999 rezultate për

egje

Tregtia e peshkut sjell mosmarrveshje mes Kosovës dhe Maqedonisë Rasati i peshqve, vezët e peshqve dhe peshqit e vegjël do të mund të importohen nga Kosova vetëm me një kusht. Kërkohet
Milani prezanton trofeun e Ligës së Kampionëve në sheshin e Prishtinës (VIDEO) Skuadra e Milanit ka mbërritur sot(e shtunë) në Kosovë ku do të takohet në një ndeshje miqësore me kampionin e Kosovës,
Çmontohet organizata kriminale, në pranga dy shqiptarë Ata fshehën drogën në zonën Conca Verde dhe me këtë furnizuan shumë tregtarë të vegjël nga zona e Savona. Organizata
Berisha: Zyrtarit të PD i vendosën tritol, Rama do të mbajë përgjegjësi Ish- kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë këtë të premte nga ku ka deklaruar se rreth prëve të para t
Legjenda e United: Lukaku ka më shumë se 100 kilogramë Largimi i Romelu Lukakut nuk është se e ka lënë keq Manchester Unitedin. Tifozët e “Djajve të Kuq” e kanë publikuar një
7 gjëegjëza që me siguri nuk i keni dëgjuar më parë 1. Kur i lidh ikin, kur i zgjidh rrinë. (Lidhëset e këpucave) 2. Rrumbullak Strumbullak, kur e prek te ben me gjak!
Akuzoi dy shqiptarë se kishin tentuar ta përdhunonin, bien akuzat e norvegjezes Ditën e djeshme një turiste norvegjeze denoncoi në Greqi, se dy të rinj 23 dhe 28 vjeçar, kushërinj nga Shqipëria, por m
Si e morën emrin “Bjeshkët e Namuna” (FOTO LAJM) jeshkët shqiptare kanë një natyrë mrekullisht të bukur në Alpet e vendit tonë. Ato vizitohen në çdo stinë nga turistë të
Zgjedh një çelës dhe zbulo sekretet e fshehta të ndërgjegjes tënde Është gjithnjë shumë interesante të zbulosh se çfarë fsheh subkoshienca jote. Ndonjëherë, mund të jetë shumë interesante
Ekuipazhi i Forcës Detare shqiptare shpëton nga mbytja 5 shtetas në detin Egje “Oriku” dhe ekuipazhi i saj shpëtuan jetët e para në detin Egje që nga dislokimi atje rreth 3 javë më parë. Lajmi është
De Rossi zbarkon në Argjentinë, firmos me skuadrën legjendare (VIDEO) Daniele De Rossi ka mbërritur në Buenos Aires të Argjentinës, aty ku u prit me një interes të lartë nga media vendase dh
Ushtarët holandezë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës Gjykata Supreme e Holandës ka deklaruar se ky shtet është pjesërisht përgjegjës për vdekjen e 350 burrave myslimanë, të
Ish-legjenda e Milanit ironizon Juventusin: Përse i duhet Icardi? Ish-legjenda e Milanit, Arrigo Sacchi ka deklaruar se nuk e kupton arsyen se pse Maurizio Sarri do ta donte në skuadër M
Arrihet akordi, legjenda spanjolle merr pankinën e Barcelonës (FOTO LAJM) Të gjithë e mbani mend portierin legjendar të Barcelonës, Victor Valdes. Shpirti i tij dhe sakrifica për ekipin dall
Tronditet futbolli shqiptar, ndërron jetë legjenda e Tiranës Një lajm i rëndë ka tronditur botë e futbollit. Ditën e sotme është ndarë nga jeta ikona e klubit të Tiranës, Fatmir Fra
Jo sipas legjendave, kaq kohë mbahen thonjtë me xhel Me siguri të gjitha ia keni bërë vetes dhe mikeshave tuaja pyetjen se sa gjatë duhet t’i mbani thonjtë me xhel, në mënyr
Holanda, vetëm 10% përgjegjëse për masakrën e Srebrenicës Gjykata e Lartë holandeze mbështeti vendimin e gjykatës së shkallës më të ulët se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse p
Nga Zidane te Ronaldinho, kështu do të dukeshin legjendat me uniformat e reja të skuadrave (FOTO LAJM) Emra të mëdhenj të futbollit si Thierry Henry, Ronaldinho, Zinedine Zidane apo Del Piero, u kanë dhënë fund karrierave t
Hazard zgjedh numrin e fanellës te Reali, "ndjek" legjendën e galaktikëve Hazard zgjedh numrin e fanellës te Reali, “ndjek legjendën e galaktikëve. Sipas asaj që shkruan “Marca”, belgu ka zgj
Merr formë shtatorja e Adem Jasharit (FOTO LAJM) Shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari ka hyrë në procedurën e realizimit të shtatores në argjilë për të vijuar