999 rezultate për

duhanit

Lajm i rëndësishëm për duhanpirësit, hiqen nga qarkullimi paketat Së shpejti, një paketë cigare nuk do të mund ta blesh dot në çdo dyqan lagje, apo supermarket, apo lokal. Ministria e Sh
Shqiptarët lanë cigaren apo Ahmetaj ngriti traun? Bie ndjeshëm importi i duhanit në Shqipëri Të dhënat e Ministrisë së Financave, të cilat nuk janë publikuar që nga gushti i vitit të kaluar por që u morën nga BIRN
Shqiptarët lënë duhanin, çfarë ka ndikuar? Importi i cigareve ka rënë me ritme më të shpejta se numri i duhanpirësve përgjatë dekadës së kaluar. Pirja e duhanit
Mos kini frikë, çfarë i ndodh trupit nëse lini cigaren Një studim ka treguar se të lësh duhanin mund t’ju shëndoshë. Pirja e duhanit ul konsumin tuaj të kalorive, mesatarisht
I morëm lekët edhe në '97! Si u mashtruan prodhuesit e Duhanit në Lushnje Fermerët e duhanit në Lushnje janë mashtruar nga një firmë, e cila u ka marrë prodhimin e dy viteve duhan dhe nuk u ka d
Si ndikon lënia e duhanit në shëndetin tuaj Lënia e duhanit në çfarëdo moshe rrit jetëgjatësinë, duke mundësuar ndalimin e zhvillimit të sëmundjeve malinje ose ndon
Qytetarët vazhdojnë ta thithin cigaren pa u frikësuar nga shteti i Haradinajt Ligji për Kontrollin e Duhanit viteve të fundit nuk po gjen zbatim në vend. Qytetarët ankohen se në kafene e restorante
Si e shton alkooli rrezikun e kancerit Janë të shumta ndërlikimet që shkakton konsumimi i tepërt i alkoolit në shëndetin e përdoruesit. Përdorimi i tij në sasi
Pse disa duhanpirës preken nga kanceri i mushkërive dhe të tjerë jo? Të gjithë duhanpirësit janë të vetëdijshëm se çdo cigare e ndezur shton rrezikun e kancerit të mushkërive, por shumë pre
Mrekullia që i ndodh trupit kur lini duhanin Ekspertët kanë treguar shumë herë se pirja e duhanit ka një ndikim negativ në tërë trupin tonë. Por, për shumë njerëz, l
Si ndikon duhanpirja në shfaqjen e kancerit? Më shumë se 40 lëndë kimike që shkaktojnë kancer ndodhen në tymin e cigareve. Duhani përmban substanca kancerogjene
Ndryshimi i ri, vetëm një cigare do kushtojë 150 lek Australia është duke i rritur tatimet e duhanit përsëri, pas një rekomandimi nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Qël
Shqiptarët, të gjashtët në botë për konsumimin e duhanit Shqipëria renditet vendi i gjashtë në botë për konsum të lartë të cigareve për frymë. Sipas të dhënave të publikuara
Video shokuese, çfarë i shkakton duhani zemrës (VIDEO) Organizata Botërore e Shëndetësisë ka publikuar një video shokuese, që tregon dëmtimet që i shkakton duhani zemrës. K
Chelsea i plotëson kushtet Sarrit, gati të ndërtoj një dyqan për pirjen e cigares Gjigandët e Premier Leagues, Chelsea thuhet se po kërkojnë të ndërtojnë një për pirjen e duhanit në Stamford Bridge për
Sa para shpenzojnë duhanpirësit gjatë jetës së tyre? Efektet shëndetësore të pirjes së duhanit janë të tmerrshme: përafërsisht një në tri vdekje nga kanceri janë si pasojë e
Këto janë rreziqet kryesore të pirjes së duhanit Në Ditën Ndërkombëtare kundër Duhanit, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se përdorimi i duhanit shkakton s
Dita ndërkombëtare kundër duhanit, kush janë rreziqet kryesore Në Ditën Ndërkombëtare kundër Duhanit, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se përdorimi i duhanit shkakton s
Lufta ndaj duhanit, një milion duhanpirës më pak në Francë Numri i duhanpirësve në Francë ka rënë ndjeshëm, sidomos së fundmi, për shkak të serisë së masave që autoritetet kanë ma
Sa shqiptarë vdesin çdo vit nga duhani Shqipëria ka përqindjen më të ulët të vdekjeve nga kanceri, të cilat janë shkaktuar nga pirja e duhanit. Studimet e