999 rezultate për

ekipe

"Dështimi" i Arsenal kalon në Seria A Futbollisti i Arsenalit dhe i Kosta Rikës, Joel Campbelli, raportohet se ka mbërritur në Itali dhe do të kryen testet mj
Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Laçi Skënderbeu dhe Laçi diskutojnë për herë të tretë në përballjet mes tyre një finale të Superkupës së Shqipërisë. Korçarët
Agolli për Cungun: Është mjeshtër i eliminatorëve për ekipet shqiptare Shqiptari i Qarabagut, Ansi Agolli, foli për mikrofonin e RTSH pas ndeshjes, ku tregoi se e priste që do të ishte një nd
FSHF gjen pasardhësin e Paolo Tramezzanit Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur t’i besojë postin e drejtorit të ekipeve kombëtare, trajnerit aktual të Kombë
Publikohet foto, trofeu mbërrin në "Luzhniki" Sot në orën 17:00 do të zhvillohet finalja e madhe Botërorit ku do të përballen Franca me Kroacinë. Ndeshja do të zhvill
Lojtari më i shpejtë i ekipet është zëvendësues Në 4 nga 5 ndeshjet e luajtura deri më tani në Botërorin “Rusi 2018”, sulmuesi i Anglisë, Marcus Rashford, e ka nisur nd
Gjendet i pajetë në veturën e tij këngëtari Këngëtari maqedonas, Vlatko Ilievski, mbrëmë rreth orës 23.00 është gjetur i vdekur brenda veturës së tij, bëjnë të ditu
Shiu vërshon shtëpitë në Malishevë (FOTO LAJM) Shiu i rrëmbyeshëm që ka kapluar territorin e Komunës së Malishevës, është përcjell edhe me dëme, pasi uji ka depërtuar
Formacionet zyrtare: Brazil – Belgjikë Sot në orën 20:00 në stadiumin ‘Kazan Arena’ do të luhet çerekfinalja tjetër ndërmjet Brazilit dhe Belgjikës. Të dyja
Pas eleminimit të Gjermanisë, për tifozët vjen një lajm i mirë Dje ka qenë një ditë shumë e gjatë për tifozët Gjermanë, pasi u eliminuan nga kampionati Botëror që në fazën e grupeve p
Simbolet e veçanta të ekipeve në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Çdo ekip që përfaqësohet në botëror ka në flamurin e tij një figurë që simbolizon diçka të veçantë. Më poshtë do të
Gazeta italiane shpall favoritët për të triumfuar në Botëror E përditshmja italiane, “Gazzetta Dello Sport”, ka bërë një renditje të 32 ekipeve që shihen si favorite për të fituar B
Grushta dhe shkelma, futbollistët shqiptarë rrihen barbarisht në fushë (VIDEO) Ndeshja për titullin e kampionit mes ekipeve Versoix 2 dhe Kosova GE 2 është dashur të ndërpritet për shkak të një zënke
Messi tregon 5 ekipet që i frikësohet në Kupën e Botës Këtë vit është shansi i fundit që Lionel Mesi të fitojë një Botëror me Argjentinën. Të paktën këtë lë të kuptohet në int
Messi rrëfen pesë ekipet që ka frikë në Botëror Për shumë lojtarë Botërori "Rusia 2018" që do të startojë pas katër ditësh është shumë i rëndëshishëm pasi mund të jetë
Kuriozitete nga Botërori/ Kapiteni më i vjetër 45 vjeç (FOTO LAJM) Mes 32 ekipeve finaliste në Botërorin e Rusisë, bien në sy edhe 32 kapiten që do të mbajnë shiritin në krah për Kombëtar
Shndërrimi i fanellave të 32 ekipeve pjesëmarrëse në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Kur duhen më pak se dy javë nga fillimi i Kupës së Botës u mësua se fanela e Nigerisë që do të përdoret nga kombëtarja a
Finalet që Real Madrid ka humbur përballë ekipeve angleze Real Madrid e sheh veten në finale tretë radhazi dhe të katërt në pesë vitet e fundit. Shanset për të triumfuar sont
Futbollistët e të dyja ekipeve dhunojnë arbitrin në Angli (VIDEO) Një ngjarje dramatike ka ndodhur sot në Londër në një ndeshje futbolli. Lojtarët e dy skuadrave turke, të cilat marri
Monchi i bën thirrje ekipeve italiane: Le të ngrihemi në protestë Liverpool ashtu si Real Madrid, u kualifikua për në finale me plot diskutime dhe me gabime në arbitrim. Pas ndeshjes