999 rezultate për

ekipin

Mposhti ish-ekipin e tij, Immobile: Ndryshim mentaliteti sonte, atje dështova për fajin e tyre Lazio mundi Borussia Dortmund 3-1 dhe fitoi 3 pikët e para në Ligën e Kampionëve. Protagonist absolut është Ciro Immo
"Dëmtova shokun e ekipin që Klop të më fuste mua", shokon ish-lojtari i Liverpulit: Nuk jam i turpëruar, ai përfundoi në paterica Një rrëfim tërësisht i rrallë ka ardhur nga ish-futbollisti i Liverpulit, Tom Brewit. Ky i fundit ka dalë nga akadem
"Kemi fituar 10 lojtarë të rinj", Edi Reja: Do ta godasim Lituaninë te pikat e dobëta Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli ditën e sotme në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të sfidës ndaj Lituanis
Dashuri për ekipin, Villarreali mbi 17 mijë abonine me stadiumin ende të mbyllur Futbolli shpesh ka prodhuar histori fantastike. Nga ato histori që tregojnë qartë se sa shumë janë të lidhur tifozët me
ZYRTARE/ Bakayoko firmos me ekipin e njohur të Serie A Napoli ka arritur marrëveshje për huazimin e Tiemoue Bakayokos nga Chelsea. Mesfushori francez sezonin e kaluar ishte
Nuk ndalet Milani, interesohet edhe për qendërmbrojtësin nga Franca Në ditën e fundit të merkatos, Milani është në kërkim të një mbrojtësi qendre. Kuqezinjtë duket se më në fund e kanë
Një shqiptar në La Liga, Granada blen mesfushorin te Lugano Eris Abedini është zyrtarisht pjesë e Granada në La Liga. Mesfushori i Kosovës U21 ka nënshkruar një kontratë “1+2” dhe
Barcelona e Koeman bind me lojë dhe rezultat (VIDEO) Barcelona ka fituar me rezultatin 0-3 ndaj Celta Vigos në transfertë. Një ndeshje e sikletshme për ekipin katalanas
Trembet Interi, shorti i rezervon ekipin më të madh të historisë Trembet Interi, shorti i rezervon ekipin më të madh të historisë Interi pa fat. Zikaltërit në grup ju ka qëlluar Real
Muça emocion tifozët dhe zgjedh ekipin e ri: Me ty u linda, me ty u rrita Tirana i befasoi të gjithë një ditë më parë, kur njoftoi largimin e Gentian Muçës. Mbrojtësi, i cili dha një kontribut t
Largimi i Suarez, Koeman: Duket sikur jam unë 'djali i keq në film' Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka dalë në një konferencë për shtyp, para debutimin të tij në stolin e katalanasve
E pabesueshme: Sulmuesi rikthehet në futboll pas 13 vitesh, luan me ekipin japonez në moshën 53-vjeçare Kazuyoshi Miura ka hyrë në histori. 53-vjeçari është bërë lojtari më i vjetër në histori që luan në futbollin japonez du
Keidi Bare flet si lojtar i Espanyol: Do bëj maksimumin Espanyoli mbrëmë ka prezantuar Keidi Baren nga Malaga. Futbollisti i Kombëtares shqiptare u prezantua me fanellën e k
ZYRTARE/ Abazaj befason me ekipin e ri Kristal Abazaj është lojtari më i ri i Istanbulspor, në Ligën e Parë turke. Sulmuesi është prezantuar ditën e sotme
Zyrtare: Arijanet Muric firmos me ekipin e njohur spanjoll Arijanet Muric është portieri i Gironas, ku shkon si huazim nga Manchester City. Muric ka bërë karrierë edhe tek NAC
Zbulohet prapaskena, Suarez refuzoi ekipin ku do hynte në histori Prapaskenë interesante e zbuluar nga ESPN rreth një transferimi të mundshëm, shumë të pasur në kampionatin amerikan për
ZYRTARE/ Hap i madh në karrierë, Cikalleshi firmos me ekipin e ri Sokol Cikalleshi është lojtari më i ri i Konyaspor në Turqi . Zyrtarizimi ka ardhur vetëm pak momente më parë. Sulmuesi
Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s miraton rregullat e reja për ndeshjet ndërkombëtare Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, i gjendur në kushtet e pandemisë së shkaktuar nga COVID-19, bazuar dhe në protokollet që ka
Sulmuesi shqiptar thirret nga Pirlo në ekipin e parë të Juventusit Ndryshimi i trajnerit nuk ka sjell probleme për Xhakomo Vrionin. Sulmuesi shqiptar është ftuar nga Andrea Pirlo në stërv
"Time to wake up", tifozat e Tiranës befasojnë ekipin serb në mes të natës (VIDEO) Ultrasit e Tiranës "Fanatics" duan të bëjnë gjithçka që skuadra e tyre e zemrës t’ia arrijë të eliminojë Crvena Zvezdën