egjiptit

Salah rikthehet te Liverpooli pas lëndimit të pësuar me Egjiptin Mohamed Salah është rikthyer në Liverpool pas lëndimit të marrë mbrëmë gjatë ndeshjes mes Egjiptit dhe Svazilandës në ku
5 karakteristikat e piramidave të Egjiptit që i bëjnë të pabesueshme për kohën Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe
Revolucion në Egjipt, për herë të parë të krishterët fitojnë një post të rëndësishëm Presidenti i Egjiptit, Abdel-Fattah el-Sissi ka emëruar disa guverantorë provincial, përfshirë dhe gruan e parë ndonjëhe
Salah "sulmon" Federatën e Futbollit të Egjiptit Sulmuesi egjiptian i Liverpoolit, Mohamed Salah, së fundmi është përfshirë në një konflikt me Federatën e Futbollit të v
Vendosi rekord në Kupën e Botës, portieri i Egjiptit jep dorëheqjen nga futbolli “Rusi 2018” ka qenë Botërori i rezultateve surprizë dhe do të mbahet mend gjatë në mendjet e tifozëve të futbollit.
Pensionohet Mohamed Salah nga Egjipti ? Pavarësisht se ai udhëtojë në Botëror dhe ishte i lënduar, Mohamed Salah ishte njëri prej lojtarëve të Egjiptit që ishte
Telashe për Salah, në Egjipt pritet të nisin hetime për të Egjipti ndryshe nga sa pritej bërë një performncë zhgënjyese në Botëror. Duke qenë se në skuadër bënte pjesë edhe "yl
Egjipti zgjat edhe 3 muaj gjendjen e jashtëzakonshme Parlamenti i Egjiptit ka miratuar sot zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme edhe për tre muaj, prej 14 korrikut. Egj
Lojtari më i vjetër i Kupës së Botës, portieri i Egjiptit shkruan historinë Portieri i Egjiptit, Essam El-Hadary, me aktivizimin e tij që nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Arabisë Saudite, vendos
Mohamed Salah me statistika të frikshme Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah shpërthyer këtë sezon futbollistik 2017/18. Ai në 58 ndeshje ka shënuar 50 gola si
Vazhdon gjendja e jashtëzakonshme në Egjipt Parlamenti i Egjiptit ka miratuar sot zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme edhe për tre muaj, prej 14 korrikut. Egj
Historianët shokohen nga ajo që zbulojnë brenda piramidave të Egjiptit (FOTO LAJM) Misteri i piramidave të Egjiptit po vazhdon të tundojë mendjet e shumë shkencëtarëve. Së fundi, hulumtuesit kanë dal
Mohamed Salah plotësisht i gatshëm për ndeshjen kundër Rusisë Federata e Futbollit të Egjiptit ka njoftuar se Mohamed Salah është plotësisht i gatshëm për ndeshjen e dytë të Egjiptit
Uruguaji më në fund kalon në avantazh ndaj Egjiptit (VIDEO) Uruguaji ka gjetur më në fund golin e avantazhit ndaj Egjiptit në "Yekaterinburg Stadium". Ai që ka shënuar është mb
Simulimi qesharak i lojtarit të Egjiptit (VIDEO) Pjesa e parë mes Egjiptit dhe Uruguait përfundoi me rezultatin e barabartë 0-0. Gjithsesi, momentet kyçe nuk kanë mu
Statistikat e pjesës së parë mes Egjiptit dhe Uruguait (FOTO LAJM) Ka përfunduar me rezultatin e barabartë pjesa e parë mes Egjiptit dhe Uruguait. 45 minutat e para nuk kanë dhuruar as
Egjipt - Uruguai, kompanitë e basteve fiksojnë koefiçentët (FOTO LAJM) Sot do të luhet ndeshja tjetër ndërmjet Egjiptit dhe Uruguait të vlefshme për Grupin A në Kupën e Botës. Kompanitë e
Tekniku i Egjiptit tregon pikën e fortë të skuadrës Ditën e sotme pritet të luhet ndeshja hapëse e Botërorit "Rusia 2018" ku vendi pritës do të luaj kundër Arabisë Saudite.
Reagimi i Salah kur tifozi i prek shpatullën e dëmtuar (VIDEO) Mohamed Salah e ka vuajtur shumë dëmtimin që mori në finalen e Champions League ku ende nuk është konfirumuar data se ku
Mjeku i Egjiptit: Pas 2 ditëve, do të mësojmë nëse Salah do të luaj ndaj Uruguait Mjeku i Përfaqësueses së Egjiptit, Mohamed Abou El-Ela, ka bërë të ditur se brenda 2 ditëve do të kuptohet nëse Mohamed