajon I gjithë rajoni ka qenë vitet e fundit në një garë të ethshme për të tërhequr investimet e huaja. Në këtë garë, deri tan
STATISTIKAT/ Koronavirusi nxjerr në pah plagën ekonomike: Bie numri i vrasjeve, por shtohen vjedhjet Kufizimi i lëvizjes për shkak të epidemisë së COVID-19 ka përgjysmuar numrin e veprave penale në Shqipëri, por krimet ku