999 rezultate për

egjiptin

Historia: Si e humbi Vëllazëria Myslimane Egjiptin Edmund Blair, Paul Taylor dhe Tom Perry, “Reuters” Kur egjiptianët dolën në rrugë me miliona për të kërkuar rrëzimin
Mijëra egjiptianë në sheshin "Tahrir" në Kajro Sheshi "Tahrir" në Kajro është pushtuar nga turma të mëdha njerëzish, të cilët janë në prag të protestës masive, përmes
SHBA akuzon Egjiptin për shtypjen e lirisë së fjalës Shtetet e Bashkuara akuzojnë Egjiptin për shtypjen e lirisë së fjalës, pas arrestimit nga qeveria egjiptiane të një sati
Protestat në Kajro, Obama falënderon Egjiptin për mbrojtjen e ambasadës Presidenti Barak Obama falënderoi homologun e tij egjiptian për mbrojtjen e ambasadës në Kajro gjatë protestave kundër f
Turqia dëshiron aleancë me Egjiptin Qeveria turke dëshiron të formojë aleancë me Egjiptin, derisa ky vend po zhvillohet, pas përmbysjes së ish presidentit H
Klinton viziton Egjiptin dhe Tunizinë Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të udhëtojë drejt Egjiptit dhe Tunizisë javën e ardhshme, duke u bër
Ketrin Eshton viziton sot Egjiptin Shefja e Politikës së Jashtme të BE-së, Ketrin Eshton, do të vizitojë sot Egjiptin, ku do të kërkojë nga udhëheqësia e p
Papa Benedikti XVI lutet për Egjiptin Papa Benedikti XVI është lutur për popullin e Egjiptit të gjejë qetësi dhe bashkëjetesë paqësore. Këto janë komentet e p