999 rezultate për

egjipt

Egjiptianët mahniteshin pas saj, shkenca vërteton magjinë e aloe veras Aloe vera, bima që ngjan me kaktus dhe përmban një xhel shërues transparent, është dëshmi se mrekullitë ekzistojnë: bima
Arrestohet në Kosovë një egjiptian për krime ndaj civilëve në kohën e luftës Policia e Kosovës ka arrestuar një egjiptian me akuzën për krime ndaj popullatës shqiptare gjatë luftës në vitin 1999. E
Hapet LIVE varri i mumjes në Egjipt, kërkuesit bëjnë gjetjen e jashtëzakonshme (VIDEO) Shikuesit e Discovery Channel kanë patur mundësinë që të shohin live hapjen e varrit të një mumjeje në Egjipt, i cili be
Për herë të parë një varr egjiptian do të hapet live në televizion Një sarkofag i Egjiptit të Lashtë pritet të hapet gjatë një emisioni LIVE të Discovery Channel. Këtë emision do ta u
Egjipti dënon 30 persona për sulm ndaj kishës Tridhjetë burra kanë marrë dënime nga 10 deri në burgim të përjetshëm, për shkak të planifikimit të një komploti vetëvra
5 detaje misterioze për piramidat e Egjiptit të lashtë Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe
25 të vdekur pas aksidentit hekurudhor në Egjipt Të paktën 25 persona vdiqën dhe 40 të tjerë u plagosën sot në stacionin qëndror hekurudhor të Kajros, shkruan Albeu.com
25 të vdekur dhe dhjetra të plagosur nga përplasja e trenit në Egjipt Të paktën 25 persona kanë vdekur dhe 50 janë lënduar pas përplasjes së një treni dhe shpërthimit të zjarrit në stacionin
Egjipti ekzekuton nëntë militantë të Hamasit Autoritetet egjiptiane i kanë ekzekutuar sot nëntë persona të akuzuar për vrajsen e ish-kryeprokurorit të vendit, Hisham
Salah alamron Liverpoolin, shikoni çfarë shkruan egjiptiani në Twitter (FOTO LAJM) Sulmuesi egjiptian ka postuar një mesazh të mistershëm, të fundit në rrjetin social, para se ta fshijë llogarinë të mart
Ish-arbitri anglez flet për simulimet e Mohamed Salah Mohamed Salah është bërë cak i kritikave pasi egjiptiani në dy javët e fundit në Premier League ka simuluar për penallti
Stuhia e rërës pushton Egjiptin Kryeqyteti i Egjiptit, Kajro, dhe disa qytete bregdetare të këtij vendi janë goditur nga stuhi të fuqishme me erëra dhe
Djali që tronditi botën kthehet sërish: Sekretet fshihen tek qytetërimi i lashtë egjiptian Rusi që pretendon se pak muaj pasi lindi nisi të fliste dhe në moshën 2-vjeçare habiti mjekët dhe prindërit e tij me aft
Liverpooli deklason Arsenalin (VIDEO) Liverpool ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Arsenalit në "Anfield Road". Ai që ka shënuar këtë herë sulmuesi egjip
Egjipti vret 40 terroristë pas sulmit ndaj turistëve Ministria e Brendshme e Egjiptit ka deklaruar se ka vrarë 40 militantë gjatë disa aksioneve të forcave të sigurisë në ve
Shpërthen autobuzi me turistë në Egjipt, ka viktima Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Egjipt. Mëoshet se një autobus me turistë ka shpërthyer pranë piramidës së Gizës në
Egjipti i shpall luftë kilove të tepërta Egjipti i ka shpallur luftë kilove të tepërta me iniciativë të Presidentit Sisi. Ai është shprehur se nuk ndihet mirë që
Daçiç: Synohet që marrëveshja me Kosovën të jetë e ngjashme me atë Izrael-Egjipt Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka folur sot rreth letrës së dërguar nga presidenti i SHBA-së, Don
Zbulohet varri 4 400 vjeçar në Egjipt Varri i një prifti që është më i vjetër se sa 4 400 vite u zbulua në zonën e Sakara, pranë Kajros, nga një mision arkeol
Fotografi danez tërbon Egjiptin, bën marrëdhënie në majë e piramidës 4500 vjeçare (VIDEO) Fotografi danez Andreas Hvid ka tërbuar Egjiptin pas një vizitë në Piramidat e famshme të Faraonit. Ai ka dashur të shij