999 rezultate për

dushan

Kryeministrja Branbiq merr drejtimin e një ministrie Ministria serbe e Financave do të drejtohet përkohësisht nga kryeministrja e vendit, Ana Brnabiq. Vendimi i Qeverisë ser
Falë shqiptarëve së shpejti realizohet ëndërra e Stefan Dushanit Ëndrra e mbretit të Serbisë, Stefan Dushan, për të dalë në Portin e Durrësit po bëhet realitet pas rreth 660 vjetësh, po
Hapen arkivat/ Koha kur Enver Hoxha i jepte pushtet serbit Dushan Mugosha (FOTO LAJM) Ish-kreu i Arkivit të Shtetit, Kastriot Dervishi ka publikuar një dokument të Arkivit të Partisë Komuniste të Jugosllavi
Pse nuk u botua fotoja e Enverit me Dushanin në komunizëm?! Kjo foto e Enver Hoxhës dhe Dushan Mugoshës, që vetë Enveri ka thënë se e ka patur mik të ngushtë, nuk është publikuar n
Kush është në foto pas Ademit, Car Dushani apo Sveti Kirilli? Fotografia e mësipërme është bërë në fakultetin pedagogjik, ku Abdilaqim Ademi mori pjesë në Akademinë solemne me rastin
Dokumentet sekrete të CIA-s: Kush ishte Enver Hoxha dhe si e propozoi Dushan Mugosha për Komandant të Përgjithshëm të Ushtrisë Në arkivat sekrete të CIA-s jepen hollësi lidhur me diktatorin shqiptar, Enver Hoxha, sidomos përpara se ai të merrte pu
Janjiç: Rama mund të sjellë frymë të re në marrëdhëniet shqiptaro-serbe Koordinatori i panelit, ku do të flasë kryeministri Rama, Dushan Janjiç ka thënë se vizita e Edi Ramës në Beograd mund t
Kush ia vuri kryqin dhe shkopin Car Dushanit? Askush akoma s'e ka marrë vesh se kush e merementoi bustin e Car Dushanit. Një gjë është e sigurt, se busti është mer
Zgjohu: Kush po e kontrabandon Car Dushanin?! Car Dushani po kontrabandohet për herë të dytë në Shkup. Edhe sot e kësaj dite nuk dihet se kush e vendosi përmendore
Kush ia vendosi shkopin dhe kryqin Car Dushanit?! Akoma nuk ka persona zyrtarë se kush e ka thyer kryqin dhe shkopin e Car Dushanit. Shkopi dhe kryqi i statujës u thye
Car Dushanit ia kthejnë kryqin dhe shkopin Busti i Car Dushanit është merementuar dhe i është kthyer madje, edhe kryqi, edhe shkopi. Mësohet se meremetimi i pj
Gjendet një trup i pajetë në Gazivodë Zhytësit kanë mundur të gjejnë trupin e pajetë të një prej personave që humbi jetën në liqenin e Gazivodës. Viktima ë
Serbët në veri do të ndërtojnë sheshin "Car Dushani" Drejtori për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç është shprehur se në veri të Mitrovicës do të ndërtohet së shp
'Më shumë po mbrohet statuja e Car Dushanit se jeta e shqiptarit!' Asnjë reagim nga spektri politik në Maqedoni për një nga ngjarjet më të dhimbshme të këtyre ditëve, si largimi i familje
PDSH: Ali Ahmeti përkrahu statujën e Car Dushanit dhe kryqet në Shkup Partia Demokratike Shqiptare ka dënuar veprimet e Ali Ahmetit në qeveri. Përmes kryetarit të RDSH-së, Muhamed Rustemi
Thaçi: Ali Ahmeti thotë "u tha, u bë" vetëm për statujën e Car Dushanit Partia Demokratike Shqiptare ka mbajtur mbrëmë një tubim në Dobresh të Gostivarit. Nga ky vendbanim, PDSH ka promovu
Qyteti i Shkupit kërkon të mos preket përmendorja e Car Dushanit Gazeta maqedonase “Dnevnik” shkruan sot se Qyteti i Shkupit i është drejtuar Komunës Qendër duke kërkuar që të mos ndërm
Këshilli i Komunës Qendër do të diskutojë për Car Dushanin Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski, vazhdon të deklarojë se ndërtimet pa leje do të largohen, përfshirë këtu ed
Deputeti i PDSH: Car Dushanin e mbron Gruevski Deputeti i PDSH-së, Bekim Fazliu, në seancën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë ka theksuar se deputetët e BDI-së kanë mar
Kryetari i Komunës Qendër do t'i përgjigjet nesër Gruevskit për Car Dushanin Kreu i komunës Qendër Andrej Zhernovski në seancën e nesërme të Këshillit të Komunës pritet t’i kthejë përgjigje kryemin