999 rezultate për

egjipt

Lajme jo të mira nga Egjipti për Liverpool, dëmtohet Salah Liverpooli ka marr një lajm të keq nga Egjipti. Ylli i skuadrës, Mohamed Salah ka pësuar një lëndim dhe është tërhequ
Djali që shkruante që dy vjeç: Sekretet fshihen tek qytetërimi i lashtë egjiptian Rusi që pretendon se pak muaj pasi lindi nisi të fliste dhe në moshën 2-vjeçare habiti mjekët dhe prindërit e tij me aft
Kundër Salah, lojtarët e Egjiptin kërkojnë ti hiqet shiriti kapitenit Probleme te kombëtarja e Egjiptit. Sipas spanjolles AS, disa lojtarë të përfaqësueses kanë mbetur të pakënaqur nga ve
DETAJET/ Egjiptiani që u martua me tiransen, u fsheh në lavatriçe dhe plagosi Artan Didin Historia e celulës terroriste që u zbulua dje nga Policia Shqiptare, ku 4-shja e përbërë nga Peyman, Abdolkhaleg Malek Z
Egjipti merr vendim të rëndë për Salah Raportet mes Federatës egjiptiane dhe Momo Salah janë të "ngrira" dhe në pikën më të ulët të tyre. Ylli i Liverpool e nd
4000 vjeçare dhe shumë e rrallë, zbulohet fytyra e një princeshe në Egjipt Arkeologët kanë arritur të bëjnë bashkë pjesët e fytyrës së një pinceshe egjiptiane që ka jetuar rreth 4000 vjet më parë
Arkivoli antik i vjedhur prej ari i rikthehet Egjiptit Muzeu Metropolitan i Artit, ndoshta muzeu më i vlerësuar i artit në Amerikë, ka hequr dorë nga një antikitet i vjedhur n
Vijon skandali: FIFA nuk lejoi votat e Egjiptit për të shpallur Salahun më të mirin Deklaratat kontroverse rreth votimeve të FIFA-s për çmimin e lojtarit më të mirë të vitit në botë kanë vazhduar edhe më
Portieri egjiptian bën pritjen e shekullit (VIDEO) Portierët janë ndër lojtarët më të nënvlerësuar në një fushë futbolli. Zakonisht janë sulmuesit ata që vjedhin titujt
Shkoi deri në Egjipt, burri provon bukën e bërë me maja 4500-vjeçare Disa individë fatlumë e provuan vetë se ç’do të thotë të shijosh historinë: ata kanë shijuar një bukë të bërë me një maj
Zbulohet vendbanimi më i vjetër se piramidat e egjiptiane Arkeologët izraelitë zbuluan kohët e fundit një vendbanim të madh 9000-vjeçar neolitik pesë kilometra larg Jerusalemit p
Plas te Egjipti i Salah, shkarkohet trajneri dhe presidenti i Federatës Egjipti u mund mbrëmjen e djeshme me rezultatin 0-1 nga Afrika e Jugut, duke i dhënë lamtumirën Kupës së Kombeve të Afri
Pas dasmës madhështore, Ramos shijon pushimet në Egjipt (FOTO LAJM) Pas dasmës madhështore në katedralen e Sevillias, Sergio Ramos është duke shijuar muajin e mjaltit me bashkëshorten e ti
Ushtria egjiptiane lëshohet në rrugë pas vdekjes së Mursit Në Egjipt është shpallur gjendja e jashtëzakonshme në nivelin më të lartë, pas vdekjes së ish-presidentit Muhamed Mursi.
Kam dhënë shumë në jetën time për futbollin Mohamed Salah ka thënë se është shumë i lumtur që ia doli ta fitojë Ligën e Kampionëve pasi iu dha një mundësi e dytë të
Pjestar i komunitetit egjiptian, kush është deputeti më i ri i Kuvendit që u betua sot (FOTO LAJM) Sot për herë të parë në Parlament ka hyrë një deputet që përfaqëson komunitetin Egjiptian. Gjatë seancës së paradites së
Shpërthim pranë piramidave në Egjipt, 16 të plagosur Të paktën 16 persona mësohet të kenë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi pranë muzeut të madh në piramidat e
Zgjidhet misteri 100 vjeçar, nga ka ardhur kristali i Egjiptit të lashtë? Misteri i një kristali të verdhë, në trajtë xhami, i gjetur në shkretëtirën midis Egjiptit dhe Libisë dhe që është përdo
Liverpool shënon golin e dytë përballë Portos (VIDEO) Liverpool ashtu si edhe në ndeshjen e parë po kalon lehtësisht portugezët e Portos. Pasi mbylli pjesën e parë në avan
Egjiptianët mahniteshin pas saj, shkenca vërteton magjinë e aloe veras Aloe vera, bima që ngjan me kaktus dhe përmban një xhel shërues transparent, është dëshmi se mrekullitë ekzistojnë: bima