999 rezultate për

efekte

Stres dhe lodhje, efektet e ndryshimit të sezonit Gjithkush ka vuajtur të paktën një herë në jetën e tij nga lodhja dhe stresi për shkak të ndryshimit të sezonit. Nëse
Për trazira, efektet e frikshme të gazit serb kur hidhet në turmë (FOTO LAJM) Policia ka përdorur masivisht gaz lotsjellës gjatë mbrëmjes së djeshme kur opozita po protestonte para Kuvendit, ashtu s
Ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Zbulohet rastësisht kura kundër "tullacllëkut" Një grup shkencëtarësh besojnë se kanë zbuluar gabimisht një kurë që zgjidh një herë e përgjithmonë problemin e rënies s
Kujdes, shqiptarët të mos i përdorin këto antibiotikë Janë publikuar antibiotikët që nuk duhen rekomanduar nga mjekët ose duhen dhënë në mënyrë të kufizuar. Këtë u ka kërk
Trup me shenja dhe defekte, e vërteta pas fotove perfekte në Instagram (FOTO LAJM) Shumë femra duhet të jenë të vetëdijshme se jo të gjitha fotot e vajzave me bikini në “Instagram” janë reale, ndërsa shu
Trafikanti shqiptar "gjeni", shet drogë nga Instagrami Një shqiptar 22 vjeçar u arrestua sot, të martën, 8 janar, nga karabinierët e Vaiano, Toskana, me akuzën e shpërndarjes
Ministria e Mbrojtjes letër prefektëve për moti "polar" në Shqipëri Ministria e Mbrojtjes, përmes Drejtorisë së Përgjithshme të Emergjencave Civile, u ka kërkuar prefektëve të komunikojnë
Gëzohuni, konsumi i çokollatës rrit inteligjencën Nëse konsumoni të paktën një herë në javë çokollatë, të çfarëdolloji, ju ndihmon të përforconi inteligjencën. Ky ësht
Bëhuni gati, stuhitë e dëborës dhe ngricat mbërthejnë Shqipërinë Emergjencat Civile paralajmërojnë përkeqësim të kushteve të motit me shtim të reshjeve dhe ulje ulje temperaturash sidom
Ajri, sërish i ndotur në Prishtinë Ajri nuk arrin të pastrohet pavarësisht reshjeve të borës së fundmi në kryeqytet. Niveli i ndotjes së ajrit vazhdon t
Efektet e antibiotikëve në trup që mjekët nuk na i thonë Përgjithësisht, efektet anësore më të zakonshme të antibiotikëve janë përzierja dhe diarreja. Por s’janë të vetmet ama!
A reduktojnë frutat efektin negativ të kripës në organizëm? Nuk është më sekret se konsumimi i tepërt i kripës rrit qarkullimin e gjakut dhe shkakton hipertension. Megjithatë sipas
Si lidhet hudhra me sëmundjet e gjakut, efektet pozitive Shumë njerëz e dinë që hudhra përmban substanca të shumta aktive që janë të dobishme për shëndetin. Por në fakt pak
Efektet fantastike të mjaltit në fytyrë Mjalti është një element i çmuar kur flitet për mirëmbajtjen e lëkurës dhe trupit në përgjithësi. Ai është vërtet i mirë
Pas rënies së bujshme, euroja fillon të marrë veten Kjo javë ka nisur me një forcim të valutave kundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë,
Efektet e tmerrshme të Facebook që askush nuk i përmend Studiuesit amerikanë bëjnë me dije se çiftet të cilët shfaqen në fotografi apo në statuse të përbashkëta në Facebook, ka
Efektet negative të pirjes pa kriter të paracetamolit Ekspertët paralajmërojnë se përdorimi i tepërt i paracetamollit mund të jetë i dëmshëm për mëlçinë po aq sa disa sëmundj
Vajza kujdes: Zhdukini menjëherë këto produkte kozmetike Shpeshherë kur përdorim produktet kozmetike interesohemi vetëm për pjesën a do dukemi bukur, pa menduar nëse ato kanë ef
Si “mashtrohemi” nga skenat e filmave, ja si do ishin ato pa efekte speciale (FOTO LAJM) Pa grafika kompjuterike dhe efekte speciale, filmat tanë të preferuar do të ishin krejtësisht të ndryshëm: shpërthime më