999 rezultate për

edicionin

Ndjehet dora e Gerrard, Rangers siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve për edicionin tjetër Edhe pse është vetëm muaji shkurt, Rangers kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.
Superkupa e Spanjës mund të mbahet në Arabinë Saudite Superkupa e Spanjës mund të ndryshojë vend dhe të zhvillohet në Arabinë Saudite. Tifozët nuk janë të lejuar në këto s
Edicionin e ardhshëm i Ligës së Kombeve, këto janë kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë Liga e Kombeve ka mbyllur siparin e këtij edicioni, ku të panjohurat që mbeten janë vetëm emrat e fituesit të "Final Fou
Juve do Zapatan, Atalanta e njofton për çmimin e kolumbianit Juventus është duke kërkuar një sulmues qendre për edicionin e ri. Shumë emra të sulmuesve janë lidhur deri më tani m
Barcelona merr vendimin për të ardhmen e Setien Quique Setien do të jetë trajner i Barcelonës edhe për edicionin e ri në Camp Nou, kështu ka konfirmuar Josep Maria Bart
Klubi gjerman premton të shpenzojë një milion euro për të testuar të gjithë tifozët Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer
Gjykata refuzon apelin për ndërprerje të Ligue 1, shpëtojnë dy ekipe Gjykata më e lartë administrative në Francë ka refuzuar të martën kërkesën e tri klubeve për të anuluar vendimin për të
Tifozët e futbollit nëpër botë kthejnë sytë nga Bundesliga Bundesliga e Gjermanisë do të tërheqë shumë tifozë të futbollit në gjithë botën kur në fundjavë të bëhet liga e parë e m
Vendimi nga mbledhja e UEFA-s, 3 gushti afati i fudit për të mbyllur kampionatet Takimi i UEFA-s që u mbajt sot në Nyon të Zvicrës nëpërmjet video-konferencave ka konfirmuar indikacionet e ditëve të fu
I akuzoi UEFA, Liga e Belgjikës merr tjetër vendim Liga Profesioniste e Futbollit në Belgjikë ka shtyrë për më shumë se një javë ratifikimin e planifikuar të vendimit të s
Klubet e Premier League bashkojnë forcat në kohë koronavirusi dhe i kërkojnë UEFA-s të dënojë City-n Një numër i klubeve të Premierligës i kanë bashkuar forcat për t’u siguruar që Manchester City nuk do të lejohet të marr
KORONAVIRUSI/ Anulohet Eurovision 2020 Festivali Europian i Këngës, Eurovison 2020 i cili ishte parashikuar të mbahej në muajin maj në Roterdam të Holandës, ës
Kryeministri Edi Rama do të çelë edicionin e dytë të Forumit Ekonomik në Tiranë Forumi i II Ekonomik i Tiranës me tematikën “Rrugët drejt Reformës” do të zhvillohet në hotelin Maritim Plaza Tirana dit
Pas çerek shekulli, Liverpooli bëhet kampioni i parë që e fillon me humbje Liverpooli u largua kokë ulur nga “Sao Paolo” pasi që u mposht nga Napoli me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë të sezonit
Festivali Ndërkombëtar i Filmit fillon sot edicionin e 11-të Sot nis festivali ndërkombëtar i filmit PriFest me 6 ditë festive, me mbi 70 filma, prej tyre 7 premiera botërore, 5 pre
MSG, Barcelona i ka të sigurt 100 gola në sezon (FOTO LAJM) Pas MSN dhe MSD nga sezoni 2019-2020 Barcelona do të ketë në fushë një treshe të re, MSG, Messi, Suarez, Griezmann, një
Interi prezanton bluzat e reja: Thjesht të mrekullueshme (FOTO LAJM) Futbollistët e Interit do të vishen me ngjyrë të gjelbërt për ndeshjet si mysafir në edicionin 2019/20. Fanella e re
Dortmund nuk ndalet pas tre super blerjeve synon këtë top sulmues Borussia Dortmund është njëra nga skuadrat më aktive duke përforcuar ekipin për edicionin e ri. Madje ende pa u hapur
Arsenali jashtë zonës Champions, shqetësohet Granit Xhaka Granit Xhaka frikësohet se forma e dobët e Arsenalit po ndikon negativisht për një vend në Ligën e Kampionëve edicionin
Rrezikojnë të dënohen në fund të sezonit, Pogba dhe De Gea kërkojnë rritje rroge David de Gea dhe Paul Pogba kërkojnë rritje stratosferike të pagës, teksa i frikësohen penalitetit në rast se Manchester