999 rezultate për

dule

Vangjel Dule: Pa të drejtat e minoritetit, Shqipëria s’ka rrugë për në BE! "Herët a vonë respektimi i të drejtave të minoriteteve do të bëhet realitet se rrugë tjetër nuk ka" Vangjel Dule shpr
Dule kujton vrasjen e Kacifas e kritikon qeverisë shqiptare: Të dënohet përgjegjësit Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule ngriti shqetësimin se gati më shumë se 2 vjet nga ligji për të drejtat e minoriteteve, ng
Mitsotakis takohet me minoritetin grek në Shqipëri, Dulen e Fredi Belerin Kryeministri Kyriakos Mitsotakis u takua të Mërkurën me përfaqësuesit e Unionit Demokratik të Minoritetit Grek-Omonia dh
Vranë dy ushtarakë shqiptarë, Dule kundër hetimeve ndaj terroristëve të MAVI-t Vangjel Dule është shqetësuar nga rihapja e hetimeve për masakrën e Peshkëpisë, ku një grup terroristësh grekë nga organ
Nis protesta e opozitës, i bashkohet edhe Vangjel Dule Ka nisur tek Drejtoria e Policisë së Tiranës protesta e opozitës paralajmëruar pas mesnate për të kërkuar lirimin e pers
Heqja e tabelave dygjuhëshe, reagon partia e Dules dhe OMONIA Heqja e disa tabelave dygjuhëshe në zonën e Finiqit ka sjellë reagimet e partive PBDNJ dhe OMONIA greke, të cilat e kons
Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-trajneri i Super Ligës (FOTO LAJM) Një ngjarje e dhimbshme preku sot botën e futbollit. Ish-trajneri i Kamzës, Edmond Dule u nda nga jeta ditën e sotme, pa
EMRI/ Trafikonte femra për prostitucion, ekstradohet nga Greqia shqiptari Njw 48 vjeçar shqiptar wshtw esktraduar nga Greqia pasi rezultonte nw kwrkim nga Shteti Shqiptar. I ekstraduari wsht
Del lista, këta janë shqiptarët më të kërkuar nga policia në Londër Tashmë prej disa kohësh shqiptarët janë kthyer në problematikë serioze në Londër dhe madje tre prej tyre janë shpallur n
Ndahen "grekët", Karamelo kundër Vangjel Dules Ligoraq Karamelo, edhe pse u zgjodh nga lista e PD si deputet i Kuvendit të Shqipërisë përfaqëson PBDNJ, kreu i së cilës
Oxhaku u bë më i famshëm se ai, kush është miku i Ramës që ngrohet me kalorifer "Medreseje" Në programin “Xing me Ermalin”, përveç kryeministrit, vëmendje mori dhe një objekt, i cili më shumë se këdo, duket se ka
Mediat greke sulmojnë Agim Bajkon dhe i referohen Vangjel Dules teksa fyejnë shqiptarët (VIDEO) Mediat greke i kanë bërë jehonë humorit dhe batutave të Agim Bajkos në emisionin e tij “Bypass Show” në Vizion Plus lidh
Bravo re palikari! Vangjel Dule, politikani që Shqipëria e ka patur edhe nënkryetar të Kuvendit mund edhe të mos ishte shumë protagonist dj
"Fol shqip, jemi në tokë shqiptare", gazetarët detyrojnë Vangjel Dulen Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, është i pranishëm në Bularat ku 12 persona janë shoqëruar në polici. Teksa fliste greq
Vangjel Dule dhe kryetari i Omones përfundojnë në polici Më në fund policia ka ndërhyrë dhe ka arrestuar 4 ekstremisë grekë që cënuan sovranitetin e shtetit shqiptar. Por men
Doules mban fjalim greqisht në Bularat: Këtu, për të nderuar Kaçifasin (VIDEO) Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, është i pranishëm në Bularat ku do të mbahet ceremonia mortore për 35-vjeçarin Kostandin
Deputeti shqiptar mbështet gënjeshtrën greke: RENEA të mbajë përgjegjësi Kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule ka vizituar ditën e sotme familjen e terroristit grek që u vra nga RENEA ditën e djeshme pa
Idrizi i përgjigjet Dules pas ikjes nga tavolina e Bashës Vangjel Dule nuk u pa sot pranë Bashës në mbledhjen e opozitës në Vlorë duke protestuar kështu për kalimin e Shpëtim Idr
Basha del në krah me Idrizin, bojkoton Vangjel Dule Opozita e ka bojkotuar sot Senacën Plenare duke zhvilluar një mbledhje në Vlorë, nga e cila Lulzim Basha ka vijuar akuza
Çamët braktisin Ramën, nga sot në një front me Vangjel Dulen Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet i bashkohet opozitës shqiptare. Pas takimit me kreun e PD-së, Lulzim Basha,