999 rezultate për

ekipe

Formacionet zyrtare: Shqipëri-Francë, ja si rreshtohen ekipet Shqipëria luan një takim mjaft interesante në shtëpi përballë Francës. Takimi i vlefshëm për grupin H kualifikues të Eur
Ministri serb i Shëndetësisë flet për Vuçiç: Ishte në rrezik për jetën Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, si pasojë e problemeve kardiake, të premten e kishte jetën në rrezik, kur u shtri në
Reali dhe Barcelona në garë për yllin e Arsenal Pritet të jetë një verë e nxehtë ajo e 2020-ës, për sa i përket merkatos të dy ekipeve spanjolle, Barcelonës dhe Real Ma
10 ekipet më me vlerë në Evropë, ka befasi (FOTO LAJM) Një listë me ekipet më të vlefshme në botën e futbollit është publikuar, ku nuk mungojnë edhe befasitë sa i përket disa
Bylis dhe Teuta ndahen në paqe, Ballshiotët kapin kreun (VIDEO) 90 mintua shumë të luftuar ndërmjt Bylisit dhe Teutës që mbyllin gjithçka me rezultatin 0-0. Një barazim i merituar për
Formacionet zyrtare: Partizani-Skënderbeu, ekipet vijnë me mungesa Sot në orën 15:00, Partizani do të përballet me Skënderbeun në kryendeshjen e vlefshme për javën e 9-të të Kategorisë Su
Dy gola në minutat e fundit i japin fitoren Partizanit në 'Loro Boriçi' (VIDEO) Partizani ka fituar një ndeshje dramatike në Shkodër,pasi ka mundur në kohën shtesë Vllazninë vendase me dy gola të Çina
Serbia reagon për helmimin e zyrtarëve: Budallenjtë shovinistë merren me politikë Një zyrtar serb thotë se dikush po bën skenare që në Parlamentin e Kosovës të futen serbët që janë me Albin Kurtin, fitu
Këto tre ekipe e kanë siguruar kualifikimin në Evropian Belgjika të enjten me fitoren 9:0 ndaj San Marinos e siguroi kualifikimin e para në Kampionatin Evropian duke regjistrua
E duan të gjithë, Allegri merr vendimin për të ardhmen Masimiliano Alegri nuk do të rikthehet të drejtojë një ekip, edhe pse zërat rreth tij kanë qenë të shumtë. Italiani i ci
Grushta dhe shkelma, ndeshja e futbollit kthehet në arenë boksi (VIDEO) Një përleshje brutale ndodhi në ndeshjen e kampionatit argjentinas midis Estuidantes dhe Patronato. Dy prej lojtarët
Njihuni me 10 ekipet më të vlefshëm në botë, vetëm një ekip italian në listë Faqja e njohur sportive ESPN ka publikuar listën e dhjetë ekipeve më të vlefshme momentalisht në botë. Lista e tyre t
Sneijder tregon dy ekipet favorite për Ligën e Kampioneve Wesley Sneijder vë bast që Barcelona dhe Liverpool do të jenë prapë më të mirat në Ligën e Kampionëve, por ai shpreson q
Champions League kompleton vazot, kualifikohen ekipet favorite (VIDEO) Janë mësuar dhe 3 skuadrat e fundit që sigurojnë një biletë për në grupet e UEFA Champions League. Gjysmëfinalistët
2 ekipet angleze me traditë mbi 100-vjeçare mund të falimentojnë pas orës 17:00 Bury dhe Bolton Wanderers kanë kohë deri në orën 17:00, që ta shpëtojnë historinë 134- vjeçare. Të dyja klubet do të
Kaos në futbollin shqiptar, kampionati mund të mos nis Kategoria Superiore mund të shtyhet edhe të paktën një javë nga data e përcaktuar (24 gusht), por gjithsesi kjo nuk ësht
Sulmet ajrore në Siri, së paku 20 të vrarë Të paktën 20 persona janë vrarë nga sulmet ajrore në një treg të Sirisë të hënën gjatë një sulmi në një qytet të kontrol
Futbolli shqiptar në kaos, gjysma e ekipeve me borxhe Edicioni i ri në futbollin shqiptar mund të jetë një nga më unikalët sa i përket problematikës që shfaqin klubet. Me
Trajneri i ri i Partizanit/ Franko Lerda merr ekipin kryeqytetas Partizani ka vendosur t’i besojë sërish drejtimin teknik një italiani. Demat e kuq që u shpallën kampionë të kategor
Championsi i ardhshëm, si do ndahen vazot me ekipet më të forta të Europës Janë përcaktuar edhe vazot mbi bazën e të cilave do të luhet edicioni i ardhshëm i Champions League. LIVERPUL- Mbrë