999 rezultate për

egjipt

Egjipti me strategji të re për normalizimin e industrisë së turizmit Sektori i turizmit në Egjipt po rimëkëmbet gradualisht për 2021, teksa të ardhurat në sektor ranë me gati 70% për shkak
Salah i pakënaqur në "Anfield"? Reds nuk e mendojnë shitjen e egjiptianit Liverpool nuk ka dyshime për statusin e sulmuesit Mohamed Salah. Liverpool nuk planifikon shitjen e Mohamed Salah, ka
Egjipti dhe Greqia bëhen bashkë kundër Turqisë Greqia dhe Egjipti janë duke u përgatitur për zhvillimin e një stërvitjeje të përbashkët ushtarake mes dy ushtrive të ty
Ish-ylli i Egjiptit nuk ia përton Salah: Neglizhent ndaj Koronavirusit Pavarësisht pauzës për shkak të ndeshjeve të kombëtareve, nuk është një moment i mirë për Liverpoolin. Në rikthimin nga
Ramos lë pas Buffon dhe shenjestron legjendën e Egjiptit Sergio Ramos humbi dy penallti përballë portierit Sommer në barazimin 1-1 të Spanjës në fushën e Zvicrës, megjithatë mbr
Pozitiv me Covid-19, mjeku tregon gjendjen e Salah Skuadra e Liverpoolit pranoi një lajm aspak të mirë të premten në mbrëmje, pasi sulmuesi i tyre Mo Salah doli pozitiv me
Rrëzohet helikopteri në Egjipt, humbin jetën tragjikisht 6 ushtarë amerikanë Një tragjedi ka ndodhur në Egjipt ku 8 ushtarakë, pjesë e një misioni paqeruajtës, 6 prej të cilëve amerikanë, humbën je
Kështu po i rrit Egjipti pyjet në shkretëtirë (FOTO LAJM) Pyllëzimi është një nga shqetësimet kryesore në Egjipt për arsye se toka e vendit është më shumë se 90 për qind shkretët
Egjipti zbulon arkivole antike 2.500 vjet të vjetra Egjipti zbuloi 59 arkivole antike që u përkisnin priftërinjve dhe nëpunësve, në një nekropol të gjerë në jug të Kajros.
"Marrëveshje si ajo me Egjiptin", çfarë shkruajnë mediat greke për takimin Rama-Mitsotakis Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, sot dhe nesër kryeministri Edi Rama do të takohet në Ggreqi me homologun g
Greqia paralajmëron ndarjen e detit me Shqipërinë: Zgjerohemi 12 milje! Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka deklaruar se shumë shpejt Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat
Porositë e Enverit: Haxhi Lleshi do t'i dërgojë një notë proteste presidentit egjiptian për flotën sovjetike Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të P
Nuk është Egjipti, ky është vendi më me shumë piramida në botë (FOTO LAJM) Egjipti për ne tashmë është kthyer në vendin e imagjinatës dhe konsiderohet si vendi i piramidave. Por ama e vërteta
Nga Rangers te Barcelona, ja 30 klubet që kanë më shumë trofe në histori Forma është e përkohshme, por klasi është i përhershëm, dhe 30 klubet më të suksesshme në futbollin botëror janë goxha t
Kalonin klandestinë përtej kufirit, arrestohen 3 shqiptarë dhe 1 egjiptian Tre shqiptarë dhe një egjiptian janë arrestuar nga Policia e Vlorës gjatë një operacioni për parandalimin dhe goditjen e
Kjo është veshja më e vjetër në botë (FOTO LAJM) Kjo është veshja egjiptiane 5000-vjeçare. Testet e reja tregojnë se një veshje prej liri e gjetur në një varr egjipti
Tentuan të grabisnin dyqane të maskuar me fytyrën e Salah, arrestohen 4 persona në Egjipt Katër hajdutë egjiptianë, të maskuar me fytyrën e yllit të futbollit Mohamed Salah dhe të armatosur, dolën nëpër rrugët
"Nxiste shthurje te të rinjt", arrestohet blogerja egjiptiane (FOTO LAJM) Haneen Hossam wshtw njw blogere egjiptjane e cila wshtw arestuar nga autoritetet pasi videot e saj nw Tik Tok sollën zem
Pse e kanë statujat egjiptiane hundën gjithmonë të thyer? Kuratori i artit Eduard Bleiberg, kur dëgjoi për herë të parë pyetjen ‘Pse statujat egjiptiane e kanë hundën e thyer?’ u
U premtoi punë e u mori 8 mijë euro, arabi mashtroi dy egjiptianë në Tiranë Një shtetas arab, i cili u arrestua me bujë, gati një vit më parë, dhe për këtë shkak u vendos nën hetim, vazhdon të mas