999 rezultate për

edoni

Zaev: LSDM e gatshme për zgjedhje Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev së bashku me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski dhe kryetarin e Komisionit për pu
Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë dhe Shqipërinë (VIDEO) Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhsh
Lajçek: Konsensus i ri për negociatat me Maqedoninë e Veriut Maqedonia e Veriut është aktualisht me sytë nga BE për të ditur fatin e negociatave. Shefi i Diplomacisë sllovake Mir
INTERVISTA/ Ali Ahmeti tregon prapaskenat për ndarjen e Maqedonisë: Jam zot këtu, jo qiraxhi Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti konfirmon në një intervistë ekskluzive për ABC News se partia e tij nuk do të bëjë koalici
Një vit Maqedoni e Veriut! Çfarë i solli "Veriu", IRJM-së? Më 11 janar u bënë një vit që kur Republika e Maqedonisë shkoi në histori, dhe u ribrendua në Republika e Maqedonisë së
Ligji i ri në Maqedoni: Tatime më të larta për makinat nën 30 mijë euro Dogana mohon që me taksën e re për automjetet, makinat luksoze do të jenë më të lira, ndërsa më të lirat do të shtrenjto
Vuçiç: Pse shqiptarët në Maqedoni, më shumë të drejta se serbët në Mal të Zi? Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se Mali i Zi është i vetmi vend që ai nuk ka qenë në një vizitë zyrtare, por thekso
Negociatat, eurokomisari i ri vjen në shkup Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e V
MAQEDONI/ Reshje të borës në vendet malore, shi në qytete (VIDEO) Më në fund bie bora e parë në vende të caktuara, edhe pse në përgjithësi reshjet janë në vendet më të larta dhe malet. N
Von der Leyen: Të mbajmë premtimet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha se vendet e Ballkanit Perëndimor, Shqipëria dhe Maqedonia e
Ngrica dhe temperatura të ulëta, si do të jetë sot moti në Maqedoninë e Veriut Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës do të ketë kushte për shfaqjen e mjegullave. Temperaturat
Kjo është fuqia e pasaportës së Maqedonisë së Veriut Maqedonia e Veriut është në vendin e 47-të në botë për nga fuqia e pasaportës, ndërsa qytetarët e saj mund të udhëtojnë
MAQEDONI/ Për 6 ditë, 12 aksidente me pasoja të rënda Porosia e autoriteteve që të mos festohet me armë, mjete piroteknike apo vozitje nën ndikim të alkoolit nuk u përfill ng
Zbulohen lojtarët kuqezi që do marrin pjesë në miqësoren e yjeve Një organizimin madhështor do të zhvillohet, teksa në vendin tonë, më 10 janar, do të luhet një miqësore me pjesëmarrjen
Kjo është përbërja e re e qeverisë teknike në Maqedoninë e Veriut Pasi Kuvendi me 101 vota “për” votoi Qeverinë teknike me në krye tashmë ish ministrin e Brendshëm, Oliver Spasovski, anë
Uashington post: Ja përse u largua Zoran Zaevi? Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot dha dorëheqje duke hapur mundësi që kabineti i përkohshëm i ri të o
Ikën Zaev, votohet me 101 vota "pro" qeveria teknike Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut votoi me 101 vota “pro”, asnjë “kundër” dhe asnjë “abstenim” qeverinë e re
Renato Doko surprizon njekësit e tij, publikon këngën e re për Vitin e Ri (VIDEO) Humoristi Renato Doko ka surprizuar ndjekësit e tij për këtë fillim viti. Ai sapo ka publikuar këngën më të re të ti
Maqedonia heq doganën për dërgesat deri në 90 euro Me ndryshimet e Rregullores për zbatimin e ligjit doganor të Maqedoniseë dhe për lirimin nga pagesa për import, prej sot
Në fundjavë nis borë Maqedoni Instituti Hidrometeorologjik i Maqedonise ka publikuar të dhënat për parashikimin e motit për ditën e nesërme dhe të pas