999 rezultate për

edita

Historia e trishtë, doli nga shtëpia ditën e Bajramit por ende nuk është kthyer Dita e Bajramit ishte hera e fundit që Edita Maxhuni-Xhaka i pa të dy fëmijët e saj. Që nga ajo ditë, 26-vjecarja nga fs
“Mirëdita, dobar dan”, Kosova shkak për protesta në Beograd Ultranacionalistë serbë u mblodhën në Beograd në shenjë proteste ndaj një festivali të njohur që promovon kulturën shqip
Rrugëtimi i Edita Bytyqit nga Shkupi në Columbia University Edita Bytyqi nga Shkupi, edhe pse e re në moshë, ajo tashmë ka prekur endërrën duke qenë studente në njërin prej univers
Alarmon Tahiri: Ndalni Thaçin ose do plasë lufta Ish-kryenegociatorja në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka deklaruar se kryeministri Ramush Haradinaj, në pamundësi
Edita Tahiri: Ndryshimi i kufijve ide serbe, Thaçi po ndihmon për Serbinë e Madhe Çështja e ndërrimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë ka qenë një prej temave më të diskutuara në muajt e fundit të vit
VV sërish reagon kundër Shpend Ahmetit, përmend Edita Tahirin Lëvizja Vetëvendosje po vazhdon me reagime edhe një ditë pas miratimit te rezolutës për dialogun Kosovë-Serbi. Rezolutën
Valdrin Sahiti feston ditëlindjen, gruaja i kërkon falje (FOTO LAJM) Valdrin Sahiti po feston sot ditëlindjen e tij të 32-të. Ai është dizajneri më i kërkuar i vendit, por përveç biznesi
Gazetari zbulon një gënjeshtër të Edita Tahirit Gazetari Fahri Musliu i ka quajtur gënjeshtra dhe patriotizma folklorik deklaratat e disa politikanëve kosovarë rreth th
Edita lëshon akuza të rënda ndaj Haradinajt për Asociacionin Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri, akuzon Qeverinë e Kosovës se ka bërë neglizhime të mëdha për çështjen e As
Edita di si t'i harxhojë paratë e qytetarëve, i duket vetja e rëndësishme Ish-zëvendëskryeministrja, Edita Tahiri, në mars të vitit 2011 kishte udhëtuar për vizitë zyrtare në Washington. Ky u
Edita kënaqej në lluks kur udhëhiqte dialogun Procesi që në 2012-n e ka stolisur me “flluskë” denominimin e Kosovës, ia kishte dyfishuar të ardhurat vjetore Edita Tah
Valdrin Sahiti sapo tregoi se është një baba shembullor (FOTO LAJM) Valdrin Sahitin pak kohë më parë ka kurorëzuar lidhjen e tij në martesë me Edita Ramadanim. Tashmë ata janë bërë pri
Thaçi vazhdon me dekorime, radha i erdhi Edita Tahirit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vazhdën e dhënies së dekoratave për jubilar të dhjetëvjetorit të pavarësisë, e ka
Ndodh edhe kjo, Edita Tahiri e nxjerr bllof Enver Hoxhajn Deklarata e zëvendëskryeministrit Enver Hoxhaj se dialogu me Serbinë nuk ka kuptim pa liberalizim të vizave për Kosovën,
Edita Tahiri mohon se u sulmua në veri Ish-ministrja Edita Tahiri ka reaguar pas raportimeve për një sulm në veri, duke mohuar të jetë e përfshirë në ndonjë su
Sulmohet në veri Edita Tahiri Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, është sulmuar në veri të Mitrovicës teksa po qëndronte në një kafene pasi mori p
Gjuriqi i mërzitur që u shpërbë ministria e Edita Tahirit Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Prishtina nuk ka asnjë in
Edita Tahiri sqaron rëndësinë e takimit Thaçi-Vuçiç Takimi i së enjtes në Bruksel në mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandar Vuçic, me ndërmjetësi
Vuçiç: Edita Tahirin e kam nxjerr jashtë nga një takim në Bruksel Aleksandar Vuçiç është shprehur se ka nxjerrë jashtë nga një takim Edita Tahirin, ministren e Kosovës për Dialog. I p
“Në Shqipëri vrasje, therje dhe drogë, timonieri lëpin tepsinë!” Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar praktikën e Edi Ramës, ku ky i fundit çdo m