999 rezultate për

ekologjike

Nga 2020 Franca do të vendosë taksë ekologjike në biletat e avionit Franca vendosi sot aplikimin duke filluar nga viti 2020 të një takse ekologjike nga 1,5 deri në 18 euro për çdo biletë a
Pastrimi i Parkut të Liqenit tashmë me mjete moderne e ekologjike (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njoftoi nga Parku i Liqenit se, pastrimi i kësaj zone do të bëhet me mjete
Dita Botërore e Mjedisit, të rinjtë e Tiranës shpërndajnë llamba ekologjike dhe trasta Mbjellja e mbi 120 mijë pemëve, nisma për reduktimin e qeseve plastike dhe shtimi i korsive të biçikletave e kanë kthyer
Organizatat ekologjike i drejtohen me kërkesë kryeministrit Zaev Disa organizata ekologjike sot kanë dërguar një shkresë deri te Kryeministri Zoran Zaev nga i cili kërkojnë të shpallet
Ronaldinho i futet politikës, senator i Brazilit Pas Romarios, një tjetër ish-futbollist mund të futet në politikë. Këtë herë bëhet fjalë për magjistarin, Ronaldinhon, i
Tumoret gjinekologjike, 5 simptoma që një femër s’duhet t’i nënvlerësojë Vajzat dhe gratë priren që ti nënvlerësojnë sinjalet e para të alarmit që organizmi i’u dërgon, në rast të një tumori gj
Qeveria miraton memorandum për rifillimin e punës së Jugohromit Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi informatën për nevojën e nënshkrimit të memorandumit pë
Veliaj: Taksi ekologjike për qytetarët, nisim testimin e autobusëve elektrik Taksia elektrike sot është një mundësi alternative reale në Tirane, me ndotje mjedisore zero dhe kosto ekonomike shumë t
A dini mjaftueshëm për problemet tuaja Gjinekologjike? Check up është një paketë ekzaminimesh laboratorike dhe imazherike që kryhen për identifikimin dhe parandalimin në një s
20 ton peshk vritet me dinamit, masakër ekologjike në liqenin e Fierzës (FOTO LAJM) Në liqenin e Fierzës ka ndodhur një masakër e vërtetë ndaj peshkut. Specialistët e zonës denoncojnë në media se janë të
Çaj kantarioni kundër depresionit dhe problemeve gjinekologjike Kantarioni është dëshmuar si shumë suksesshëm në mjekimin e shumë problemeve psikike, prej depresionit deri te trauma, n
Kopshte në qiell, njihuni me arkitekturën ekologjike (FOTO LAJM) Me ballkonet qe lulëzohen nga pemët dhe shkurret,"Bosco Verticale" ose "Pylli Vertikal" është një risi në atë që quhet "
Kombëtaret, ja uniformat ekologjike (FOTO LAJM) Nike prezanton uniformat e reja te Kombetareve te Portugalise, Anglise, Frances, Brazilit, SHBA-ve, Kroacise, Polonise,
"Me mbylljen e Jugohromit, Tetova 40% më pak ajër të ndotur" (FOTO) Pas mbylljes së Jugohromit në Tetovë, ajri do te jete 40% më i paster krahasuar me nje vit me pare. Këto janë të dhëna t
Anijet do të paguajnë tarifë ekologjike Ditën e hënë, në mbledhjen e Këshillit të Ministrave u miratua me vendim të Këshillit të Ministrave rregullorja “Për mir
Më 9 Tetor nis "Marshimi për shpëtimin e Tetovës" Këshilli nismëtar i përbërë nga OJQ, shoqata ekologjike, intelektualë, dhe përfaqësues të partive politike për organizim
Sazan Guri shpall kandidaturën si i pavarur për Bashkinë e Tiranës Sazan Guri do të kandidojë si i pavarur nën siglën e Aleanca Ekologjike Evropiane për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e
Reagon VetëVendosje: Klinika e keqtrajtimit të nënave Kemi ndjekur tash sa kohë me vëmendje dhe shqetësim rastet që po ndodhin në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike. Shkeljet
Spërkatja me pesticide, Malltezi: Çmenduri, po prishet ekosistemi Dhëndri i Sali Berishës, Jamarbër Malltezi kritikon aksionin e qeverisë në Butrint për të spërkatur me insekticide dhe p
Deputetet ndajnë dhurata në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike Grupi i grave deputete të Kuvendit të Kosovës kanë vizituar sot Klinikën Obstetrike Gjinekologjike, dhe u njohën me prob