999 rezultate për

egra

Nena me 7 jetimë jeton në çadër mes maleve, frikë nga kafshët e egra (FOTO LAJM) Emisioni "Shqiptarët për shqiptarët" udhëtuan në fshatin Komiçan të Elbasanit. Aty ku na njohën me një histori të pabes
Elefanti vret ushtarin britanik Ushtari britanik, i quajtur Mathew Talbot, është vrarë nga një elefant në një park kafshësh të egra. Më saktësisht, a
E pabesueshme por e vërtetë, pas suksesit të Hazard qëndrojnë të pasmet e tij Sekreti i suksesit në futboll? Disa thonë talenti, disa vendosmëria dhe të tjera përmendim fatin. Askush, gjithsesi, nuk
Një domate në ditë, mban larg sulmet e rrezikshme në zemër Sulmet e zemrës janë urgjencë serioze mjekësore që kërkojnë trajtim të menjëhershëm. Sulmi i zemrës shkaktohet kur fu
Mediat britanike: Shqipëria është burg për kafshët e egra, shteti bllokon largimin e tyre (VIDEO) Trajtimi i kafshëve në kopshtet zoologjike në Shqipëri vihet sërish në fokus të medieve britanike. Në një shkrim të t
Degradon sitiuata, presidenti Laçit përfundon në Polici, goditi Halilin (FOTO LAJM) Vetëm pak ditë më parë dy klubet në fjalë u dënuan me masa disiplinore për shkak të sjelljeve jo të hijshme. Pas përf
Prekëse, zjarret po djegin kafshët e egra (FOTO LAJM) Zjarret e shumta që po shkaktohen në pyjet e Kosovës nuk po djegin dhe shkatërrojnë vetëm drunjtë dhe bimët e tjera, po
Ndahet nga jeta gazetarja shqiptare pas një goditje në zemër Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kosovë. Gazetarje e medias online "Telegrafi", Qendresa Rashiti Hulaj ka
Luftë e ashpër, tigri dhe luani sulmojnë kalin në cirk (VIDEO) Pamje tronditëse janë filmuar gjatë provave në një cirk në veri të Kinës. Drejtuesit e cirkut kishin futur njëkohësis
SHBA i bën thirrje kosovarëve të mbrojnë rrëqebullin Ambasada e SHBA-ve në Kosovë përmes një postimi në Facebook ka kërkuar që të ruhet specia e maceve të egra. Në postim
Bleta më e madhe në botë, sa gishti i madh i dorës (VIDEO) Bleta më e madhe e botës është ri-gjetur, pasi u mendua se kjo specie ishte zhdukur pasi që nuk janë parë që nga viti 19
Rrëfime nga vuajtjet e luftës të shqiptarëve të Kosovës në Maqedoninë e Veriut Shumë shqiptarë nga Kosova u detyruan t’i braktisin vatrat e tyre për të shpëtuar nga masakrat e luftës së ’99-s. Fëm
Nga jeta luksoze në Xhungël, ky njeri habiti botën (FOTO LAJM) Duhet thënë se raste të tilla janë shumë të rralla, në mos të vetmet. Dashuria për natyrën, bëri që Hazen Audel të b
"E kanë degraduar muzikën", Era Rusi u shpall "luftë" kolegeve Këngëtarja e njohur e hiteve "Mos ma merr", "Më dhemb dashnia" "Telat e zemrës" etj, Era Rusi, ishte e ftuar së fundmi n
Hani këto ushqime dhe mbani larg diabetin, infarktin dhe kancerin Fibrat dhe drithërat integrale janë ndër përbërësit ushqimorë më të shëndetshëm. Konsumimi i ushqimeve që i përbajnë
E tmerrshme në cirk, luani dhe tigri shqyejnë kalin Pamje tronditëse janë kapur gjatë provave në një cirk në veri të Kinës. Drejtuesit e cirkut kishin futur njëkohësisht
Gazeta serbe shfrenon imagjinatën: Kosova kërkon të na kthejë Ballkanin kundër Gazeta serbe Telegraf, në numrin e saj të fundit i ka kushtuar ballinën e gazetës së sotme deklaratave që u publikuan ng
DETAJE/ I preu veshët kunatit më pas vjehrri e vrau, si degradoi ngjarja në Dibër Një ngjarje e rëndë është raportuar sot në Dibër me pasojë vdekjen e një personi. Viktima mësohet se është vrarë b
Rusia: Gjithmonë jemi pranë Serbisë kundër Kosovës Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov, ia ka dërguar një telegram urimi ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica
Dënohen 5 shqiptarët në Itali që ekzekutuan dy kushërinjtë 16 deri në 20 vite burg ka dhënë gjykata e Busto Arsizio në Milano për 5 shqiptarë, të akuzuar për vrasjen e kushërinjve