999 rezultate për

eichhorst

Të gjitha kritikat që BE adresoi sot në Prishtinë Zyra e BE-së në Kosovë ka njoftuar për një vizitë të Angelina Eichhorst, drejtoreshë për Evropën Perëndimore, Ballkanin
Zyrtarja e lartë e BE-së në Prishtinë, ky është reagimi për dëbimin e mësuesëve Zyrtarja e BE-së Angelina Eichhorst, drejtoreshë për Evropën Perëndimore, Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë dhe zëvendësd
BE e qartë për Demarkacionin Bashkimi Evropian (BE) mbështet versionin aktual të Marrëveshjes për Përcaktimin e Kufirit me Malin e Zi. Kështu ka dekl
Hoxhaj: Orientimi i Kosovës drejt anëtarësimit në BE është i palëkundur Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim drejtoreshën e BE-së për Evropën Perëndimor
Tahiri zyrtares së Brukselit: Zyrat e Qeverisë në Veri u sulmuan me bombë Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka zhvilluar mbrëmë një bisedë të gjatë telefonike me drejtoreshën për Evropën Perën
Thaçi: Hapat e fundit drejt liberalizimit të vizave Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot në