999 rezultate për

efektet

Flasin vullnetarët që provuan vaksinën antiCovid: Si dhimbje koke pas të pirit alkool! Vullnetarët që kanë marrë vaksinë e koronavirusit të prodhuar nga Pfizer kanë thënë se efektet e saj anësore janë të ngj
Efektet e dorëheqjes së Hashim Thaçit Dorëheqja e Hashim Thaçit nga pozita e presidentit të Kosovës, krijon një situatë të re dhe sfidë për Kosovën në aspekti
Ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Kjo stinë shton rrezikun, ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Problemet me gjumin zgjidhen me një nga këto çajra Disa e urrejnë çajin, ndërkohë që disa të tjerë janë të dashuruar me të. Për ju që se pëlqeni çajin përpiquni që të t
Problemet me gjumin zgjidhen me një nga këto çajra Disa e urrejnë çajin, ndërkohë që disa të tjerë janë të dashuruar me të. Për ju që se pëlqeni çajin përpiquni që të traj
6 efektet çudibërëse të lëngut të shalqinit Nuk është çudi që shalqini është një frut që të bën mjaft mirë. Studimet shkencore kanë treguar që ngrënia e shalqinit d
AMF sqaron nga Kuvendi efektet e pandemisë në tregjet nën mbikëqyrje Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Mete ka prezantuar ditën e sotme në Kuv
5 efektet surprizuese të pjeprit për të cilat nuk keni dëgjuar më parë I pasur me ujë fosfor, kalcium, kalium, vitamina dhe fibra pjepri, fruti më i dashur i verës është një alernativë e shkë
Skenat epike të filmave, 17 foto që provojnë sesi na "mashtrojnë" me efektet (FOTO LAJM) Kur shikojmë filma aksion apo fantazi, mahnitemi aq shumë nga efektet aq sa duket se jemi në një botë tjetër. Por gji
Efektet e Covid-19: Në Shqipëri pritet rritje e prodhimit të kanabisit Në Shqipëri, e cila është një prodhues i barit të kanabisit për tregjet europiane, kultivimi i kësaj bime pritet të rrit
Vlerat shëndetësore të manave të bardha për diabetin dhe artritin Mani më shumë njihet për frutin e tij meshije të veçantë, dhe që është tani kudo nëpër tregje. Por në mjekësinë alter
Këta janë 3 mbrojtësit më të fortë në botë sipas Kumbullës Mbrojësi shqiptar, Marash Kumbulla, së fundmi ka dhënë një intervistë për, "SportWeek", ku foli për shumë tema, nga defe
Në vetëm 3 ditë, efektet e pabesueshme rigjeneruese të agjërimit Kufizimi i ushqimit edhe për tre ditë mund të rigjenerojë të gjithë sistemin imunitar të njeriut. Këtë e thotë një studi
Edhe pse e mposhti, Maldini shprehet se ende po vuan efektet e koronavirusit Legjenda e Milanit, Paulo Maldini ja doli të mposhtë koronavirusin, por sëfundmi është shprehur se efektet e tij u vuan
Efektet e karantinës: Ermal Mamaqi rruan kokën live! (VIDEO) Aktori dhe producenti i njohur, Ermal Mamaqi, ka qenë prej ditësh aktiv në rrjete sociale duke qëndruar në kontakt me nd
Flet ekspertja: Cilat janë efektet e koronavirusit tek shtatzënat? “Deri më tani nuk duket të ketë prova të transmetimit të koronavirusit nga nëna shtatzënë tek fetusi, ashtu sikundër nuk
Skenat epike të filmave, 17 foto që provojnë sesi na "mashtrojnë" me efektet (FOTO LAJM) Kur shikojmë filma aksion apo fantazi, mahnitemi aq shumë nga efektet aq sa duket se jemi në një botë tjetër. Por gji
Shokuese, këto janë efektet anësore që shkakton masturbimi Si përfitime shëndetësore, ekzistojnë edhe efekte anësore që shkakton masturbimi. Ndër përfitimet shëndetësore që arr
TAP dhe linjat e interkonjeksionit: Efektet që mund të kishin sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë Shqipëria nuk ka sot një vlerësim kombëtar të ekspozimit ndaj kërcënimeve kibernetike në sektorin e energjisë. Një studi