999 rezultate për

ekip

Rekord historik me Monzën në Serinë B, Berlusconi nuk ngopet Presidenti legjendar i Milanit, Silvio Berlusconi, ka festuar ngjitjen e ekipit të tij, Monzës në Serie B. Ai së bas
Barcelona pranë zyrtarizimit me një prej talenteve më premtues në Spanjë Barcelona është shumë pranë zyrtarizimit të blerjes së talentit Fabian Luzzi nga Rayo Vallecano. Sikurse shkruan "Marca"
"Gabimet te Partizani kanë filluar që në verë, askush nuk mban përgjegjësi" Ledio Pano mendon se Partizani ka gabuar gjithçka në këtë sezon dhe deklaron se nuk e mendonte asnjëherë që një ekip kam
Daja: Shpresojmë të luajmë në Europa League, presim përgjigje pozitive nga Zvicra Ilir Daja nuk e fshehu keqardhjen për rrëzimin e Flamurtarit një kategori më poshtë. Ish-trajneri i vlonjatëve në int
Qazim Laci bind ekipin francez, kontratë deri në vitin 2023 Qazim Laçi për një kohë të gjatë te Ajaccio në Francë. Klubi I Ligue 2 ka vendosur t’i zgjatë kontratën futbollistit s
Pas rikthimit të Suarez, vjen një tjetër lajm i mirë për Barcelonën Përveç rikthimi të Suarez, një tjetër lajm i mirë vjen nga kampi katanulas. Leo Messi, edhe pse jo bashkë shokët e skuad
Chiellini: Isha 2 herë afër largimit nga Juve, ju tregoj ofertat e dy ekipeve Giorgio Chiellini e ka zbuluar se ka qenë afër largimit nga Juventusi, pasi kishte oferta nga Real Madridi dhe Mancheste
Dalin pajmet: Autobusi shoshë prej gurëve, tifozët e Benficës të pakënaqur nga barazimi (VIDEO) Ka mjaftuar një rezultat i dobët në startin e kampionatit portugez pas ndërprerjes prej gati 3 muajsh që tifozët e Benfi
Nëse nuk respektohen masat anti-koronavirus, ekipet bien nga kategoria, plani drastik i federatës italiane Federata Italiane e Futbollit raportohet se po planifikon që të bëjë një propozim drastik, duke zbritur një kategori më
Kushton 100 milion euro, zbulohen ekipet legjendare që duan Havertz Bild zbulon ekipet legjendare që duan Havertz është njeriu më i kërkuar i momentit në merkaton e verës. 20-vjeçari
Parma, ekipi që dikur pushtoi Evropën Të gjithë e mbajnë mend se si përfundoi. Nga viti 1990 deri në vitin 2004, Parma garoi si një nga skuadrat kryesore të I
UEFA përjashton nga Kupat e Europës ekipin kryesues turk (FOTO LAJM) Tabloja e skuadrave të kualifikuara në Champions League e ardhshme është ende e paplotësuar, por me siguri nuk do të jet
E kërkon gjithë Evropa, Werner ka edhe 13 ditë kohë për të gjetur ekipin e ri Pak para shpërthimit të krizës së koronavirusit, transferimi i tij te Liverpool praktikisht dukej e kryer. Ylli i Kombët
E ardhmja e Sadikut, Malaga merr vendimin e hidhur për shqiptarin Armando Sadiku është një ndër liderët e skuadrës së Malagas, por pavarësisht kësaj klubi spanjoll nuk do e blejë përfund
ZYRTARE/ Saul Niguez konfirmon largimin nga Atletico Madrid, ja kur e zbulon ekipin e ri Saul Niguez ka konfirmuar zyrtarisht se do të largohet nga Atletico Madridi në këtë verë. Mesfushorit spanjoll ka koh
Trajneri i Bayernit nuk e fsheh gëzimin: Arritëm maksimumin, të përgatitemi për ndeshjen e radhës Trajneri i Bayern Munchen, Hans Flick është i lumtur me fitoren e thellë të skuadrës së tij 5-0 ndaj Fortuna Dyseldorfit
Juventusi planifikon spastrimin e ekipit, priten 11 largime në verë Juventusi pritet të largojë disa lojtarë gjatë verës. Sipas gazetës italiane Tuttosport, shumë lojtarë të ekipit të p
Talenti shqiptar Armando Broja thirret nga Lampard për te ekipi i parë i Chelsea Armando Broja është thirrur të stërvitet me ekipin e parë të Chelsea-t. Trajneri Frank Lampard i ka prioritet të rinjtë
RENDITJA/ Klubet më të vlefshme në Europë, kryeson ekipi spanjoll Kompania e njohur financiare dhe audituese KPMG ka përllogaritur vlerën e 32 klubeve europiane të futbollit dhe ka publi
Ekipi i Bologna ndërpret stërvitjen, pjestari i stafit dyshohet për koronavirus Një rast “i dyshimtë me koronavirus” në stafin e Bologna ka bërë që të ndërpritet urgjentisht stërvitja. Vetë klubi ka d