999 rezultate për

ekipet

Derbi Inter-Juve, 5 trajnerët më të suksesshëm që drejtuan 2 ekipet Antonio Conte është vetëm trajneri më i fundit që është ulur në stolin e Juventusit dhe Interit. Nga Trapattoni te L
"Po mbajnë ekipet e tyre mbi supe", ja 10 lojtarët kryesorë në botë mbi 35 vjeç Me moshën e tyre aktuale, ata lehtë mund të marrin diellin diku në një ishull privat, pasi llogaritet si moshë e pension
Tension mes Markut dhe McGowan në korridorin e hotelit, ndërhyjnë ekipet e sigurimit (VIDEO) Boksieri shqiptar, Florian Marku, do të jetë njëri nga sportistët që do të zhvillojnë meçe në evenimentin e madh të boks
SHBA, 48 orë i varur pas anijes së përmbysur dhe shpëton Një aventurë e pabesueshme, e denjë për fundin e filmit "Moby Dick", ajo që përjetoi 62-vjeçari Stuart Bee në ujërat e F
CHAMPIONS/ Rikthehen më të mirët e Evropës, këto janë ndeshjet e ditës së sotme (FOTO LAJM) Xhiroja e tretë e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve rikthehet sonte me plotë sfida interesante. Mes tyre vlen të
Pamje të frikshme! Tërmeti në Turqi ndau pallatin në dy pjesë (VIDEO) Tërmeti i fuqishëm që tronditi Turqinë dhe Greqinë deri më tani ka shënuar 12 viktima në shtetin turk. Ekipet e emerg
Komisioni për Shëndetësi në Kosovë kërkon të rikthehen kontrollet mjekësore në pikat kufitare Shtetet fqinje kanë regjistruar numër në rritje të rasteve të reja ditore me COVID-19 në javën e fundit, por megjithatë,
Roma fitoi me goleadë ndaj Beneventos, Fonseca: Ekipet sulmuese i shërbejnë futbollit Paulo Fonseca është i kënaqur që gjithnjë e më shumë trajnerë të Serie A po zhvillojnë lojë sulmuese. Trajneri i Romë
Derbi Inter-Milan/ Si pritet të rreshtohen ekipet, Bastoni mposht Covid-19 Sot luhet derbi i Milanos për llogari të javës së katërt në Serie A. Interi “pret” Milanin në “San Siro”, takim që nis n
Manastirliu: Dyfishohen ekipet mjekësore të urgjencës për trajtimin në banesë Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka deklaruar se do të ketë dyfishim të ekipeve mjekëso
Revolucion në Premier League? 18 skuadra, hiqet dhe Kupa e Ligës Liverpool dhe Manchester United janë dy ekipet në rreshtin e parë për të ndryshuar strukturën e ligës angleze me kërkesë
Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve Vetëm dy muaj pas finales së vitit 2020 të zhvilluar në Lisbonë, edicioni i 66-të i garës më prestigjoze evropiane në ni
"Kujdes ekipet e vogla", Cikalleshi: Me Lituaninë do shikoni luanë në fushë Sokol Cikalleshi i hapi rrugën triumfit të Kombëtares ndaj Bjellorusisë. Bomberi kavajas shënoi golin e parë në fitoren
Shorti i Superiores: Zbardhet kalendari, java e parë starton me supersfidën Tirana-Kukësi U hodh sot në orën 11:00, në ambientet e stadiumit “Air Albania”, shorti i Kategorisë Superiore për sezonin 2020-2021.
Formacionet zyrtare, PSG-Bayern (FOTO LAJM) Në orën 21:00 në Estadio da Luz PSG dhe Bayern do të luajnë fianlen e Champions. PSG do tentojë ta fitojë për herë të
Ndodh dhe kjo: Prishtina luan në Europë, ekipet e Kosovës i huazojnë futbollistë Mund të duket çmenduri, por është realitet. Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Lincolnit do të luhet. Klubit shqiptar iu an
Superkompjuteri parashikon fituesin e Premier League dhe ekipet që bien nga kategoria për sezonin 2020/2021 Manchester City është parashikuar të mposht rivalët e ashpër të Liverpoolit për të fituar titullin e Ligës Premier në se
Pas më shumë se dy dekadash, ekipet angleze dhe spanjolle mbeten jashtë gjysmëfinales së Champions Ligue 1 dhe Bundesliga kanë pushtuar Ligën e Kampionëve. Katër skuadrat gjysmëfinaliste vijnë nga dy vende. Dy nga Gj
Ekipet e Milanos vihen pas Jesse Ligard Sipas medieve të shumta në Angli, Lingard ka folur me ish shokët e skuadrës së tij, Chris Smalling dhe Ashley Young.
Shtatori është afër, Manastirliu zbulon planin për valën e dytë të pandemisë Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se ka përgatitur planin e radhës për të përballuar fluksin e rastev