999 rezultate për

egjiptiane

"Nxiste shthurje te të rinjt", arrestohet blogerja egjiptiane (FOTO LAJM) Haneen Hossam wshtw njw blogere egjiptjane e cila wshtw arestuar nga autoritetet pasi videot e saj nw Tik Tok sollën zem
Pse e kanë statujat egjiptiane hundën gjithmonë të thyer? Kuratori i artit Eduard Bleiberg, kur dëgjoi për herë të parë pyetjen ‘Pse statujat egjiptiane e kanë hundën e thyer?’ u
U premtoi punë e u mori 8 mijë euro, arabi mashtroi dy egjiptianë në Tiranë Një shtetas arab, i cili u arrestua me bujë, gati një vit më parë, dhe për këtë shkak u vendos nën hetim, vazhdon të mas
Zbulohet vendbanimi më i vjetër se piramidat e egjiptiane Arkeologët izraelitë zbuluan kohët e fundit një vendbanim të madh 9000-vjeçar neolitik pesë kilometra larg Jerusalemit p
Ushtria egjiptiane lëshohet në rrugë pas vdekjes së Mursit Në Egjipt është shpallur gjendja e jashtëzakonshme në nivelin më të lartë, pas vdekjes së ish-presidentit Muhamed Mursi.
Egjiptianët mahniteshin pas saj, shkenca vërteton magjinë e aloe veras Aloe vera, bima që ngjan me kaktus dhe përmban një xhel shërues transparent, është dëshmi se mrekullitë ekzistojnë: bima
5 detaje misterioze për piramidat e Egjiptit të lashtë Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe
Zbardhet misteri i ndërtimit të piramidave Shumë studiues menduan se "varret egjiptiane" u ndërtuan për të nxjerrë në pah madhështinë e faraonëve. Dhe kjo është
U tha se kërcënuan Salah, reagon Federata Egjiptiane e Futbollit Ylli i Liverpool, Mohamed Salah duket se nuk i ka punët mirë me Kombëtaren e tij. Një ditë më parë ai bëri një reagi
Salah rrezikon të mbetet jashtë Botërorit, agjenti i tij rebelohet me Federatën egjiptiane Salah është një perlë e shtuar në Botërorin Russi 2018 pasi kualifikoi Egjiptin e tij në minutën e 95'-të. Por ajo që ka
Zbulohet nekropoli 2,500 vjeçar pranë Minya, Egjipt (FOTO) Zbulimi i një nekropoli pranë Minyas, rreth 220 kilometra në jug të Kajros, u njoftua nga Ministria e Antikiteteve egjip
Pacolli ngushëllon familjet egjiptiane Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli e ka ngushëlluar popullin egjiptian, për sulmin e ISIS-it që la mbi 300 të
Arrestohet këngëtarja për shkak të videoklipit me skena erotike Një këngëtare egjiptiane e muzikës pop është arrestuar në Egjipt, pasi videoklipi i saj kishte përmbajtje të madhe erot
Pamje të rënda nga sulmi terrorist në Egjipt (VIDEO) Një person është arrestuar pasi 6 turistë mbetën të plagosur, si pasojë e një sulmi me thikë në një hotel në resortin bu
Manovra të përbashkëta ushtarake Francë-Egjipt në Mesdhe Franca dhe Egjipti filluan sot manovrat e përbashkëta ushtarake në ujërat territoriale egjiptiane, që do të zgjasin disa
"Koalicioni i Egjiptianëve" pro Gruevskit, kërkon ndalim të dygjuhësisë Partnerët e koalicionit të VMRO-DPMNE-së "Koalicioni për Egjiptianët" kanë prtestuar mbrëmë kundër dygjuhësisë dhe kriji
Sulm me bombë në piramidat e njohura egjiptiane, 6 policë të vdekur Gjashtë policë kanë ndërruar jetë ndërsa shtatë civilë janë plagosur rëndë si pasojë e një shpërthimi në Kajro, shumë pr
A është mashtrim shembja e Kullave Binjake dhe ISIS-i? (VIDEO) Gazeta më të madhe kombëtare egjiptiane, ka publikaur një artikull ku shkruhet se SHBA-të kanë shpikur ISIS-in, ndërsa s
Rusia po rikthen aleancat sovjetike Pas Sirisë, Moska duket se po zgjeron bashkëpunimin dhe afrohet edhe më shumë me një aleat tradicional të Washingtonit,
Fakte magjepsëse për Egjiptin e Lashtë Egjipti i lashtë është një ndër qytetërimet më të pëparuara në botë me një histori magjepëse. Arti, arkitektura egji