999 rezultate për

editorial

Thaçit i pëlqen shkrimi ku flitet ndarja e Mitrovicës Presidenti Hashim Thaçi kohëve të fundit ka provuar ta bindë secilin që në planet e tij është vetëm që Lugina e Preshevë
EDITORIAL/ Merrini ato pankarta dhe... Nga Albeu.com Fatkeqësia më e madhe e një vendi nuk është një qeveri e korruptuar apo kriminalizuar, por një opo
EDITORIAL/ Të gjithë bëjnë teatër, akush nuk e do në burg Saimir Tahirin Nga Albeu.com Sali Berisha, ai që duket si personi i parë i interesuar për arrestimin e Saimir Tahirit nuk është
Editorial nga Albeu.com / Dikush t'i thotë Mesilës se po e tepron! nga Albeu.com - Maqedonia dhe problemet e saj janë bërë gjërësisht temë diskutimi mes politikanëve shqiptarë. Shpesh
"Sherr" live mes Alfred Lelas dhe Henri Çilit në emision Botuesi Henri Çili dhe gazetari Alfred Lela për herë të parë përballen drejtpërsëdrejti për linjën editoriale, median, t
Shpërthen Fevziu: Pa dorashka për Shkullakun, Klanin, median dhe politikën Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në një intervistë të dhënë për SYRI.net ka folur për gjendjen e mediave dhe
Reagon Mentor Kikia: Ja debati me Sokol Ballën për shkarkimin tim Mentor Kikia, një nga gazetarët më të vjetër të Top Channel në rrjetin social Facebook ka sqaruar në një shkrim të gjatë
Kurti editorial nga burgu: Kundër nënshtrimit qeveritar ndaj Serbisë Ky eshte shkrimi Albin Kurtit, i cili është shkruar sot në burgun e Dyzit, ku edhe deputeti i Vetevendosjes po mbahet ne
Ja çfarë shkruan Thaçi në editorialin për "EurActiv" Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në një editorial për portalin pan-evropian "EurActi
Ja editoriali i Bill Klinton për luftën në Kosovë Ky është editoriali i ish presidentit të SHBA-së Bill Klinton botuar me 23 maj 1999 në gazetën "New York Times". Shkr
EDITORIAL / Kur në spital para mjekut takon sekserin e funeraleve! nga Idaver Sherifi* Videoja skandaloze e ngacmimit seksual të një vajze të shtrirë në urgjencën e spitalit pu
Rama në ‘Huffington Post’: Ja pse Papa erdhi në Shqipëri Kryeministri Edi Rama ka shkruar një editorial me titull “Në ballë të luftës, Papa Françesku jep një mesazh vital të uni
Editorial: T'i gëzohesh vdekjes në emër të lajmit Ngjarja e djeshme në Lecco të Italisë shokoi jo vetëm fqinjët e viktimave në periferi të qytetit italian, por edhe gjith
Serbët fituan në nivel autonomie Serbët e Kosovës mund të fitojnë nëse implementojnë marrëveshjen e arritur në Bruksel. Kështu shkruan në një editorial t
EDITORIAL: Çfarë donte të thoshte kryeministri Berisha! Kryeministri Sali Berisha ka dhënë mesazhe të forta në drejtim të Maqedonisë sa i përket zbatimit të Marrëveshjes së Ohr
“Wall Street Journal” editorial për Kosovën “Shteti i vogël i Kosovës këtë muaj doli nga mbikëqyrja ndërkombëtare drejt pavarësisë së plotë, një ngjarje që mori pak
EDITORIAL: Dola një herë nga Singapori... Emirjon Senja - Pas surprizës së ofertës miliardëshë ditën e parë, me faktet e çuditshme dhe kontradiktore që dalin nga
EDITORIAL: "Terroristët" i do në qeveri por jo në ligj Absurditeti i Ligjit për "Branitellat" dhe mos përputhja logjike mes asaj që shkruhet, thuhet dhe bëhet është treguesi k
EDITORIAL: Rikthehet seriali "Dalim-s'dalim nga qeveria" Është rikthyer sërish seriali i shumëpritur dhe tashmë i njohur për shqiptarët e Maqedonisë, "Dalim-s'dalim nga qeveria"
EDITORIAL: Ku duhet të qëndrojnë policët rrugorë?! Huqi i keq i policëve rrugor të cilët në vend që të qëndrojnë në vend të dukshëm, presin mbrapa pemëve dhe shkurreve, ka