999 rezultate për

ekonomik

Ndahet nga jeta profesori i njohur i Fakultetit Ekonomik Ditën e sotme është ndarë nga jeta profesori i njohur Luigji Vaso, i cili ka dhënë mësim në katedrën e Universtetit Ekon
Rama u mburr nga Berati, publicisti: Rruga që do ndërtohet nuk ka asnjë impakt ekonomik Publicisti Namir Lapardhaja ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku nxjerr në pah problematikat e Bulevardit të
"Do ndaheni", Meri paralajmëron: Kujdes nga kjo shenjë se do tradhtojë Na pret nje ndryshim rrenjesor i cili permbys nje zgjidhje apo jete te lehte. Cdo gje qe kemi arritur lehte apo jemi per
Rriten pensionet, Hoti prezanton planin për Rimëkëmbjen Ekonomike Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar për Programin e Rimëkëmbjes, ku do të ndihmohen qytetarët, b
Hoti: Pakoja e re e rimëkëmbjes ekonomike do jetë 222 milionë euro Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti bashkë me ministrat Hykmete Bajrami e Besian Mustafa, ka takuar përfaqësuesit
Kryemadhi: 70% e qytetarëve janë më keq ekonomikisht se 4 vite më parë Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, nga njësia numër 7 në kryeqytet deklaroi se qytetarët janë sot më keq ekonomikisht ng
Basha sulmon qeverinë: Koha t'u rikthejmë shpresën shqiptarëve (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook ka shpërndarë një video ku tregohen dështim
Transferimi 2.7 milionë euro, Rei Manaj shmang katastrofën ekonomike të klubit spanjoll Viti 2020 ka qenë katastrofë për të gjitha skuadrat e futbollit dhe asnjë nuk e ka mbyllur sezonin me bilanc pozitiv.
Marrëveshja Kosovë-Serbi, Grenell nderohet me medalje Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka dekoruar të dërguarin e tij të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi,
"S'përjashtohet mundësia e organizimit të zgjedhjeve" Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti është deklaruar lidhur me çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri të vendit. A
Kur do të kthehet normaliteti në Maqedoni? Kthimi në normalitet i ekonomisë në botë, dhe rajon pritet të jetë i ngadalshëm dhe përplot sfida. Në shtete të ndry
Dekretohet Projektligji i Rimëkëmbjes Ekonomike Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike është dekretuar gjatë ditës së djeshme në zyrën e presidencës. Lajmin e ka kon
Haradinaj bën ushtrime për president: Reagon në formë "presidenciale" pas kalimit të Rimëkëmbjes Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) që po pretendon të bëhet president, Ramush Haradinaj, ka bërë një rea
Basha tregon dy arsyet kryesore pse të rinjtë largohen nga Shqipëria Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me disa të rinj në qytetin e Kukësit. Gjatë
Biden përgatit planin ekonomik të 100 ditëve, pandemia e para Presidenti i zgjedhur Joe Biden dhe ekipi i tij në tranzicion po përgatiten për të miratuar një projekt-ligj të ri ambic
Haradinaj i prerë: Nëse s'ka marrëveshje për presidentin, shkojmë në zgjedhje Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar zgjedhje të reja. Në pyetje është çështja e presidentit, ku Haradina
Rama qytetarëve: Mos merrni këshilla për COVID-19 nga spekulantët, kujt duhet t'i drejtoheni Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit bëri të ditur se do të dyfishohet ndihma ekonomike për periudhën kur vendi
Kryetarja e Komisionit të Shëndetsisë në Kosovë: Mbyllja totale nuk është opsioni i duhur Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi, Albena Reshitaj, ka thënë se është për keqardhje që Projektligji për Rimëkëmbjen
"Tradhtoi" Bashën për Ramën, flet zv/ministri i ri: I uroj suksese! Ditën e sotme kryeministri Edi Rama emëroi zv/ministër të Ekonomisë dhe Financave, ekspertin e ekonomisë në PD, Besart K
Mitsotakis: Zgjerimi me 12 milje i Greqisë, e drejtë e patjetërsueshme Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka folur në parlamentin e vendit të tij ne lidhje me dërgimin në Gjykatën e