999 rezultate për

duhanpiresit

Njerëzit që pinë cigare janë më të mbrojtur nga Covid-19? Flet mjekja e njohur Në fillimet e pandemisë së koronavirusit, kur u pa se mushkëritë ishin organi më i prekur, rrjedhimisht ishin duhanpirës
Duhanpirësit më pak të rrezikuar nga koronavirusi? OBSH-ja kundër studimit francez Organizata Botërore e Shëndetit i ka dhënë fund çdo dyshimi pas botimit të studimit francez kontravers sipas të cilit ni
OSBH ka një thirrje për duhanpirësit: Jeni më të rrezikuar nga COVID-19! OBSH në Shqipëri iu bën thirrje të gjithë atyre qytetarëve që konsumojnë duhan se tani është koha e duhur për ta lënë.
A janë duhanpirësit më të rrezikuar nga koronavirusi Nëse jeni një duhanpirës i rregullt, gjasat që mushkëritë tuaja të dëmtohen janë të mëdha Së fundmi, nisur nga përhap
A do ta lini pas kësaj videoje? Mushkëritë e duhanpirësit bëhen virale në rrjet (VIDEO) Efektet e pirjes së duhanit janë të mëdha në organizimin e konsumatorit. Organi që dëmtohet së tepërmi janë mushkëritë,
Kështu duken mushkëritë e duhanpirësit që pinte një pako çdo ditë për 30 vjet (VIDEO) Pamjet tronditëse tregojnë mushkëritë e nxira katran të një duhanpirësi, i cili u lidh me zakonin vrastar për 30 vjet.
Dy cigare, janë po aq të dëmshme sa të pini edhe një paketë Ka shumë persona të cilët ndezin një apo dy cigare në ditë, me pretendimin se nuk po i shkaktojnë shumë dëm vetes. Po
Lajm i keq për duhanpirësit! Ndryshon ligji, tashmë nuk do të lejohet as në këto ambiente Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin anti-duhan . Përveçse duhani nuk lejoh
Meshkujt tymosin për t’u dukur "cool", por a i pëlqejnë vajzat duhanpirësit Sipas një anketimi, shumicës së femrave nuk iu duken joshës meshkujt duhanpirës. Nga 1,000 beqare të anketuara, 70% p
Brokoli rikuperon dëmet që shkakton cigarja në mushkëri Tymi i duhanit përmban kimikate të cilat dobësojnë sistemin tonë imunitar, duke e bërë atë më të ndjeshëm ndaj sëmundjev
Studimet tregojnë se obeziteti është më i rrezikshëm se duhanpirja Në një studim të kryer së fundmi nga kërkues në Britaninë e Madhe, të dhënat tregojnë se pasojat që vijnë nga obeziteti
Studim: Obeziteti më i rrezikshëm edhe se duhanpirja Shumë studime janë bërë ndër vite rreth obezitetit, për një studim i bërë së fundmi në Britaninë e Madhe, tregon se paso
Masa të reja për duhanpirësit, ndalohen cigaret elektronike dhe shishat Sipas një projektligji të ri cigarja elektronike dhe duhani me ngrohje dhe nargjile konsiderohen produkte duhani dhe do
Lajm i rëndësishëm për duhanpirësit, hiqen nga qarkullimi paketat Së shpejti, një paketë cigare nuk do të mund ta blesh dot në çdo dyqan lagje, apo supermarket, apo lokal. Ministria e Sh
Sa para shpenzojnë duhanpirësit gjatë jetës së tyre? Efektet shëndetësore të pirjes së duhanit janë të tmerrshme: përafërsisht një në tri vdekje nga kanceri janë si pasojë e
Receta natyrale për të pastruar mushkëritë, sidomos për duhanpirësit Kjo është një recetë natyrale për të pastruar mushkëritë, e sidomos për duhanpirësit. Ja çfarë duhet të bëni: Në një
Ka një lajm të keq për duhanpirësit në Shqipëri Nga sot, qytetarët do të paguajnë me 7 lekë më shtrenjtë 1 paketë duhan. Ky është vetëm një nga ndryshimet që sjell pake
Vërtetohet shkencërisht: Duhanpirësit nuk janë joshës! Është vërtetuar shkencërisht se duhanpirësit janë më pak tërheqës sesa ata që nuk pinë duhan. Studimi është kryer nga hu
Kjo është dieta që duhet të konsumojnë ish duhanpirësit për të riparuar mushkëritë Lënia e duhanit është një prej vendimeve më të mira që dikush mund të marrë për jetën e vet. Por pas këtij vendimi duhet
Lajm shumë i keq për duhanpirësit: Ky është çmimi i ri për paketat Çmimet e cigareve u rriten masivisht këtë javë me rreth 15 për qind për paketë. Të gjitha pikat e shitjes me pakicë