999 rezultate për

ekipe

Rudina Hajdari për tërmetin: Shembja e shpejtë e objekteve është vepër penale Deputetja, Rudina Hajdari ka mbajtur fjalën e saj në Kuvend ku ka folur për tërmetin që lamë pas. “E ndërsa ky vit po
E lavdëroi Rama live, kush është Luani nga Vlora që me ekipin e tij shpëtuan shumë jetë (VIDEO) Gjatë një prej daljeve të tij publike mbrëmjen e djeshme, kryeministri Rama tha se pavarësisht mungesave të logjistikë,
Messi thyen i vetëm Atleticon dhe ngjit në krye Barcelonën (VIDEO) Barcelona arriti të dilte triumfuese nga ndeshja e javës së 15-të në La Liga, në fushën e Atletico Madrid. Katalanasi
EURO 2020/ Dita e shortit, rrezikohen përballje titanësh Shorti i Euro 2020 hidhet ditën e sotme. Në “ROMEXPO”, prej orës 18:00 do të nisë ceremonia e hedhjes së shortit, nga ku
Firmosi lejet e ndërtimit për 12 vite në Durrës, Dako kalon i qetë mes rrënojave Ekipet e ekspertëve të ndërtimit në Durrës kanë dalë në terren për të vlerësuar gjendjen e objekteve pas tërmetit të 26
A ka më trupa? Ekipet zvicerane dhe italiane vazhdojnë kërkimet në Durrës Një bilanc tragjik, 49 viktima dhe mbi 700 të lënduar janë shkaktuar si pasojë e tërmetit apokaliptik që shkundi Shqipër
Rama bën bilancin e dëmeve: Sot vijnë ekipet e para të inspektorëve teknik Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka bërë një përllogaritje paraprake të dëmeve. Rama në
Nxirret i gjallë nga rrënojat Klajdi Qato, djali i pronarit të hotelit që u rrafshua (VIDEO) Një histori fatlume është ajo e Klajdi Qatos i cili është nxjerrë në orët e para të mëngjesit të sotëm nga rrënojat e Ho
Vazhdon kriza për Milanin dhe Napolin, ekipet ndajnë pikët (VIDEO) Ka përfunduar ndeshja në mes Milanit dhe Napolit me rezultatin minimal 1-1. Napoli arriti që të shënoj gol që në minu
Zbulohet shifra e majme që duhet të paguajnë ekipet shqiptare për të luajtur një ndeshje në stadiumin e ri Të luhet një ndeshje e kampionatit shqiptar në impiantin e ri “Air Albania”, duhet që si Tirana dhe Partizani dhe çdo sk
Ndodh në Angli, 34 penallti për t’u shpallur fitues i ndeshjes (FOTO LAJM) U desh ekzekutimi i 34 penalltive që ekipi amator i Taunton të kalonte në fazën tjetër të kupës “Southern League Challen
Ekipet e Milanos në "luftë" për Granit Xhakën Sky Germany pretendon se dy klubet rivale, Interi dhe Milani, tani janë në luftë edhe për ta transferuar mesfushorin e A
Plas keq në Rusi, dy ekipe përfshihen në sherr masiv (VIDEO) Ndeshja midis Volgar-Astrakan dhe Legion Dinamo në kategorinë e dytë ruse, përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1. P
Formacionet zyrtare: Shqipëri-Francë, ja si rreshtohen ekipet Shqipëria luan një takim mjaft interesante në shtëpi përballë Francës. Takimi i vlefshëm për grupin H kualifikues të Eur
Ministri serb i Shëndetësisë flet për Vuçiç: Ishte në rrezik për jetën Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, si pasojë e problemeve kardiake, të premten e kishte jetën në rrezik, kur u shtri në
Reali dhe Barcelona në garë për yllin e Arsenal Pritet të jetë një verë e nxehtë ajo e 2020-ës, për sa i përket merkatos të dy ekipeve spanjolle, Barcelonës dhe Real Ma
10 ekipet më me vlerë në Evropë, ka befasi (FOTO LAJM) Një listë me ekipet më të vlefshme në botën e futbollit është publikuar, ku nuk mungojnë edhe befasitë sa i përket disa
Bylis dhe Teuta ndahen në paqe, Ballshiotët kapin kreun (VIDEO) 90 mintua shumë të luftuar ndërmjt Bylisit dhe Teutës që mbyllin gjithçka me rezultatin 0-0. Një barazim i merituar për
Formacionet zyrtare: Partizani-Skënderbeu, ekipet vijnë me mungesa Sot në orën 15:00, Partizani do të përballet me Skënderbeun në kryendeshjen e vlefshme për javën e 9-të të Kategorisë Su
Dy gola në minutat e fundit i japin fitoren Partizanit në 'Loro Boriçi' (VIDEO) Partizani ka fituar një ndeshje dramatike në Shkodër,pasi ka mundur në kohën shtesë Vllazninë vendase me dy gola të Çina