999 rezultate për

dytĂ

Messi me pushime të dyta, vijon relaksin në Ibiza (FOTO LAJM) Lionel Mesi ka rifilluar përsëri pushimet e tij pasi së fundmi është kthyer nga Argjentina në Barcelonë. Messi raport
​Kosova renditet e dyta nĂ« turneun e karatesĂ« nĂ« Turqi (FOTO LAJM) KarateistĂ«t e KosovĂ«s kanĂ« zĂ«nĂ« vendin e dytĂ« nĂ« garat e organizuara nĂ« Turqi nĂ« mesin e 48 shteteve pjesĂ«marrĂ«se. Ka
Eleni u rendit e dyta, mediat greke nuk janĂ« tĂ« kĂ«naqur me vlerĂ«simin e ShqipĂ«risĂ« Eleni Foureira shkundi nĂ« kĂ«tĂ« finale tĂ« Eurovizionit skenĂ«n. Shqiptarja kĂ«ndoi kĂ«tĂ« vit pĂ«r Qipron kĂ«ngĂ«n “Fuego”.
Sonte Hëna Blu është e dyta dhe e fundit e këtij viti Sonte, më 31 mars 2018, ajo Hënë që do të shikoni në qiell gjatë gjithë natës quhet Hëna Blu. Në fakt, është e dyta dhe
Skulptori që dështoi me statujën e Ronaldo nuk dorëzohet, e dyta është perfekte (VIDEO) Ishte zhënjyes me statujën e Ronaldos dhe kjo ia ka vështirësuar jetën artistit, Emanuel Santos. Por ai nuk ka qëndru
Alarmante! Shqipëria e dyta në Ballkan për vdekshmërinë foshnjore Raporti i fundit i UNICEF që jep një panoramë botërore të situatës së vdekshmërisë foshnjore, e nxjerr Shqipërinë të ren
E dyta brenda 24 orësh, Dritan Gina kallëzon penalisht Arta Markun Arta Marku është paditur sërish në Gjykatë nga prokurori i Elbasanit Dritan Gina. Kjo është padia e dytë brenda 24 o
Reali mposht gjermanët dhe pozicionhet e dyta në grup (VIDEO) Real Madridi ka fituar me shifrat e përgjithshme 3-2 kundër Borussia së Dortmundit në "Santiago Bernabeu" ndeshje e vlef
Barcelona mposht pa problem Sportingun, Juve kualifikohet si e dyta (VIDEO) Barcelona ka mposhtur 2-0 Sportingun e LisbonĂ«s nĂ« “Camp Nou”, ndĂ«rsa "Zonja e VjetĂ«r" ka marrĂ« tri pikĂ« nĂ« transfertĂ« k
Maqedonia, e dyta në Ballkanin Perëndimor për vrasjen e grave Maqedonia radhitet e dyta në Ballkanin Perëndimor për nga gratë e vrara me armë zjarri, shumica prej të cilave janë dhun
Reali shpartallon APOEL-in dhe renditet e dyta në grup Real Madridi ka shkatërruar APOEL-in me shifrat 0-6 në "Neo GSP Stadium" Madrilenë e hapnin goleadën me kroatin Luka
AAK-ja udhëheq në Rahovec, ja cila parti është e dyta Vazhdojnë të dalin rezultatet për Komunën e Rahovecit. Sipas të dhënave të siguruara në terren nga Albeu.com mësohet se
Numërohen mbi 6 për qind të votave, PAN të parët, LDK e dyta Janë numëruar 170 kuti të votimit, apo mbi 6 për qind të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Me mbi 6 pë
Plas lufta e sondazheve: LSI e dyta, me 31.3 për qind (FOTO LAJM) Ndezja e motorëve të fushatës ka sjellë edhe një luftë sondazhesh në vend. Gjatë mbrëmjes së djeshme u publikua sondazhi
Sondazhi i fundit/ PDK e para, AAK e dyta NĂ« njĂ« sondazh tĂ« publikuar nga Qendra pĂ«r Hulumtime Sociale Ekonomike Politike “ALTERNATIVA”, nĂ«se zgjedhjet do tĂ« mbah
Nikolla shpĂ«rthen ndaj Kryemadhit: E dyta herĂ« qĂ« mĂ« surprizon negativisht Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka reaguar sĂ«rish ndaj deklaratave tĂ« Monika Kryemadhit nĂ« emisionin “Kjo JavĂ«â€ nĂ«
REKORDI / Shqipëria, e dyta në botë për numrin e bar-kafeve Shqipëria, edhe se një vend me të ardhura relativisht të ulta për frymë, por kjo nuk e pengon atë të jetë shteti i dytë
"Ushtria" e helikopterëve, Serbia e para, Shqipëria e dyta, kurse Kosova... (FOTO LAJM) Derisa në Kosovë ende po diskutohet për kohën se kur shteti ynë do ta pajiset me helikopterin e parë, vendet fqinje tash
Statistikat/ Kombëtaret shpërthejnë në pjesët e dyta, ja shifrat Europiani po dhuron statistika të çuditshme. Nga të dhënat e deritanishme vihet re një fakt shumë i çuditshëm. Skuad
5 fanellat mĂ« tĂ« bukura sipas zviceranĂ«ve, e ShqipĂ«risĂ« renditet e dyta (FOTO) Gazeta zvicerane “Blick” ka bĂ«rĂ« njĂ« sondazh pĂ«r fanellat e kombĂ«tareve qĂ« do tĂ« marrin pjesĂ«, duke pĂ«rzgjedhur mĂ« tĂ« bu