999 rezultate për

edicion

U shpall kampione e dimrit, 8 arsyet pse Atletico Madrid mund të fitojë titullin në Spanjë Pothuajse 25 vjet nga sezoni i tyre me dy trofe, La Ligën dhe Kupën e Mbretit, Atletico Madrid përsëri është shpallur ka
Spekulimet e fundit rreth merkatos së janarit Bota e futbollit sjell shumë gjëra interesante dhe padyshim që transferimet janë pjesë e tyre. Merkato e janarit tani
Ylli i Realit pranon ulje të pagës për të rinovuar kontratën Mesfushori Luka Modric ka pranuar zbritjen e pagës për të qëndruar të Rea Madridi. Real Madridi ka dominuar në javët
Në super formë, këto janë statistikat e pabesueshme të Kroos në këtë edicion Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos është duke shkëlqyer këtë edicion dhe këtë e dëshmojnë detajet e bëra nga Marca.
Atletico e Madridit shton presionin për transferimin e Milik Atletico Madridi e sheh sulmuesin e Napolit, Arkadiusz Milik si zëvendësuesi adekuat i Diego Costas. Costa ndërpreu k
Formacioni i vitit 2020 në Premier League, jashtë Arsenal e Everton Nuk ka qenë një vit i zakonshëm në Premierligë, por ende kanë mbetur edhe disa ndeshje që të zhvillohen këtë vit. Tif
Vjet fitoi festivalin, RTSH dhe organizatorët i bëjnë të papriturën Arilena Arës (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme ishte nata finale e edicionit 59-të të "Festivalit të Këngës". Çuditërisht, kjo mbrëmje nuk është hap
Katër skuadra të Premier League interesohen për yllin e Leverkusen Leon Bailey mund të jetë largimi i radhës i madh nga skuadra gjermane Bayer Leverkusen. Sulmuesi xhamajkan është duke
Superkupa e Spanjës mund të mbahet në Arabinë Saudite Superkupa e Spanjës mund të ndryshojë vend dhe të zhvillohet në Arabinë Saudite. Tifozët nuk janë të lejuar në këto s
De Ligt: Me Pirlon do zhvillojmë futboll më modern Mbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt ka thënë se stili i Andrea Pirlos është më modern në krahasim me Maurizio Sarri
Edicionin e ardhshëm i Ligës së Kombeve, këto janë kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë Liga e Kombeve ka mbyllur siparin e këtij edicioni, ku të panjohurat që mbeten janë vetëm emrat e fituesit të "Final Fou
Duka përshëndet fillimin e sezonit të ri: Isha kundër bojkotit I lumtur për fillimin e sezonit të ri futbollistik. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka me një pos
Grand Prix Portugal, Hamilton përsëri në "Pole Position" Lewis Hamilton po vazhdon dominimin këtë edicion në Formula 1. Ylli britanik i skuadrës së Mercedes, Lewis Hamilton d
Juve do Zapatan, Atalanta e njofton për çmimin e kolumbianit Juventus është duke kërkuar një sulmues qendre për edicionin e ri. Shumë emra të sulmuesve janë lidhur deri më tani m
Finalja e FA, Arsenal-Chelsea: Formacionet zyrtare Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Chelsea. Arsenal dhe Chelsea do të vihen përballë njëra tje
Sipas statistikave, Messi do të fitonte Topin e Artë, ndërsa Ronaldo do të mbetej jashtë top treshes Sipas asaj që thonë statistikat, Lionel Messit i është "grabitur" Topi i Artë i shtatë në karrierë. Ceremonia e famsh
Gareth Bale, lojtari më i dobët i këtij edicioni Gareth Bale është votuar si lojtari me paraqitjet më të dobëta në këtë edicion nga tifozët e Real Madridit. Uellsiani
Barcelona merr vendimin për të ardhmen e Setien Quique Setien do të jetë trajner i Barcelonës edhe për edicionin e ri në Camp Nou, kështu ka konfirmuar Josep Maria Bart
Klubi gjerman premton të shpenzojë një milion euro për të testuar të gjithë tifozët Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer
Pse Rashica nuk luajti fare ndaj Mainz? Werder Bremen ka luajtur ndeshjen vendimtare ndaj Mainzit të shtunën, ndeshje që në fund u humb me rezultat 3-1. Por