999 rezultate për

eder

ZYRTARE/ Modriç dënohet nga federata spanjolle Luka Modric nuk do të jetë në gjendje të ndihmojë Realin në ndeshjen e të shtunës kundër Valladolidit. Mesfushori kro
Mori sot detyrën e ambasadorit gjerman në Tiranë, kush është Peter Zingraf? Peter Zingraf mori sot detyrën e ambasadorit gjerman në Tiranë. Po kush është Zingraf? Ambasadori i ri gjerman ka stu
Shqipëria heq vizat me Federatën e Shën Kristoferit dhe Nevisit Qeveria shqiptare ka miratuar vendimin për të hequr vizat me Federatën e Shën Kristoferit (St. Kitts) dhe Nevisit. Vendi
Therri 7 vjeçarin shqiptar, e moshuara zvicerane ankohet në Gjykatën Federale Një grua zvicerane 75 vjeçe, më 21 mars të këtij viti ka vrarë vogëlushin 7-vjeçar, shqiptar me prejardhje nga Kosova, I
Skenarët e dënimit, çfarë do të ndodhë me Skënderbeun Lënia në fuqi e dënimit për Skënderbeun kompromenton gjithë kampionatin shqiptar. Pas verdiktit të KAS-it dje, pyetja që
E FUNDIT/ Takaj tregon çfarë ndodh tani pas "bombës" së KAS ndaj "Skënderbeut" Gjatë ditës së sotme skuadra e "Skënderbeut" mori një goditje të forta pasi KAS la në fuqi vendimin e UEFA-s për të pezu
Shansi i fundit: Kjo është e vetmja mënyrë që klubit të Skënderbeut t' i hiqet dënimi Skënderbeu pam minuta më parë mori një goditje të madhe me vendimin e KAS-it, i cili la në fuqi dënimin e UEFA-s me 10 v
Merkel: E di se duhet të shqetësohem për shëndetin tim Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se ajo duhet të kujdeset për shëndetin e saj pasi u trondit në tri raste gjatë
Plas te Egjipti i Salah, shkarkohet trajneri dhe presidenti i Federatës Egjipti u mund mbrëmjen e djeshme me rezultatin 0-1 nga Afrika e Jugut, duke i dhënë lamtumirën Kupës së Kombeve të Afri
Mogherini për REL: Pa heqjen e taksës nuk ka kushte për dialog (VIDEO) “Derisa tarifa që u ka vënë Prishtina mallrave të importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, mbetet në fuqi, nuk sh
"Arena Kombëtare" drejt përfundimit, por sa kushtoi impianti? Punimet rreth ndërtimit të stadiumit "Arena Kombëtare" në Tiranë po shkojnë drejt fundit. Drejtuesit e Federatës Shqipta
Mercedes heq nga qarkullimi mijëra makina Organet zyrtare tërheqin nga qarkullimi mijëra Mercedesë me naftë. Prodhuesi i makinave Mercedes mendohet të ketë instal
Legjenda e United dënohet nga federata angleze Paul Scholes është gjobitur me tetë mijë funte nga Federata e Futbollit e Anglisë, pasi e pranoi se i kishte shkelur rre
Akorduan penallti fantazmë, federata dënon rëndë katërshen e arbitrave Gabimet e arbitrave në fushën e lojës janë shpesh njerëzore, por ajo që ka ndodhur në një ndeshje të kampionatit të të r
Skandali me Alioskin, merret në pyetje pronari i restorantit Pas lajmit të shëmtuar, të ndodhur në një restorant në Prilep, ku futbollisti shqiptar, Ezgjan Alioski, u nxor jashtë, p
SKANDAL/ Kampioni shqiptar letër ministres: Presidenti i federatës dërgoi djalin e tij në Lojërat Europiane Kampioni shqiptar i Qitjes, Arben Kucana i ka drejtuar sot një letër të hapur ministres së sporteve, pasi sipas tij ka n
Nga Bullgaria, Kosova nderon legjendën Vokrri Nga Sofja ku ndodhet në prag të ndeshjes kualifikuese për EURO ndaj Bullgarisë, ekipi kombëtar i Kosovës e ka nderuar le
Kosova u stërvit nën kore raciste, reagon federata Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar pas lajmeve se është ndërprerë stërvitja e parë në Bullgari. Disa tifozë k
Skandali i trajnerit serb merr vëmendje në Angli, "BBC" raporton për incidentin Kombetarja e Kosovës barazoi me Malin e Zi 1:1 në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Para
Çfarë ndodhi me dy futbollistët serbë të Malit të Zi që s’pranuan të luajnë kundër Kosovës? Pasi u bë e ditur se Federata e Futbollit të Malit të Zi ka vendosur ta shkarkojë Ljubisa Tumbakovicin nga pozita e traj