999 rezultate për

edukim

AMF do të organizojë Konferencën e dytë Kombëtare “Edukimi Financiar” Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare do të organizojë në datën 23 maj 2019 Konferencën e dytë Kombëtare “Edukimi Financia
Melania Trump vizitë në shkollën e Gylenit, mbetet e kënaqur nga edukimi dhe stafi Melania Trump postoi në rrjetin social Twitter vizitën që bëri në shkollën Dove në Oklahoma. Gruaja e presidentit ame
AMF, pranë studentëve të Universitetit Politeknik të Tiranës për rritjen e edukimit financiar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare zhvilloi ditën e martë, më datë 13 nëntor 2018, ora 10:30, një leksion të hapur me s
Conte i përgjigjet Ramosit: Edukim dhe Respekt, duam mbrapsht Antonio Conte ka folur për Gazeta delllo Sport teksa ishte ishte i pranishëm në qëndrën Koverçiano teksa po ndaheshin c
Rama si Erdogani: Vë gjithë shtetin kundër fjalës së lirë Kryeministri Rama i ka hapur në kuptimin e plotë të fjalës luftë medias dhe fjalës së lirë në Shqipëri duke njoftuar se
AMF zhvillon konferencën kombëtare për edukimin financiar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 24 maj 2018, Konferencën Kombëtare “Edukimi Financiar” me fokus kr
Bie blloku B1, rikthehen redukimet e energjisë në gjithë Kosovën Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala ka sqaruar se reduktimet e energjisë elektrike gjatë ditës së sotme nëpër Kosovë po
Bytyqi takon drejtoreshen e Byrosë Ndërkombëtare të Arsimit Ministri i Arsimit të Kosovës Shyqiri Bytyqi zhvilloi një takim me drejtoreshen e Byrosë Ndërkombëtare të Arsimit Dr. Mm
Edukimi seksual gjithëpërfshirës ende një tabu Në Qendrën Studentore në Prishtinë u mbajt salloni i diskutimit të hapur me temën “Edukimi seksual gjithëpërfshirës”.
Hiqet nga përdorimi libri 'Edukimi qytetar"në Maqedoni Ministria e Arsimit dhe shkencës ka vendosur të largojë nga përdorimi librin "Edukimi qytetarë" për klasën e tetë pasi p
Kosovarët shpenzojnë më shumë për alkool se për edukim Shumica e familjeve kosovare shpenzojnë më së shumti për ushqim dhe pijet joalkoolike, thuhet në të dhënat e publikuara
9 problemet psikologjike që shkaktohen nga keqedukimi i prindërve Impakti i prindërve në rritjen e zhvillimin e personalitetit të fëmijës, është vendimtar. Fjalët që i thoni, sjelljet po
“Rrjeti i vullnetarëve”, Bashkia e Tiranës hap aplikimet online Nën moton “Ti mund të ndryshosh komunitetin ku jeton” Bashkia e Tiranës i bën thirrje çdo të riu që të bëhet pjesë e
Mirush Kabashi: “Bujar Lako u dënua me riedukim, si e mblodhi pianistja” Aktori i njohur, Mirush Kabashi, ka folur pwr vitet e Kursit të aktrimit me Bujar Lakon, dënimin që atij iu bë gjatë shk
Shkollat shqiptare bëhen pjesë e konkurseve ndërkombëtare mbi arsimin profesional Dy grupe studentësh nga Shqipëria do të prezantojnë vendin tonë në eventin më të madh rajonal në lidhje me shkollat prof
Klosi: Në 2017 do investohet për 6 shkolla të reja të edukimit profesional Nga Konferenca "Dixhitalizimi i edukimit në Shqipëri", ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, deklaroi
Radikalizmi fetar, Manjani: Problemi te mungesa e edukimit Prestigjiozja Washington Post i ka kushtuar një artikull rrezikut nga radikalizmi në Shqipëri. Në artikull citohet edhe
Ja çfarë ndodh me foshnjat që lindin me vonesë Sipas një studimi më të fundit të realizuar në fushën e pediatrisë, rezulton se foshnjat të cilat lindin me vonesë mund
Partizani në shtator me stadium të ri, ja projekti (FOTO LAJM) Partizani ka nisur prej tri javësh punën për ndërtimin e një kompleksi. Gjatë prezantimit të drejtorit të ri sportiv që
SHËNIM/ Surpriza e Ramës në aktivitetin e KMSH që hap një debat të madh në shoqëri Nga Albeu.com Ka shkaktuar mjaft reagime deklarata e surprizë për opinionin publik e Kryeministrit Rama për futj