999 rezultate për

ekip

Ekipi i Bologna ndërpret stërvitjen, pjestari i stafit dyshohet për koronavirus Një rast “i dyshimtë me koronavirus” në stafin e Bologna ka bërë që të ndërpritet urgjentisht stërvitja. Vetë klubi ka d
Juventusi hidhet në sulm për Aouar, tenton të përfitojë nga kriza e ekipit francez Juventusi vazhdon të ndjekë me interes talentin e Lyon, Houssem Aouar, të cilin bardhezinjtë e kërkojnë në formë huazimi
Sachi: Askush si Gulit dhe Van Basten, nuk do ta merrja kurrë Ronaldon në ekip Arrigo Saki ka shkruar historinë në futbollin italian dhe botëror, në vitet kur udhëhoqi Milanin e holandezëve drejt suk
Premier League kërkon nga qeveria që ekipet të nisin stërvitjet normalisht Premierliga ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klube
Tre skenaret e mundshëm për përfundimin e kampionatit në Maqedoni Pas përfundimit të takimit të sotëm mes FFM-së dhe klubeve të ligës së parë, drejtuesit e Federatës kanë dalë me tre pro
Shitën yje për shifra rekord dhe nuk gjetën zëvendësuesit e duhur, ja 6 ekipet e mëdha që u shkatërruan një vit më pas Blerja e lojtarëve me shumë para nuk garanton gjithmonë një nënshkrim të suksesshëm. Klubet shpesh marrin vendime të
Iniesta: Me Messin në ekip, Barça është dashur të fitonte më shumë trofe në Champions Andres Iniesta beson se Barcelona është dashur të fitonte më shumë tituj në Ligën e Kampionëve, duke marrë parasysh fakt
Keidi Bare nuk e përmban gëzimin pasi kthehet në stërvitje, nis të kërcejë (VIDEO) Skuadra e Malagës është rikthyer të stërvitet në grup këtë të hënë, sipas urdhrave të qeverisë spanjolle, me synimin për
Ishte pranë Juventusit në janar, Raiola zbulon gjithçka për Haaland Erling Haland ishte një nga lojtarët më të kërkuar në merkaton e janarit, pasi kishte treguar paraqitje të shkëlqyera me
Projekti për 2023: A është ky ekipi me të cilin Man Utd do të "pushtojë" botën? Ole Gunnar Solskajer me të marrë drejtimin e Manchester United ka bërë disa ndryshime në skuadër. Por, ato ndryshimet
E kërkojnë 3 ekipe, reagon Pjanic Miralem Pjanic është njëri nga futbollistët e Juventusit që është përfolur ë së shumti për një largim në këtë verës.
Devolli: Shkova te Tirana se mendova se Halili më jep ekipin e parë, ika se Egbo po bënte shumë mirë Bledar Devolli, para se të mbylleshim të gjithë në karantinë, la të rinjtë e Tiranës dhe gjithashtu u shpreh se donte ve
Gjendet e pajetë shqiptarja 31 vjeçare brenda banesës së saj Një 31-vjeçare është gjetur e pajetë mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:00 në banesën e saj në Prishtinë. Rastin e ka k
Vettel-Hamilton, Mercedes krijon "ekipin e ëndrrave" në F1 Mercedes po konsideron të angazhimin e Sebastian Vettel, që së bashku me Lewis Hamilton, të krijojnë dyshen më të dekoru
Conte thur elozhe për Kante: Kur ke atë në ekip, je me një lojtar më shumë Ish-trajneri i Chelsea tani në drejtimin e Interit nuk ka ngurruar të thur elozhe për N'golo Kante duke e cilëaur atë si
Lajme të mira për Realin, ylli i ekipit kthehet në stërvitje Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka marrë një lajm të mirë në stërvitjen e ekipit. Së fundmi raportohet se
Milani del me komunikatë zyrtare për gjendjen e ekipit Klubi italian AC Milan ka dalur me një komunikatë zyrtare përmes së cilës kanë treguar rezultatet e futbollistëve të tyr
Miratohet propozimi i FIFA-s për të lejuar 5 zëvendësime për ndeshje Bordi i Shoqatës Ndërkombëtare të Futbollit (IFAB) ka miratuar propozimin e FIFA-s për të lejuar 5 zëvendësime për ndesh
Dënimi i ekipit të Guardiolës nga UEFA, pronarët e Mançester Sitit do të blejnë një tjetër klub europian Mançester Siti ka qenë një nga klubet që ka investuar më shumë në vitet e fundit, kjo për shkak se në pronësinë e tyre j
Rasti pozitiv i lojtarit "trondit" sërish futbollin në Gjermani Skuadra gjermane e nivelit të dytë FC Erzgebirge Aue ka kaluar në izolim pasi një anëtar i ekipit të tyre testoi pozitiv