999 rezultate për

ekipi

ZYRTARE/ Real Madridi krijon edhe ekipin e femrave pas 118 vitesh Real Madrid i femrave është ekipi më i ri i futbollit që ka krijuar ekipin e grave, vendim që është konsideruar “shumë p
Odise Roshi shënon dopietë në Rusi, ndihmon ekipin në luftën për mbijetesë (VIDEO) Odise Roshi vazhdon të shënojë duke konfirmuar se ky është sezoni më i mire në karrierën e tij, edhe pse sa i përket klu
Babai i Griezmann ia thotë "troç" Setien: Je pasagjer, nuk i ke çelësat e ekipit (FOTO LAJM) Inkuadrimi i Antoine Griezmann në minutën e 90-të kundër Atletico Madrid ka bërë që trajneri i Barcelonës, Quique Setien
Pirlo nis karrierën si trajner, ky është ekipi që do të drejtojë Andrea Pirlo do të kthehet te Juventus si trajneri i ekipit të tyre U23 në Serie C, sipas Sky Sport Italia, duke zëvendë
Shkatërrohet banda shqiptare në Itali, vodhën edhe vilën e presidentit të ekipit të njohur Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare që merrej me grabitje, Katalonia. Anëtarët e grupit kriminal lëvi
Surez uron ish-ekipin e tij (FOTO LAJM) Ish sulmuesi i Liverpool-it, Luis Suarez, ka uruar tifozët e klubit anglez dhe kapitenin Jordan Henderson pas kurorëzimi
ZYRTARE/ Pas humbjes me Bilbaon, Betis emëron trajnerin e ri Real Betis është bërë me trajner të ri. Skuadra e La Ligas, ka vendosur t’ia besojë udhëheqjen e bankinës trajnerit A
I gjithë ekipi në karantinë prej COVID-19, në Premier League ruse luajnë me të rinjtë e turpërohen 10-1 (VIDEO) Rifillimi i kampionatit rus pas ndalesës shumë të gjatë për shkak të COVID-19, nuk ka qenë ndër më të mirët e mundshëm,
Fituan titullin e 8 rradhazi, Flick: Unë vetëm mund t’i duartrokas Intervistuar nga "SKY Sport Deutschland" , trajneri i Bayern Munich Hansi Flick komentoi fitoren e titullit:" Ka qenë nj
Sarri bën publike listën për finalen ndaj Napolit, grumbullon dhe sulmuesin shqiptar Juventusi ditën e nesërme (21:00) luan finalen e Kupës së Italisë kundër Napolit. Që nga ardhja e sulmuesit të kombëtare
Pensionimi i McGregor, më në fund reagon Khabib (FOTO LAJM) Khabib dominoi mbi McGregor në 2018 dhe ndërsa përballja në kafaz ishte emocionuese. Një përleshje masive shpërtheu m
Studimi për akordimin e penalltive, ja kush është ekipi që ka goditur më shumë nga pika e bardhë Një nga momentet më emocionuese në lojën e futbollit është edhe goditja e 11-metërshit. Ndërkohë, të tilla episode s
Dëshmia e ikonës së mundjes: Në Finlandë më ofruan "Benz", kurse në Shkodër një libër të Enverit Publikohet historia e panjohur e Eljaz Guri nga Vraka Shkodrës, një nga legjendat e sportit të mundjes në Shqipëri për g
Napoli-Inter sfidë edhe jashtë fushave të blerta, dy bukuroshet super seksi kërkojnë fitoren e ekipit të zemrës (FOTO LAJM) Pas Juventus-Milan, ditën e sotme do të luhet edhe ndeshja tjetër gjysmë-finale në Kupën e Italisë, siç është ajo mes Na
Rekord historik me Monzën në Serinë B, Berlusconi nuk ngopet Presidenti legjendar i Milanit, Silvio Berlusconi, ka festuar ngjitjen e ekipit të tij, Monzës në Serie B. Ai së bas
Barcelona pranë zyrtarizimit me një prej talenteve më premtues në Spanjë Barcelona është shumë pranë zyrtarizimit të blerjes së talentit Fabian Luzzi nga Rayo Vallecano. Sikurse shkruan "Marca"
Daja: Shpresojmë të luajmë në Europa League, presim përgjigje pozitive nga Zvicra Ilir Daja nuk e fshehu keqardhjen për rrëzimin e Flamurtarit një kategori më poshtë. Ish-trajneri i vlonjatëve në int
Qazim Laci bind ekipin francez, kontratë deri në vitin 2023 Qazim Laçi për një kohë të gjatë te Ajaccio në Francë. Klubi I Ligue 2 ka vendosur t’i zgjatë kontratën futbollistit s
Pas rikthimit të Suarez, vjen një tjetër lajm i mirë për Barcelonën Përveç rikthimi të Suarez, një tjetër lajm i mirë vjen nga kampi katanulas. Leo Messi, edhe pse jo bashkë shokët e skuad
Dalin pajmet: Autobusi shoshë prej gurëve, tifozët e Benficës të pakënaqur nga barazimi (VIDEO) Ka mjaftuar një rezultat i dobët në startin e kampionatit portugez pas ndërprerjes prej gati 3 muajsh që tifozët e Benfi