999 rezultate për

dumi

VMRO-DPMNE ragon mbi referendumin dhe marrveshjen me Zaev Së fundmi në media janë publikuar disa shkrime që akuzojnë partinë VMRO-DPMNE për një bashkpunim me Zaev. Raportimet
Bajrami: Të gjithë Romët duhet ta mbështesin referendumin Deputeti rom, Amdi Bajram sërish ka lëshuar deklarata bombastike në foltoren e Parlamentit të Maqedonisë. Ai sot gara
Greqia nuk pret referendumin, përdor termin " Maqedonia e Veriut" Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kocias vazhdon që në paraqitjet e tij publike vendin ta quaj sipas emrit të marrëveshjes,
Serbët e Malit të Zi, me referendum për anulimin e njohjes së pavarësisë së Kosovës PKëshilli Kombëtar Serb, në Mal të Zi ka ndërmarrë një iniciativë për anulimin e vendimit të Qeverisë malazeze për njohj
Memorandumi i intelektualëve për të zgjidhur çështjen shqiptare në Maqedoni Një grup intelektualësh shqiptarë në Maqedoni kanë nisur të firmosin nga sot një memorandum me shtatë pika, ku mes kërke
Slloveni, jep dorëheqje kryeministri Miro Cerar Kryeministri slloven, Miro Cerar njoftoi dorëheqjen pas anulimit nga Gjykata Supreme të një referendumi që i hapte dritë
EKSKLUZIVE/ Deklarata e intelektualëve shqiptar për hartimin e Memorandumit rreth emrit të Maqedonisë Grupit punues i intelektualëve shqiptar për hartimin e Memorandumit rreth emrit të Maqedonisë, në takimin e sotëm morri
Emri, Greqia hedh poshtë idenë e shpalljes së referendumit Në bazë të marrëveshjeve ndërkombëtare, rajoni gjeografik Maqedonia nuk i përket vetëm Greqisë, thotë zëdhënësi i Qeveri
Trump: Jam i pafajshëm në hetimin rus Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se një memo shumë e diskutueshme dhe kritike e FBI-së, hartuar dhe publiku
Përplasjet BDI-LSDM për referendumin, politikë ditore Mospajtimet mes partnerëve të koalicionit qeveritarë rreth mbajtjes eventuale të referendumit për emrin është politikë d
Ahmeti: Referendumi për emrin mund ta ndërlikojë procesin Marrëveshja për emrin duhet të arrihet sa më shpejtë dhe të ratifikohet në Parlament, deklaroi lideri i BDI-së, Ali Ahme
Ahmeti: Referendumi për emrin mund ta ndërlikojë procesin Marrëveshja për emrin duhet të arrihet sa më shpejtë dhe ajo të ratifikohet në Parlament. Referendumi i mundshëm mund ta
Zaev: Referendumi, garanci shtesë edhe për Greqinë Kryeministri, Zoran Zaev, pret që deri nga mesi i vitit të gjendet zgjidhje për kontestin 25-vjeçar për emrin me Greqinë
Referendumi serb, opsion për zgjidhjen e çështjes së Kosovës Pas vizitës në Kosovë, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, paralajmëroi mundësinë e një referendumi në të cilin qytet
Sipas Dardanit referendumi lejohet në Kosovë Zëvendëskryeministri Dardan Gashi thotë se referendumi do të mund të ishte zgjidhja e duhur e bllokimit të demarkacionit
Facebook thirret për të dëshmuar për një ndërhyrje të mundshme ruse në referendumin për Brexit Facebook ka afat deri më 18 janar për të dhënë informacionet që zotëron në lidhje me një ndërhyrje të mundshme ruse në r
Çështja e emrit , Ahmeti flet për referendumin Ali Ahmeti, sot në selinë e partisë në Tetovë ka organizuar takim me gazetarët ku mes të tjerash foli edhe për çështjen
Spanja tërheq forcat policore shtesë nga Katalonja Ministria e Brendshme e Spanjës njoftoi se tërheq mijëra oficerë policie të shpërndarë në rajonin verilindor me qëllim t
Manjani kujton referendumin e 1998: Ti japim vendit Kushtetutë dinjitoze! Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka kujtuar sot me nostalgji nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, 19
Nënshkruhet Memorandumi, eksperiencë hollandeze në menaxhimin e ujit në Tiranë Bashkëpunimi në fushën e menaxhimit të ujit të pijshëm dhe trajtimin e ujërave të ndotura, duke shkëmbyer njohuritë dhe