999 rezultate për

ekonomia

"Kingu" shfrenon imagjinatën dhe thotë se ekonomia bëri "namin" këtë vit Ministri i Financave në detyrë, Arben Ahmetaj, ka nxjerrë shifrat e rritjes ekonomike për tremujorin e fundit të këtij v
Ku renditet ekonomia e Maqedonisë në rang evropian Maqedonia renditet ndër ekonomitë më të dobëta në Evropë lidhur me konkurrencën e ekonomisë vendore. Sipas raportit për
Një dekadë nga falimenti i “Lehman Brothers”…Atëherë kur nisi kriza financiare Paralajmërime kishte pasur edhe më parë, por duket se gjithçka kishte rënë në vesh të shurdhër. Kur “Lehman Brothers”
LSI i "vardiset" Berishës, thotë se kufiri i Kosovës me Serbinë është në rregull U desh një reagim i Sali Berishës në lidhje me Kosovën që të fillonin reagimet e politikanëve të tjerë të cilët kanë fil
Ja sa rritet ekonomia britanike nëse Anglia shkon në finalen e Botërorit Tashmë është e ditur se Botërori sjellë shumë të ardhura për vendet pjesmarrëse dhe sidomos për ata kombëtare të cilat a
Popovski: Ekonomia është në prag të recesionit Ekonomia e Maqedonisë është në prag të recesionit, pohon ish ministri i Financave i LSDM-së, Nikolla Popovski. Duke kome
Rënie rekord e lirës turke, ekonomia performon keq Lira turke shënoi sot një rënie rekord kundrejt dollarit dhe euros, pas deklaratave të presidentit Recep Tayyip Erdogan
Ekonomia në krizë? Ben Ahmetaj fsheh të dhënat problematike (FOTO LAJM) Jemi në fund të javës së parë të prillit dhe Ministria e Financave ka publikuar vetëm treguesit fiskal të muajit janar d
Sonila Meço mbështet kuksianët dhe ofendon rëndë Ramën: O idiot! Protesta e sotme në Rrugën e Kombit doli jashtë parashikimeve. Pavarësisht se u njoftua si një protestë e qetë, dhe
Analiza e "The Economist", Kosova vazhdon të jetë vend i zymtë "The Economist" në një artikull thotë së zyrtarët e Kosovës po fajësojnë Serbinë që ekonomia e vendit ka ngecur ngase po
ON&OFF/ Rama ironizon Fevizun: Je shumë dobët në ekonomi Këtë herë Opinion ka publikuar seritë “Off record” të shkëputura nga puntatat e vitit të kaluar dhe ndër të tjera, dallo
Ekonomia e Spanjës shënon rritje përkundër krizës së Katalonjës Spanja e cila kah fundi i vitit 2013 doli nga recesioni, është një ndër ekonomitë me rritje më të shpejtë në Evropë.
Krim ose krizë: Paradoks i pazgjidhur Akademik Artan Fuga Shqiperia prej tridhjet vjetesh eshte mberthyer ne nje paradoks fatal: Krize ekonomike ose eko
Intervista tek Çani, Sonila Meço si ndahet me akuza Ramës Sonila Meço me anë të një statusi në Facebook ka thumbuar kryeministrin Edi Rama i cili mbrëmë dha një intervistë ndrysh
Berisha sherr me qytetarët për Ramën: Ti e largove vetë FMN Ditën e sotme ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se ekonomia në vend ka hyrë në borxhe të thellë duke i bërë thirrje
Raporti që po trondit qeverinë: S'ka integrim në BE për 10 vite, ekonomia do të ngadalësohet “Panorama për reformën në gjyqësor është përmirësuar e ndjekur nga fitoja e kryeministrit Edi Rama i Partisë Socialiste
Ekonomia e Maqedonisë shënon rënie Ekonomia e Maqedonisë ka shënuar rënie në gjashtë muajt e parë të vitit, duke rrezikuar futjen e vendit në recesion. Rën
Ekonomia botërore po rimëkëmbet Fondi Monetar Ndërkombëtar, ka deklaruar se ekonomia globale është duke u rimëkëmbur me “hapa të sigurt”, duke shënuar p
Kandidati i LSI-së ironi rilindjes: Është ekonomia o idiot Kandidati për deputet i LSI-së në Tiranë, Ralf Gjoni ka ironizuar rilindjen për ekonominë me shprehjen e vjetër të Bill
Ekonomia në Maqedoni, mes reformave dhe mëkëmbjes nga kriza Parashikimet e Bankës Botërore se ekonomia e Maqedonisë këtë vit nuk do të ketë rritje më të lartë se 2.8 për qind, sipa