999 rezultate për

egjiptian

Salah i pakënaqur në "Anfield"? Reds nuk e mendojnë shitjen e egjiptianit Liverpool nuk ka dyshime për statusin e sulmuesit Mohamed Salah. Liverpool nuk planifikon shitjen e Mohamed Salah, ka
Egjipti zbulon arkivole antike 2.500 vjet të vjetra Egjipti zbuloi 59 arkivole antike që u përkisnin priftërinjve dhe nëpunësve, në një nekropol të gjerë në jug të Kajros.
Porositë e Enverit: Haxhi Lleshi do t'i dërgojë një notë proteste presidentit egjiptian për flotën sovjetike Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të P
Kalonin klandestinë përtej kufirit, arrestohen 3 shqiptarë dhe 1 egjiptian Tre shqiptarë dhe një egjiptian janë arrestuar nga Policia e Vlorës gjatë një operacioni për parandalimin dhe goditjen e
Kjo është veshja më e vjetër në botë (FOTO LAJM) Kjo është veshja egjiptiane 5000-vjeçare. Testet e reja tregojnë se një veshje prej liri e gjetur në një varr egjipti
"Nxiste shthurje te të rinjt", arrestohet blogerja egjiptiane (FOTO LAJM) Haneen Hossam wshtw njw blogere egjiptjane e cila wshtw arestuar nga autoritetet pasi videot e saj nw Tik Tok sollën zem
Pse e kanë statujat egjiptiane hundën gjithmonë të thyer? Kuratori i artit Eduard Bleiberg, kur dëgjoi për herë të parë pyetjen ‘Pse statujat egjiptiane e kanë hundën e thyer?’ u
U premtoi punë e u mori 8 mijë euro, arabi mashtroi dy egjiptianë në Tiranë Një shtetas arab, i cili u arrestua me bujë, gati një vit më parë, dhe për këtë shkak u vendos nën hetim, vazhdon të mas
Djali që shkruante që dy vjeç: Sekretet fshihen tek qytetërimi i lashtë egjiptian Rusi që pretendon se pak muaj pasi lindi nisi të fliste dhe në moshën 2-vjeçare habiti mjekët dhe prindërit e tij me aft
DETAJET/ Egjiptiani që u martua me tiransen, u fsheh në lavatriçe dhe plagosi Artan Didin Historia e celulës terroriste që u zbulua dje nga Policia Shqiptare, ku 4-shja e përbërë nga Peyman, Abdolkhaleg Malek Z
Portieri egjiptian bën pritjen e shekullit (VIDEO) Portierët janë ndër lojtarët më të nënvlerësuar në një fushë futbolli. Zakonisht janë sulmuesit ata që vjedhin titujt
Zbulohet vendbanimi më i vjetër se piramidat e egjiptiane Arkeologët izraelitë zbuluan kohët e fundit një vendbanim të madh 9000-vjeçar neolitik pesë kilometra larg Jerusalemit p
Plas te Egjipti i Salah, shkarkohet trajneri dhe presidenti i Federatës Egjipti u mund mbrëmjen e djeshme me rezultatin 0-1 nga Afrika e Jugut, duke i dhënë lamtumirën Kupës së Kombeve të Afri
Ushtria egjiptiane lëshohet në rrugë pas vdekjes së Mursit Në Egjipt është shpallur gjendja e jashtëzakonshme në nivelin më të lartë, pas vdekjes së ish-presidentit Muhamed Mursi.
Kam dhënë shumë në jetën time për futbollin Mohamed Salah ka thënë se është shumë i lumtur që ia doli ta fitojë Ligën e Kampionëve pasi iu dha një mundësi e dytë të
Pjestar i komunitetit egjiptian, kush është deputeti më i ri i Kuvendit që u betua sot (FOTO LAJM) Sot për herë të parë në Parlament ka hyrë një deputet që përfaqëson komunitetin Egjiptian. Gjatë seancës së paradites së
Egjiptianët mahniteshin pas saj, shkenca vërteton magjinë e aloe veras Aloe vera, bima që ngjan me kaktus dhe përmban një xhel shërues transparent, është dëshmi se mrekullitë ekzistojnë: bima
Arrestohet në Kosovë një egjiptian për krime ndaj civilëve në kohën e luftës Policia e Kosovës ka arrestuar një egjiptian me akuzën për krime ndaj popullatës shqiptare gjatë luftës në vitin 1999. E
Për herë të parë një varr egjiptian do të hapet live në televizion Një sarkofag i Egjiptit të Lashtë pritet të hapet gjatë një emisioni LIVE të Discovery Channel. Këtë emision do ta u
5 detaje misterioze për piramidat e Egjiptit të lashtë Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe