999 rezultate për

edicion

Do të mbahet në Tiranë edicioni i 5-të i konferencës ndërkombëtare Open Source Conference Albania Konferenca e parë vjetore ndërkombëtare në Shqipëri, Open Source Conference Albania, do të zhvillohet për të pestin vit
Teatër e muzikë, vjen në Tiranë edicioni i dytë i Festivalit të Resë Bëhu gati për një verë të paharrueshme në qytet! Për të dytin vit radhazi, Tirana mirëpret Festivalin e Resë ose "Cloud
Liverpool zbulon ndeshjet parasezonale për edicionin e ri (FOTO LAJM) Parapërgatitjet për sezonin e ri Liverpool do ti zhvillojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku do të fillojnë me turne
Kurorëzohet edicioni i 6-të i Albanian ICT Awards, shpallen fituesit e shtatë kategorive (FOTO LAJM) Pas një maratone katër mujore, edicioni i 6-të i Albanian ICT Awards u finalizua në mbrëmjen Gala të së Premtes, ku u bë
I pakënaqur nga puna e gazetarëve, Rama jep vetë lajmet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama nuk ndalet. Pas hapjes së ERTV, Rama ka ndërmend të ngre një televizion të vertetë. I bindur s
Rishfaqet Arsenali, nis ofertën drejt Realit për Benzeman Karim Benzema dhe Arsenali kanë shumë mundësi që këtë verë të nënshkruajnë më në fund kontratën për të nisur një faqe hi
Juventus shfaq interesim serioz për sulmuesin e Leipzig Juventus ka futur një emër tëri në listën e transferimeve. Bëhet fjalë për suedezin Emil Forsberg që aktivizohet në
10 faktet interesante të Uefa Champions League këtë edicion Pas pak në Nyon të Zvicrës hidhet shorti për të mësuar katër çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Më poshtë ken
Shaqiri: Ky është sezoni më i mirë në karrierën time Xherdan Shaqiri është duke kaluar nëpër një formë të mrekullueshme në Premier League me skuadrën e Stoke City. Mesfus
UEFA njofton ndyshime të mëdha në edicionin e Champions League 2018-19 UEFA ka njoftuar ditën e sotme se në edicionin e ardhshëm të Uefa Champions League 2018-2019 do të ketë shumë ndryshime
Nis edicioni i tretë i "Tirana Art Fest" “Tirana Art Fest” rikthehet për të tretin vit radhazi, duke synuar shtimin e jetës kulturore-artistike në kryeqytet, ku
Messi kërkon me ngul që Barcelona të rrëmbejë yllin e Realit Sipas asaj që raporton Don Balon, ylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka kërkuar urgjentisht nga bordi i klubit që të konsi
Jeep Wrangler vjen në edicion të ri (FOTO) Kompania e njohur britanike Kahn Design dhe nën-brendi i saj Chelsea Truck Company, me arritjen e gjeneratës së re të Je
Xhensila dhe Trimi rrëmbejnë çmimin e parë në “Dance With Me” Ka përfunduar me sukses edhe edicioni i katërt i "Dance ëith Me" në Tv Klan. Në një natë të mbushur plot supriza, kë
Familja Kardashian bëhet “gazi i botës” në sy të të gjithëve Dy prezantueset britanike Dawn French dhe Jennifer Saunders janë bërë të famshme me emisionin e tyre televiziv “French a
Ingrit Gjoni kopjon Rita Orën, por dështon keq! (FOTO LAJM) Jo çdo kujt i ka hije të zhvishet, veçmas kur bëhet kopje e dikujt tjetër si Rita Ora. Këngëtarja shqiptare Ingrit Gj
Kukësi ndaj Skënderbeut treni i fundit për kreun Futbolli ka një ritëm të jashtëzakonshëm edhe atëhere kur t’i luan keq apo vrapon duke çaluar, gjithçka mund të përmbyse
Televizioni i madh në Maqedoni mbyll edicionin e lajmeve në gjuhën shqipe Televizioni "Tv Nova" ka ndërprerë edicionin e lajmeve në gjuhën shqipe. Kjo gjë ka ndodhur për shkak të problemeve fina
Renditja e La Ligas pas humbjes së Realit (FOTO LAJM) Real Madridi ka pësuar humbjen e dytë këtë edicion në La Liga pas vetëm 10 xhirove. Los Blancos tani janë mposhtur 2:1 n
Pas edicionit të lajmeve iu drejtua spitalit, gazetarja e njohur bëhet nënë Gazetarja, folësja e lajmeve dhe moderatorja e njohur Pranvera Borakaj ka ndarë me miqtë e saj më të ngushtë lajmin se