999 rezultate për

duhanit

Në këtë qytet ndalohet të pish duhan në parqe, stacione tramvaji dhe varreza Nga dita e sotme, (19 janar) në Milano askush nuk do të mund të pijë duhan në parqe, varreza, ndalesa tramvaji, stadiume
Është faji juaj, këto janë 4 veprimet e përditshme që përshpejtojnë rënien e gjoksit Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Shifra shqetësuese! Kaq përqind e adoleshentëve në Shqipëri janë duhanpirës Duhanpirja tek adoleshentët në Shqipëri mbetet një problem shqetësues. Ekspertët thonë se në përgjithësi, politikat e
31 maji, Dita Botërore pa Duhan Çdo vit në 31 maj, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) dhe partnerët organizojnë Ditën Botërore pa Duhan. Qëlli
Disa mënyra që nuk i keni ditur si ta lini duhanin Kur jeni gati për të lënë duhanin, është shumë e rëndësishme të kuptoni që kjo gjë ka ndikimin e vet fizik dhe psikologj
Duhanpirësit më pak të rrezikuar nga koronavirusi? OBSH-ja kundër studimit francez Organizata Botërore e Shëndetit i ka dhënë fund çdo dyshimi pas botimit të studimit francez kontravers sipas të cilit ni
Nikotina ka efekt mbrojtës ndaj COVID 19? OBSH ngre alarmin E gjithë bota po kërcënohet nga shpërthimi i pandemisë, por në anën tjetër po dalin teori të ndryshme si të mbrohemi nda
Vetmia po aq e rrezikshme sa duhanpirja dhe mbipesha Vetmia mund të shkurtojë vite të tëra nga jeta juaj dhe është po aq e rrezikshme sa pirja e duhanit ose të qenit obezë,
Zbulohet ilaçi nga bima e duhanit për të luftuar COVID 19? Teksa e gjithë bota po përballet me pandeminë, vijojnë përpjekjet për të zbuluar vaksinën apo një ilaç që të mund ta nda
Pirja e duhanit dhe përdorimi i drogës mund të rrisin rreziqet nga Covid-19 Në fillim të këtij muaji, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve azhurnuan rekomandimet e saj Covid-19 për
Koronavirusi, Juventusi merr masa ë veçanta për Sarrin për shkak të duhanit Deri më tani Juventus ka konfirmuar dy futbollistë të prekur nga Covid-19. Fillimisht ishte Daniele Rugani, i cili ishte
Shkaku i duhanit, Juventus "blindon" Sarrin Koronavirusi është kthyer në një rrezik botëror, ndërkohë ata që po e vuajnë më shumë janë italianët. Në këtë vend virus
SHBA ndaloi pirjen e duhanit në vendet e punës para 26 viteve Departamenti amerikan i Mbrojtjes më 8 mars 1994 kishte shpallur ndalimin e pirjes së duhanit në vendet e punës. Ky n
6 kuriozitete që nuk i keni dëgjuar ndonjëherë rreth marrëdhënies seksuale Marrëdhënia intime është diçka personale që ndodh mes dy njerëzve dhe si e tillë ajo përjetohet në maksimum, kur ka ndje
Është faji juaj, këto janë 4 veprimet e përditshme që përshpejtojnë rënien e gjoksit Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Çaji magjik, si ta lini pirjen e duhanit në pak kohë Mjekja e famshme gastroenterologe, Antonina Scipina nga Rusia këshillon të interesuarit se si të ndalojnë pirjen e duhan
Ja çka saktësisht konsumoni kur pini cigare Të gjithë e dimë se pirja e duhanit dëmton shëndetin. Sipas Qendrave të Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve, 484 m
Ulet numri i burrave duhanpirës, çfarë po ndodh me gratë Organizata Botërore e Shëndetësisë së fundmi ka nxjerrë një studim ku thuhet se duhanpirja nga meshkujt ka shënuar rënie
Greqia merr masa drastike ndaj duhanpirësve, gjoba deri në 10 000 euro Greqia ka miratuar një mori rregullash kundër duhanpirjes, të cilat synojnë që ta ulin atë me 25 për qind deri në fund t
Kështu duken mushkëritë e duhanpirësit që pinte një pako çdo ditë për 30 vjet (VIDEO) Pamjet tronditëse tregojnë mushkëritë e nxira katran të një duhanpirësi, i cili u lidh me zakonin vrastar për 30 vjet.