999 rezultate për

ekip

Mavraj lë Hamburgun dhe ikën në Arabinë Saudite Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, pritet që karrierën të vazhdojë në elitën e futbollit të Arab
Ndërpitet ndeshja në Gjakovë, tifozët vendas sulmojnë lojtarin e Gjilanit Ndeshja mes Vëllaznimit dhe Gjilanit është tensionuar në minutat e takimit kur Betim Haxhimusa i ekipit mysafir është su
Serbët e Veriut kërkojnë ndryshimin e Kushtetutës së Kosovës Pavarësisht paralajmërimit se do të hartohet një draft i ri për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe, një gjë e till
Simeone vlerëson Marseillen: Është një ekip i rrezikshëm Diego Simeone thotë se të dyja skuadrat luajnë të njëjtin futboll, dhe se Marseilla është një ekip i rrezikshë në çdo as
Bebeto: Që të keni sukses në Botëror, duhet të luani si ekip Legjenda e Brazilit, Bebeto tha se trajneri Tite ka bërë një punë të mrekullueshme, dhe se ka formuar një skuadër të mir
Nuk u grumbullua në Kombëtare, sulmuesi i Bayernit fillon të qajë në stërvitje (FOTO LAJM) Joachim Low, trajneri i Gjermanisë, ka shpallur sot listën paraprake me 35 futbollistët e grumbulluar për Botërorin e Ru
Tre skuadrat angleze duan shërbimet e Shaqirit Xherdan Shaqiri ka qenë pjesë e rëndësishme e ekipit të tij Stoke City këtë sezon. Megjithatë ai nuk mund të bënte asgjë
Ekipi i Mavrajt bie për herë të parë në kategorinë e dytë, tifozët i vënë flakën stadiumit (FOTO LAJM) Hamburgu ka rënë për herë të parë në histori në kategorinë e dytë Gjermane. Në ndeshjen që po fitonin kundër Borusia
Atletico piketon pasuesin e Griezmanit Atletico po fillon të mësohet me largimin e Griezmanit. Marcelino ia ka bërë të qartë drejtuesve të Valencias se kër
Balotellit i hapet një tjetër mundësi, ekipi gjerman e dëshiron Super Marios do t’i skadojë kontrata me Nicen dhe do të largohet si futbollistë i lirë nga Ligue 1. Por së fundmi n
Allegri vlerëson lojën e ekipit: E jashtëzakonshme Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, pas fitores ndaj Milanit në finale të Kupës së Italisë 4-0, ka vlerësuar n
Ekipi i karatesë nuk dorëzohet, niset për Serbi Ekipi i karatesë i Kosovës do të udhëtojë drejt Serbisë përsëri, për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian të Karatesë
Kamer Qaka bëhet me ekip të ri Lojtar i kombëtares Shqiptare, Kamer Qaka do sezonin e ardhshëm do të transferohetnë klubin e madh rumun, Steaua e Bukur
FSHF zyrtarizon miqësoren më 28 maj. Ja me cilin ekip do luajnë kuqezinjtë Skuadra përfaqësuese Shpresa do të luajë një ndeshje miqësore me ekipin U-21 të Bosnjës, në datën 28 maj në stadiumin “E
Juventus nuk është i vetmi ekip italian që dëshiron Bonaventuran Sipas Corriere dello Sport, Bonaventura është emri i parë në listën e Mochit për të forcuar Romën në sezonin e ardhshëm.
Agjenti i Hamsik: Çdo ekip e do atë, por në fund ai qëndron në Napoli Agjenti i Marek Hamsik e mohon se klienti i tij mund të transferohet tek Chelsea në verë - "Ekipet dhe thashethemet çdo
Parashikoi humbjet e Laçit, klubi me shkresë për Xhelal Mziun (FOTO LAJM) Klubi i Laçit, nëpërmjet një kërkese zyrtare, i kërkon Xhelal Mziut, kryetarit të bashkisë Kamzë, të përgënjeshtrojë dek
E kërkon Barcelona, por është City kampioni që respektohet me tynel nderin (VIDEO) Tynëli i nderit është një traditë për nder të kampionit të kampionatit dhe i fundit që e ka shijuar këtë tynelështë ekip
Shpërthejnë edhe tifozët e Partizanit: Turp! (FOTO LAJM) Pas humbjes me ekipin e Teutës në shtëpi, me shifrat 1-3, edhe tifozët e Partizanit kanë qenë kritik dhe të ashpër me ek
Trump: Ekipi i këshilltarit special Mueller, gjueti shtrigash Presidenti Donald Trump goditi ekipin e këshilltarit special Robert Mueller, para një auditori masiv në Teksas të premt