999 rezultate për

dukshem

Fshati që është i dukshëm vetëm 1 muaj në vit Një fshat në Indi është i dukshëm vetëm një muaj në vit, pasi në pjesën tjetër të vitit, ai zhduken nën ujë. Fshati n
Dita Ndërkombëtare e Romëve: populli i “padukshëm” Sarajevë / Beograd - Sot është dita kur ne festojmë kulturën, historinë, gjuhën, trashëgiminë dhe përvojat e romëve. Por
Vesa Luma tregon format, vesh fustanin e tejdukshëm (FOTO LAJM) Vesa Luma është këngëtarja nga Kosova që për shumë vite ka qenë pjesë e pandashme e skenës muzikore. Vesa është largu
Zajmina ekspozon linjat perfekte trupore (FOTO LAJM) Zaimina Vasjari, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, shkruan Albeu.com Ajo ka hedhur një fotografi n
Miss Kosova tërbon fansat, hedh në Instagram një foto pa rroba (FOTO LAJM) Camila Barraza u kurorëzua si më e bukura e Kosovës në vitin 2016. Bukuroshja argjentinase, kohët e fundit dukshëm ka
Arsyet kryesore pse në dimër plakemi më shumë Moti i ftohtë mund të bëjë që shumë gjëra të duken keq – ti s’mund të jesh një prej tyre. Mungesa e rrezeve të dielli
Policët e "padukshëm" u bëjnë "namin" furgonëve (VIDEO) Policia e Shtetit vijon kontorllet në rrugë për të shmangur rastet e shkeljeve që kryhen nga shoferët. Këtë radhë në
Me 193 km/h, Polici Rrugor i "padukshëm" mbërthen "Benzin" Policai Rrugore, vijon aksionet e saj për të devijuar problematikat në akset rrugore si dhe shkeljet që shoferët e pakuj
Ndotja e ajrit një vrasës i padukshëm në Prishtinë Për shkak të nivelit të lartë të ndotjes së ajrit javën e fundit është rritur numri i pacientëve që kanë kërkuar trajtim
Luana sapo ndryshoi diçka në fytyrën e saj dhe të gjithë e kuptuan Pas publikimit të projektit të fundit muzikor Luana Vjollca duket se po i shijon shumë këto ditë të nxehta vere. Si gjit
Youtube shton hashtagun si opsion YouTube ka prezantuar në heshtje mënyra të reja për të zbuluar videot gjatë muajve të fundit. Tani, faqja po shtjello
Ky shtet trondit SHBA-në me teknologjinë për kapjen e avionëve të padukshëm Qeveria kanadeze ka investuar 2.7 milionë dollarë për zhvillimin e një modeli të ri radarësh, që do të përditësonte sist
Operacion në hundë? Fotot tradhtojnë deputeten (FOTO LAJM) Reme Lala është një ndër deputetet më të reja të Kuvendit të Shqipërisë. Ajo fitoi me shumicë të madhe votash mandat
Emery analizon Realin: Dukshëm favorit për të kaluar tutje Real Madrid dhe Paris Saint-Germain do të diskutojnë me njëri-jetrin ekipin i cili do të kalojë në fazën e 1/8 në Champi
Haradinaj takohet me dhjetra zv.ministrat, i paralajmëron dukshëm Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar takim pune me zëvendësministrat e Qeverisë. Në taki
Profesori shpiku mantelin e padukshëm, ekspertët hedhin poshtë lajmin (VIDEO) Pak ditë më parë profesori Zhang Xiang nga Universiteti i Kalifornisë, Berkeley shokoi botën me "mantelin e tij të paduk
Spektakël në qiell, sonte në mbrëmje mos ja ndani sytë qiellit (FOTO LAJM) Sot në mëngjes të gjithë e vutë re që "Facebook" kishte një njoftim të rëndësishëm. Bëhet fjalë pikërisht për ngjarjen q
Ndodh e papritura: AAK po ia merr LDK-së këtë komunë Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë për Komunën e Istogut.
Planeti gjigant i akullit sonte do të jetë më i afërt me tokën, i dukshëm pa teleskop (FOTO LAJM) Ju nuk mund të keni nevojë për një teleskop për të vërejtur Uranin sonte. Planeti gjigand i akullit sonte do t'i afro
Super-kompjuteri i ri punon me “pluhurin magjik” nga drita dhe materia Teksa drita atmosferike fantazmë ua ndriçon rrugën udhëtarëve në folklorin skocez, polaritonët veprojnë si markerë lehtë